Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Hestra IF

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan HildingH50 Kort-1 (664)32:127:09
9Lukas BarnisinH21 Motion (248)58:27+11:239:41
12Anders JohanssonH60 Kort (605)39:55+5:199:55
12Oskar HjertbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)32:38+8:1412:07
14Rickard StoltEtappstart-Svår 7,5 (412)1:01:22+15:297:58
16Elsa LindeblomD18 (646)46:56+6:049:30
21Barbro JonssonD65 Motion (190)1:25:36+30:5528:20
23Martin HjertbergH40 Kort-1 (560)42:42+8:488:15
23Markus LarssonH21 Lång-1 (772)1:26:12+8:577:23
24Morgan NilssonH45 Motion (397)53:14+13:1912:00
26Stefan AronengH50-1 (675)48:04+8:088:13
27Alice AronengD20 (430)54:45+10:0910:22
28Mathias DuellSvår 3,5 (319)47:42+23:3013:17
30Tom WeihartH13 (879)35:23+10:318:27
31Amelie SundahlEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)52:34+15:2212:32
33Pernilla NilssonLätt 3,5 (495)46:50+18:1313:25
33Maria Krafft HelgessonD45 (800)40:54+8:518:38
34Annica HolstenLätt 2,5 (253)58:48+36:1621:51
34Erik ForsH21-1 (667)1:09:46+11:297:44
35Ingela LarssonD50 Motion (443)58:08+20:0916:36
37Filip GrahnH21 Elit (378)1:30:34+12:017:01
38Benjamin EdlundH21 Lång-1 (772)1:30:17+13:027:44
39Lars HelgessonH50-1 (675)50:50+10:548:42
41Johan TörnrothH21 Elit (378)1:32:09+13:367:09
44Helena HjertbergD40 Motion (515)56:20+17:3913:44
48Frida StoltEtappstart-Svår 3,5 (790)42:46+15:4011:54
49Martina BarnisinD21-2 (487)1:15:35+19:1310:24
51Marie-Louise StridhD45 Motion (572)1:01:51+21:3515:05
54Ebba HjertbergD18 Elit (582)1:04:29+12:0010:22
54Karin InghammarD40 Motion (515)59:38+20:5714:32
58Per-Olof LarssonH60 Kort (605)50:10+15:3412:28
67Helena LarssonD55 Kort (497)56:01+19:5217:17
70Martina JohanssonD21-2 (487)1:23:28+27:0611:29
73Lisa InghammarEtappstart-U2 (376)1:11:42+51:2928:47
74Albin SundströmH13 (879)41:42+16:509:58
76Emely WeihartD16 (772)47:56+16:1210:52
76Brett WeihartH45 Kort-1 (782)43:13+15:409:33
77Sofia LarssonD21 Kort-2 (706)52:33+20:1511:26
78Linus LandergrenH21-1 (667)1:20:32+22:158:56
79Emil InghammarEtappstart-U1 (397)34:48+21:5018:30
85Nora AronengD18 (646)58:12+17:2011:46
86Kent KlassonH55 (886)53:21+2:32:359:45
93Martin LarssonH21 Lång-1 (772)1:46:50+29:359:10
96Hanna NilssonD13 (805)51:20+21:2313:11
99Bengt JonssonH60 (560)1:09:37+34:3513:53
108Ulf HolstenH50-1 (675)1:09:38+29:4211:55
132Malte DuellU2 (1059)40:25+20:5816:13
135Maja InghammarD14 (949)45:23+17:5811:20
138Moa HolstenD13 (805)1:08:14+38:1717:32
139Tova DuellD13 (805)1:09:34+39:3717:53
141Nikki WeihartD10 (904)41:43+24:4116:33
143Klara NilssonD13 (805)1:16:52+46:5519:45
Märta DuellEtappstart-Inskolning (507)25:1116:21
Alma HjertbergD16 (772)ej godkänd
Lena LarssonD65 Motion (190)ej godkänd
Victor HelgessonH20 Elit (583)ej godkänd
Jesper SjögrenH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Ida HelgessonD18 (646)ej start
Sofia KlassonD20 (430)ej start
Lennart ForsH65 Motion (161)ej start
Ida HolstenMedelsvår 2,5 (191)ej start
Åsa LindqvistSvår 3,5 (319)ej start
Susanna JonstoijEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Sara JonstoijEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser