Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Hagaby GoIF Örebro

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olof OlofssonH65 (557)38:047:59
3Viktor LarssonH21 Elit (378)1:19:33+1:006:10
5Sofia HolmgrenD50 Kort (780)32:34+2:439:50
8Karin PerssonD21 Kort-2 (706)37:10+4:528:05
8Tord LidströmH80 (150)42:47+11:5914:51
11Oskar EklöfH21-1 (667)1:02:44+4:276:57
12Filip DahlgrenH21 Elit (378)1:21:28+2:556:19
17Lena OlofssonD60 Motion (226)1:09:53+23:1319:37
21Markus HanssonLätt 10,0 (224)1:39:37+39:2110:20
23Torbjörn KarlssonH55 Kort (868)37:55+4:098:54
26Samuel AnderssonH21 Kort-2 (703)48:59+9:587:32
27Mats ErikssonH45 Kort-1 (782)33:32+5:597:25
28Gunilla LarssonD70 Kort (233)53:29+21:5722:00
33Stig LarssonH75 Kort (235)43:22+12:3917:00
36Lovisa FalkD21 Kort-2 (706)45:25+13:079:53
36Hans EgefalkEtappstart-Svår 7,5 (412)1:14:26+28:339:40
42Johan PerssonH21-1 (667)1:12:03+13:467:59
43Anders JansEtappstart-Svår 7,5 (412)1:18:17+32:2410:10
43Maria GustafssonD21-1 (456)1:23:40+27:4612:04
46Oweis AlshammatEtappstart-U1 (397)24:31+11:3313:02
50Mikael AnderssonH45 Kort-1 (782)37:13+9:408:14
54Eva GustafssonD21-1 (456)1:28:28+32:3412:45
58Gunnel AxinD60 Kort (384)1:03:11+28:4120:59
60Lina JansEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:17:10+40:2115:15
61Fredrik LarssonH21 Kort-2 (703)57:23+18:228:50
67Fia AnderssonD12 (801)33:33+10:4710:47
77Jenny VinbladD35 Kort (503)1:04:21+31:5515:04
83Ida OlssonD21 Kort-2 (706)54:26+22:0811:51
86Lars-Göran KarlssonH65 Kort (549)59:19+27:5716:31
87Maria BergD40 Motion (515)1:18:24+39:4319:07
92Christer JanssonH65 Kort (549)1:07:08+35:4618:42
93Jan GustafssonH60 (560)1:07:14+32:1213:25
96Ida HenrikssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:44:38+1:16:1842:11
104Kajsa HolmqvistD50 (891)48:52+18:3411:10
113Diana AsadEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:28:46+1:01:1027:18
114Nicolas AlshammatEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:28:47+1:01:1127:19
118Arvid ErikssonH18 (832)1:11:28+24:2910:55
130Ellen AnderssonD15 (881)1:02:36+30:4214:15
134Karl VinbladU1 (982)24:39+12:5113:06
Max VinbladInskolning (742)23:4015:22
Ingrid JansEtappstart-Inskolning (507)1:03:5041:27
Lars PerssonH60 Kort (605)ej godkänd
Linnea HolmqvistD21 Elit (369)ej godkänd
Ingrid PerssonD60 Kort (384)ej start
Eva BlomgrenD60 Kort (384)ej start
Johan ErikssonH21 Kort-2 (703)ej start
Jerry SällH60 Kort (605)ej start
Birgitta GustafssonD55 (518)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser