Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands OF
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Stora Tuna OK

122 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hugo ClaessonU2 (1059)19:277:48
1Ing-Marie MozéliusD75 (127)36:4413:12
2Jonas LångH50 Kort-1 (664)32:47+0:357:17
2Olle KaleredH21 Elit (378)1:19:17+0:446:09
3Viktor SvenskH18 Elit (589)50:18+3:026:44
3Inger LöfgrenD70 (186)34:02+3:2012:04
4Amanda KarlssonD21 Motion (309)48:56+4:329:40
4Rikard ClaessonH40 (616)49:23+3:136:57
4Anna MårsellSvår 7,5 (159)1:05:31+19:048:31
4Johanna MaxénD35 Kort (503)35:59+3:338:25
5Andreas FagerströmEtappstart-Mycket lätt 4,0 (122)45:17+7:0911:31
5William PommerH21-1 (667)1:00:37+2:206:43
6Mats WallinH50 Kort-1 (664)34:10+1:587:35
6Björn ArvidssonH35 Kort (762)40:26+3:306:52
7Maja MasesD11 (638)24:28+3:038:17
7Pelle EngstrandH21-1 (667)1:01:08+2:516:47
7U Tomas LöfgrenH40 Kort-2 (554)34:29+3:056:48
8Maja MaxénD10 (904)22:03+5:018:45
8Lisa KullmanD35 Motion (248)50:55+15:2512:25
8Anna JöhnemarkD50 Motion (443)46:25+8:2613:15
10Staffan ErikssonH40 (616)51:22+5:127:14
10Emma ÖstbergD40 Kort (957)32:17+5:378:10
11Oskar KullmanU1 (982)13:22+1:347:06
11Andrey LamovH21 Kort-1 (738)47:45+8:457:18
11Håkan RystedtH75 (316)44:48+7:1912:06
12Jonas CarlssonH16 (942)37:32+2:526:45
12Henning SjökvistH20 Elit (583)1:07:46+6:366:41
13Anders ÖstbergEtappstart-Svår 5,0 (788)39:17+7:317:51
13Niklas AldinH40 Kort-2 (554)35:41+4:177:03
13Anton SjökvistH21 Elit (378)1:21:57+3:246:21
15Martina KarlssonD21 Kort-2 (706)39:54+7:368:41
15Mikael AnderssonH21-1 (667)1:04:33+6:167:09
15Claes NidebornH70 (565)43:46+7:4310:14
16Mari-Louise LundgrenD60 (303)42:56+9:1811:36
17Daniel JohanssonH21 Motion (248)1:05:39+18:3510:53
18Simon ForsEtappstart-Svår 3,5 (790)36:06+9:0010:03
18Sven AschwandenH21 Elit (378)1:26:42+8:096:43
20Ulf LöfgrenH70 Kort (587)36:52+7:0112:10
21Jesper SvenskH20 Elit (583)1:09:51+8:416:54
22Frida SandbergD21 Elit (369)1:29:08+12:018:25
23Ingrid SvenssonD55 (518)39:56+9:2710:05
24Fredrik ÖstbergH40 Kort-2 (554)37:52+6:287:29
27Maria BjörklundD21 Elit (369)1:31:25+14:188:37
27Anton ForsbergH21 Elit (378)1:28:03+9:306:50
27Lillemor RystedtD70 Kort (233)52:30+20:5821:36
29Helena NorbergD45 (800)40:20+8:178:31
30Camilla WallinD50 Kort (780)36:25+6:3411:00
30Erik BlomgrenH21 Lång-1 (772)1:28:07+10:527:33
30Malin Stövling LöfgrenD35 Kort (503)47:04+14:3811:01
32Gunilla RylanderD55 Kort (497)44:48+8:3913:49
32Helmer JöhnemarkH13 (879)35:42+10:508:32
33Lina LångD21 Kort-2 (706)45:05+12:479:49
33Ulrika ErikssonD50 (891)40:35+10:179:17
34Elias HällstenH13 (879)35:52+11:008:34
34Susanna MårtenssonD21-1 (456)1:18:58+23:0411:23
34Henrik JohannessonH20 Elit (583)1:13:27+12:177:15
34Joakim SvenskH21 Elit (378)1:30:25+11:527:01
36Roger ÅkessonH40 Motion (333)1:10:25+27:5011:40
36Christer HellströmH70 (565)52:21+16:1812:15
37Julius PrembergLätt 3,5 (495)47:47+19:1013:41
38Axel ErikssonH13 (879)36:20+11:288:41
38Sofia ErikssonD20 (430)58:02+13:2610:59
39Malin RylanderD21 Kort-2 (706)45:45+13:279:58
39Lena MasesD50 (891)41:26+11:089:28
40Hennie LöfgrenD10 (904)26:55+9:5310:40
41Arvid ErikssonU1 (982)16:06+4:188:33
42Terese WängdahlD21-1 (456)1:23:00+27:0611:58
43Mattias ÖstbergH15 (905)43:24+8:587:59
43Andreas NordforsH21 Kort-2 (703)53:45+14:448:16
44Kristin PetterssonD65 Kort (322)59:10+23:5320:19
46Annelie IngessonD45 Kort-1 (620)48:46+17:0013:12
46Alma JöhnemarkD11 (638)34:11+12:4611:35
47Jonas LundgrenH21-1 (667)1:13:21+15:048:08
47Markus LangH21 Lång-1 (772)1:32:58+15:437:58
48Fredrik HällstenH40 Kort-2 (554)44:16+12:528:44
50Thomas NorgrenH55 Kort (868)42:52+9:0610:03
50Astrid NorgrenD18 (646)50:29+9:3710:13
50Martin BlomgrenH21 Kort-2 (703)55:30+16:298:33
52Gunde HjalmarssonH65 (557)1:00:15+22:1112:39
52Lars_ SjökvistH55 (889)47:27+2:26:418:40
53Peo SvenskH55 (889)47:29+2:26:438:40
56Viktor KullmanH10 (928)22:35+7:159:06
56Stefan MalmbergH55 Kort (868)43:13+9:2710:08
56Mattias MårtsH21-1 (667)1:15:06+16:498:20
56Björn NorbergH40 Kort-2 (554)45:19+13:558:57
59Vanessa FrickerD21 Elit (369)1:55:32+38:2510:54
59Susanne LuescherD55 (518)47:10+16:4111:54
64Nora Cederberg LöwgrenD13 (805)45:39+15:4211:44
64Viktor BarkegrenH20 (549)1:09:09+21:089:47
65Anna HällstenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:07:29+30:1716:06
65Karolina SunnanhagenD13 (805)45:52+15:5511:47
66Lina HällstenD15 (881)46:24+14:3010:34
66Fredrik NordforsEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:20:58+44:0916:00
67Mats MårtenssonH70 (565)1:01:15+25:1214:20
73Anders MasesH45 Kort-2 (775)43:08+13:349:30
78David HjalmarssonH35 Kort (762)54:43+17:479:18
79Per CarlssonH45-2 (579)1:17:35+31:0311:26
85Ida ÅkessonEtappstart-Medelsvår 2,5 (479)1:23:23+55:0333:37
88Torbjörn Nilsson AlataloH45 Kort-2 (775)47:09+17:3510:23
89Ebba MaxénU2 (1059)34:12+14:4513:44
94Hanna ÖstbergD13 (805)51:11+21:1413:09
98Tilde BirkebaekU1 (982)20:06+8:1810:41
102Kenneth OlssonH60 Kort (605)1:13:24+38:4818:15
104Viktor ÖstbergH11 (707)43:05+22:3514:42
107Hampus MöllerH21-1 (667)1:29:01+30:449:52
108Lovisa MasesD14 (949)41:12+13:4710:18
111Ninni CarlssonD45 Kort-1 (620)1:36:07+1:04:2126:02
123Jonas AnderssonH21 Lång-1 (772)2:10:16+53:0111:10
125Viktor NorbergH14 (1006)53:20+26:3812:27
125Hans NykvistH45 Kort-2 (775)58:14+28:4012:49
126Nora AldinD10 (904)38:32+21:3015:17
145Jakob CarlssonH14 (1006)59:06+32:2413:48
149Henrik NorgrenH15 (905)1:13:54+39:2813:36
156Gustav NorbergH10 (928)35:50+20:3014:26
159Märta ErikssonD10 (904)46:49+29:4718:34
183Line LöfgrenU1 (982)33:56+22:0818:02
Alva AldinEtappstart-Inskolning (507)23:4515:25
Tilda ÖstbergD18 Elit (582)ej godkänd
Ulrika ErikssonD40 Kort (957)ej godkänd
Linnea MalmbergD21-1 (456)ej godkänd
Emil SvenskH21 Elit (378)ej godkänd
Magdalena OlssonD21 Elit (369)ej godkänd
Karin GunnarssonD60 (303)ej start
Ulf ErikssonH60 (560)ej start
Johan ÖstbergH55 Kort (868)ej start
Moa BirkebaekD13 (805)ej start
Anneli ÖstbergD50 (891)ej start
Karin SvenskD50 (891)ej start
Emil AlexanderssonH21 Kort-2 (703)ej start
Marcus KullmanH40 Kort-2 (554)ej start
Ingrid AlexanderssonD50 (891)ej start
Elin ÖstbergU1 (982)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser