Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Hammaren

96 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Anton PerssonMedelsvår 5,0 (260)39:427:50
1Josefin LindströmD16 Kort (228)39:419:26
2Christina AnttilaEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)42:22+4:1410:46
2Joacim IngelssonH55 (886)34:24+2:13:386:17
5Rasmus TäckH17-20 Kort (251)41:34+3:197:40
7Elma WikströmD14 Kort (229)26:28+3:119:01
8Björn LjunggrenH40 (616)51:01+4:517:11
10Ludvig LjunggrenU2 (1059)23:08+3:419:17
10Kia BratbergD55 Kort (497)39:02+2:5312:02
11Thomas IvarssonH50 Kort-2 (653)36:15+7:218:04
12Maria WikströmLätt 5,0 (310)53:21+18:1010:50
14Fredrik AhnlénH21 Kort-1 (738)49:32+10:327:34
14Selma IvarssonD14 Kort (229)30:53+7:3610:32
15Mathias DanielssonH45 Kort-2 (775)33:45+4:117:26
15Anders JohanssonH50 Kort-2 (653)37:18+8:248:18
16Daniel JohanssonH45 Kort-2 (775)33:53+4:197:27
16Lena AhnlénD55 Kort (497)41:14+5:0512:43
16Patrik EureniusH40 Motion (333)1:03:49+21:1410:34
17Ebba LindholmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)43:35+15:5913:24
18Fredrik MäkinenH45 Kort-2 (775)34:21+4:477:33
23Erika LindströmD45 Motion (572)52:24+12:0812:46
23Carina HolmbergD55 Kort (497)42:15+6:0613:02
24Laila IngelssonD50 (891)39:08+8:508:57
25Anders PerssonH75 (316)51:37+14:0813:57
26Jonas IvarssonH45 Kort-2 (775)36:28+6:548:01
29Karin JohanssonD45 Kort-2 (623)40:26+12:3511:02
30Måns Holmgren Etappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:02:02+25:1312:15
33Mikael PalmbergH45 Kort-2 (775)37:19+7:458:13
35Malin PalmbergD45 Kort-2 (623)41:33+13:4211:21
37Gustav LjunggrenH12 (891)25:22+6:278:12
38Erik FlodmanH17-20 Kort (251)1:16:34+38:1914:09
44Åsa SkoogD45 Kort-2 (623)42:32+14:4111:37
46Henrik BjörkH45 Kort-2 (775)39:59+10:258:48
47Vanja JohanssonD17-20 Kort (291)1:41:28+57:5121:05
48Joline IngelssonD21-1 (456)1:26:40+30:4612:30
50Andreas WikströmLätt 5,0 (310)1:17:47+42:3615:48
50Kevin StåhlH21 Lång-1 (772)1:33:17+16:028:00
51Ann-Sofie TäckD45 Kort-2 (623)44:36+16:4512:11
53Louise Jeppsson WulffD45 Kort-2 (623)44:57+17:0612:16
55Kalle JohanssonH21 Kort-1 (738)1:00:03+21:039:10
56Janne LindströmH45 Kort-2 (775)41:00+11:269:01
56Evelina Östblom Etappstart-Lätt 5,0 (384)1:18:30+38:3215:57
56Monica LundbergLätt 5,0 (310)1:36:58+1:01:4719:42
57Anders LindholmH55 Kort (868)43:28+9:4210:12
57Cornelia IvarssonD16 (772)45:47+14:0310:22
66Camilla NäslundD50 Kort (780)43:30+13:3913:08
67Erika BlixtD21 Kort-2 (706)50:25+18:0710:59
68Ida JohanssonMedelsvår 3,3 (500)1:10:03+35:5321:33
71Jonas NäslundH50 Kort-2 (653)47:14+18:2010:31
72Stina B LindholmD11 (638)42:31+21:0614:24
74Emma BlixtD20 Elit (516)1:31:15+28:5311:45
76Ellen SkoogD20 Elit (516)1:32:33+30:1111:55
77Torbjörn WikblomH45 Kort-2 (775)44:20+14:469:45
77Magnus FlodmanH45-1 (587)1:15:20+29:1411:05
77Sven-Erik KempeH70 Kort (587)52:28+22:3717:18
79Julia NäslundD15 (881)47:38+15:4410:51
80Linus TäckH16 (942)50:39+15:599:06
80Monica KällstrandEtappstart-Lätt 5,0 (384)2:21:36+1:41:3828:46
81Klara SkoogD21 Kort-2 (706)53:48+21:3011:43
85Elias DanielssonH14 (1006)43:17+16:3510:06
86Jan AnderssonH50 Kort-2 (653)50:17+21:2311:11
87Anna CarlbergD21 Kort-2 (706)54:52+22:3411:57
88Oskar BjörkEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:09:34+41:5821:24
90Marta KällstrandEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:09:41+42:0521:26
91Ulrika PerssonMedelsvår 3,3 (500)1:35:10+1:01:0029:16
91Magnus JeppssonH45 Kort-2 (775)49:07+19:3310:49
92Camilla FlodmanMedelsvår 3,3 (500)1:36:55+1:02:4529:49
92Daniel SundH45 Kort-2 (775)49:30+19:5610:54
92Sofia HägglundD21 Kort-2 (706)55:45+23:2712:08
94Kajsa LundgrenD10 (904)33:16+16:1413:12
97Ebba FlodmanD12 (801)38:27+15:4112:21
101Christina Pripp IvarssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:15:21+47:4523:11
103Edvin MäkinenH14 (1006)47:23+20:4111:04
107Börje AhnlénH55 Kort (868)54:24+20:3812:46
107Alicia IvarssonD10 (904)36:17+19:1514:23
113Hampus KarlssonH13 (879)50:05+25:1311:58
113Samuel JohanssonH21 Kort-1 (738)1:20:53+41:5312:22
117Fabian SundH14 (1006)51:21+24:3911:59
119Daniel StåhlH18 (832)1:12:13+25:1411:02
120Emil DanielssonH18 (832)1:12:16+25:1711:02
122Alfred JeppssonH13 (879)51:41+26:4912:21
122Axel SjöbergH21 Kort-1 (738)1:32:56+53:5614:12
124Vera JeppssonD10 (904)38:19+21:1715:12
131Ulf KivisäkkH45 Kort-2 (775)1:01:18+31:4413:30
148Loke HolmgrenH14 (1006)1:00:01+33:1914:01
149Iris WikströmD10 (904)43:19+26:1717:11
151Isak BjörkH12 (891)43:41+24:4614:08
154Leo WikströmH12 (891)44:06+25:1114:16
167Oskar EureniusH14 (1006)1:11:48+45:0616:46
181Meja VikblomU1 (982)33:44+21:5617:56
Simon BjörkInskolning (742)31:0420:10
Kalle B LindholmEtappstart-Inskolning (507)23:3815:20
Louise LindströmLätt 10,0 (224)ej godkänd
Albin BjörkH15 (905)ej godkänd
Håkan CarlbergH35 Kort (762)ej godkänd
Anders AhnlénH85 (91)ej godkänd
Åsa SundD40 Kort (957)ej start
Melker SundH12 (891)ej start
Malte JohanssonH15 (905)ej start
Elias NäslundH17-20 Kort (251)ej start
Maja IngelssonD21-1 (456)ej start
Tilde VikblomD10 (904)ej start
Elsa PalmbergD13 (805)ej start
Ida PalmbergD20 (430)ej start
Anton MäkinenH18 (832)ej start
Per-Olov JemthH60 Kort (605)ej start
Petronella IvarssonD45 Kort-2 (623)ej start
Andreas PerssonH20 (549)ej start
Camilla NöjdD40 Motion (515)ej start
Oskar BjörkEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Oskar BjörkEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Måns Holmgren Etappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser