Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Haninge SOK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Berit LindungerD75 Kort (76)56:00+10:4123:55
6Eva-Stina SvärdD75 (127)43:48+7:0415:45
6Elin TheanderD12 Kort (128)25:53+3:5110:16
7Jan EskilssonH60 Kort (605)38:47+4:119:38
13David MelinSvår 2,5 (128)42:36+22:1918:16
14Hugo DahlbergH21-2 (626)1:02:44+6:397:01
20Niclas SjögrenH35 (400)1:01:54+10:437:42
24Marika MäkeläD12 Kort (128)42:05+20:0316:41
26Jakob IvarssonH21 Kort-1 (738)53:39+14:398:12
33Joakim PerssonH40 Kort-1 (560)45:23+11:298:46
34Aila HalttunenD65 Kort (322)52:28+17:1118:01
36Sanna JanssonD21 Motion (309)1:11:24+27:0014:06
42Joakim SkärlénH21-2 (626)1:10:15+14:107:51
47Felix PerssonH18 Elit (589)1:00:31+13:158:06
49Henrik SjögrenH35 (400)1:14:22+23:119:15
50Nina PerssonD16 (772)44:20+12:3610:03
51Jakob Gadefors-NauH16 (942)44:56+10:168:04
52Ing-Mari EskilssonD60 Kort (384)56:51+22:2118:53
53Gustav NäsmanH21 Kort-2 (703)56:03+17:028:38
68Alvar MelinH16 (942)49:03+14:238:49
70Jörgen TheanderH40 Kort-1 (560)56:24+22:3010:54
77Ingela GadeforsLätt 3,5 (495)1:04:18+35:4118:25
87Mats SandinH50-1 (675)1:02:50+22:5410:45
90Jan DahlbergH40 Kort-1 (560)1:04:47+30:5312:31
91Gunnar HellströmH70 (565)1:18:57+42:5418:29
92Martin SkärlénH18 (832)1:05:04+18:059:56
93Anja HartleyU2 (1059)34:42+15:1513:56
100Susanne HartleyD40 Kort (957)43:20+16:4010:58
101Anders NauH40 Kort-1 (560)1:27:43+53:4916:57
102Livia HartleyU1 (982)20:42+8:5411:00
104Gunnar SkärlénH40 Kort-1 (560)1:46:36+1:12:4220:37
134Christel NilssonD50 Kort (780)59:52+30:0118:05
163Emmy TheanderD10 (904)49:30+32:2819:38
Erik TheanderInskolning (742)43:3128:15
Liv SperlingD40 Kort (957)ej start
Karin GreilertD55 Kort (497)ej start
Louise PerlerothD21 Kort-1 (712)ej start
Lars GreilertH55 Kort (868)ej start
Stina SperlingU2 (1059)ej start
Margit MelinEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start
Anna TheanderEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser