Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Björkfors GoIF

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Elis Bönner3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)40:05+14:3112:20
11Karl-Johan Bönner3-dagars-Svår 3,5 (68)52:56+24:1214:44
31Kerstin ErikssonD65 Kort (322)51:51+16:3417:49
34Christina SvenssonMedelsvår 2,5 (191)1:40:25+1:13:0140:29
34Mattias NilssonH40 Kort-1 (560)45:57+12:038:53
35Rolf Jonsson3-dagars-Svår 5,0 (123)1:10:55+41:1714:11
36Pia StålhandskeEtappstart-Svår 2,5 (301)45:23+28:3319:28
39Inger PetterssonD70 Kort (233)1:12:23+40:5129:47
43Stig JonssonH75 Kort (235)1:21:21+50:3831:54
44Kjell HolmströmH75 (316)1:01:17+23:4816:33
48Bengt-Ove BlomkvistH60 (560)51:03+16:0110:11
54Ellen LindforsD13 (805)43:26+13:2911:09
56Axel NygårdhsEtappstart-U2 (376)46:27+26:1418:39
67Sara NygårdhsEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:33:37+53:3919:01
72Åsa KjellbergD40 Motion (515)1:07:44+29:0316:31
74Torgny JohanssonH65 (557)1:08:12+30:0814:19
81Robert SvenssonH40 Kort-1 (560)1:00:52+26:5811:46
82Lars-Åke KullbergH50 Kort-2 (653)49:38+20:4411:03
83Martin LindforsH40 Kort-1 (560)1:01:23+27:2911:52
86Anna KullbergD45 Kort-2 (623)53:08+25:1714:31
89Anders HargebyEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:09:37+42:0121:25
90Maria LindforsD35 Kort (503)1:26:26+54:0020:14
99Sven-Olof SvenssonH65 (557)1:43:13+1:05:0921:41
100Joakim KjellbergH40 Kort-1 (560)1:23:46+49:5216:12
101Cecilia BjörkhammerD45 Kort-2 (623)1:04:20+36:2917:34
105Arvid SvenssonH13 (879)48:41+23:4911:38
113Markus KleinH40 (616)1:53:11+1:07:0115:56
119Alva LindforsD11 (638)1:08:29+47:0423:12
122Samuel KleinH14 (1006)52:19+25:3712:13
135Filippa BjörkhammerD16 (772)1:01:32+29:4813:57
143Karl KullbergH10 (928)31:45+16:2512:48
152Gustaf KullbergH15 (905)1:16:16+41:5014:02
164Albin KjellbergH14 (1006)1:08:39+41:5716:02
Tilda NygårdhsEtappstart-Inskolning (507)38:0924:46
Hugo BjörkhammerH13 (879)ej start
Moa KjellbergD20 (430)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser