Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OLG Pfäffikon

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Coralie WaldnerD11 (638)23:03+1:387:48
11Gloor AurelH12 (891)22:05+3:107:08
13Claudia SchärerMedelsvår 6,0 (126)1:13:34+21:3712:12
14Jessica SchärerMedelsvår 3,3 (500)42:28+8:1813:04
18Leander WylenmannH13 (879)34:00+9:088:08
31Daria CrameriD17-20 Kort (291)1:12:02+28:2514:58
37Kurt FischerH65 Kort (549)42:26+11:0411:49
38Beatrice BombeliD60 Kort (384)50:14+15:4416:41
42Marianne BosshardD60 Motion (226)1:45:59+59:1929:46
43Mirjam GründlerD45 (800)43:33+11:309:12
44Lorenz WylenmannH11 (707)28:27+7:579:42
45Pascal SchärerH15 (905)43:37+9:118:01
51Peter WylenmannH45-2 (579)1:08:02+21:3010:02
53Yvonne SjöbergLätt 3,5 (495)54:10+25:3315:31
54Florian SchärerMedelsvår 3,3 (500)1:04:22+30:1219:48
55Jürg BosshardH60 Kort (605)49:08+14:3212:13
61Moritz MeierH18 (832)1:00:08+13:099:11
64Nathalie WaldnerEtappstart-Svår 7,5 (412)1:42:22+56:2913:18
83Annika MeierU1 (982)19:17+7:2910:15
84Franziska MeierLätt 3,5 (495)1:08:49+40:1219:43
85Nik KellerH50-2 (701)1:02:57+25:3610:42
91Demian GanderH21 Kort-2 (703)1:05:54+26:5310:09
93Frederika Tagwerker GloorD50 (891)47:51+17:3310:56
98Christoph MeierH45-2 (579)1:31:30+44:5813:29
98Remo ThomaH21-1 (667)1:25:05+26:489:26
98Yvonne KleinD55 (518)1:10:01+39:3217:40
102Markus GründlerH50-2 (701)1:07:14+29:5311:26
106Nadia WaldnerD14 (949)41:07+13:4210:16
115Kaspar MeierH15 (905)58:46+24:2010:49
124Monika SennD50 Kort (780)55:13+25:2216:40
125Gloor BernardH50-2 (701)1:23:27+46:0614:11
127Peter FrauchigerH55 (886)1:02:18+2:41:3211:23
151Aurel WylenmannH14 (1006)1:00:49+34:0714:12
154Flurina MeierD13 (805)2:02:26+1:32:2931:28
160Peter KleinH55 (886)1:26:48+3:06:0215:52
161Gloor Lea-GioiaD15 (881)1:33:56+1:02:0221:23
Jeanette WylenmannD45 (800)ej godkänd
Daria CrameriH17-20 Kort (251)ej start
Lisa FischerD60 Motion (226)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser