Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Kåre

140 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin TyskD40 Kort (957)26:406:45
1Olle RingiH13 (879)24:525:56
1Jenny ErikssonD21-1 (456)55:548:03
1Cecilia ForslundD50 Motion (443)37:5910:51
2Beata FalkD21 Lång (218)1:07:37+1:068:09
2Tomas VikerEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)44:37+2:257:23
2Lisa RisbyD21 Elit (369)1:18:58+1:517:27
2Helena DiedrichsD60 Motion (226)50:40+4:0014:13
3Isac von KrusenstiernaH20 Elit (583)1:02:15+1:056:09
3Fredrik MattssonH21-1 (667)59:26+1:096:35
3Per EdénH65 Motion (161)43:35+0:4311:42
3Patrik SöderqvistH40 Kort-2 (554)32:19+0:556:23
5Karl LindgrenH35 Kort (762)40:22+3:266:51
5Hilma DalinD10 (904)20:04+3:027:57
7Jannike WåhlbergD60 (303)39:33+5:5510:41
7Matilda AnderssonD21 Lång (218)1:10:00+3:298:26
8Niclas SjöblomH45 Motion (397)44:49+4:5410:06
8Kajsa RisbyD21 Elit (369)1:25:18+8:118:03
9Mikael LöfgrenH45 Motion (397)45:05+5:1010:10
11Wille SöderqvistH13 (879)32:58+8:067:53
11Linda ByströmD21 Kort-2 (706)37:29+5:118:09
12Eric JohanssonH14 Kort (256)30:03+6:449:45
13Olle DalinH13 (879)33:21+8:297:58
13Sarah VikerEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)58:26+16:149:41
13Lena NordlundD35 Kort (503)40:08+7:429:23
15Anna-Karin ForsbergD45 Motion (572)49:58+9:4212:11
15Kristina JennischeD35 Motion (248)55:25+19:5513:30
16Elsa KaipeD13 (805)35:43+5:469:10
19Jens StåbiH40 Kort-2 (554)36:52+5:287:17
21Eva HalvarsonD70 (186)46:48+16:0616:35
21Patrik JohnssonH40 Kort-2 (554)37:23+5:597:23
21Edvin JohanssonH12 Kort (115)45:56+25:3317:52
22Kajsa KolmskogSvår 7,5 (159)1:52:04+1:05:3714:34
24Greger TyskH35 (400)1:02:57+11:467:50
24Kajsa MattssonD21-1 (456)1:13:37+17:4310:37
24Ulrika Adolfsson-JohanssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)57:20+37:4022:29
25Malin WidelundD45 (800)39:50+7:478:25
28Peter KolmskogH35 (400)1:05:17+14:068:07
28Karin JohnssonD40 (369)51:46+16:2010:15
28Marika HagelbergD35 (231)1:03:42+16:4310:25
29Mattias OlssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)40:54+11:4211:43
31Linnea PerssonU1 (982)15:35+3:478:17
31Johanna DalinLätt 5,0 (310)1:04:21+29:1013:04
31Anna Karin OlssonD45 Motion (572)54:07+13:5113:11
32Tomas SundqvistSvår 3,5 (319)49:06+24:5413:40
32Hanna BerglundD21-1 (456)1:18:14+22:2011:17
32Viktor LindgrenU2 (1059)26:40+7:1310:42
33Rebecka AdolfssonD21-1 (456)1:18:49+22:5511:22
33Liselott NordgrenEtappstart-Svår 2,5 (301)44:22+27:3219:02
34Nora NordlundD12 (801)29:06+6:209:21
38Martin PerssonH45 Kort-2 (775)38:22+8:488:27
38Matilda ErikssonD21-1 (456)1:21:47+25:5311:48
38John GranathH18 (832)56:46+9:478:40
38Per MelénH55 (886)46:03+2:25:178:25
40Johannes ÖhgrenH18 Elit (589)59:13+11:577:55
40Vilma von KrusenstiernaD20 Elit (516)1:17:45+15:2310:01
42Markus LivingH21 Kort-2 (703)53:10+14:098:11
43Mathias WestinH45 Kort-2 (775)39:40+10:068:44
43Ida JohnssonD18 (646)49:37+8:4510:02
44Julia AdolfssonD21-1 (456)1:24:06+28:1212:08
44Markus MelénH15 (905)43:27+9:018:00
44Eric VikerEtappstart-U2 (376)39:33+19:2015:53
44Matilda MelénD20 (430)59:57+15:2111:21
45Thobias WidelundH40 Kort-2 (554)44:00+12:368:41
46Mia GustafssonD55 Kort (497)47:56+11:4714:47
46Ronja JungåkerEtappstart-Svår 5,0 (791)49:08+17:229:49
47Melker NordgrenH16 (942)43:33+8:537:49
47Ludvig StåbiU1 (982)16:35+4:478:49
48Emma ForsbergD21 Kort-2 (706)46:59+14:4110:14
48Lina WidelundD12 (801)30:16+7:309:43
48Lars MattssonH55 (886)46:55+2:26:098:34
49Ida LindgrenEtappstart-U1 (397)25:06+12:0813:21
50Anette LöfgrenLätt 3,5 (495)52:20+23:4314:59
50Lotta WåhlbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)58:53+21:4114:03
50Jakob WidelundH15 (905)44:09+9:438:07
50Ralf PéclardEtappstart-U1 (397)25:15+12:1713:25
51Viktoria AlvolinD55 Motion (257)2:08:04+1:28:4236:35
51Kersti RingiD45 (800)44:32+12:299:24
52Charlotte GranbergSvår 3,5 (319)1:02:11+37:5917:19
53Sten SundinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)53:18+25:4216:24
54Anna-Karin AdolfssonD55 Kort (497)50:38+14:2915:37
54Tove RingiD16 (772)45:04+13:2010:13
55Kalle ÖstgrenH50 Kort-1 (664)44:25+12:139:52
55Jonas GustafssonH21 Elit (378)1:39:08+20:357:41
56Mathias WilhelmssonH21 Kort-2 (703)56:31+17:308:42
57Alva RingiD18 Elit (582)1:04:48+12:1910:25
57Lucas GranbergH18 (832)59:42+12:439:07
58Birgitta BerglundMedelsvår 3,3 (500)1:05:26+31:1620:08
58Emil PéclardH40 Motion (333)1:33:46+51:1115:33
60Emil ÅbergH21 Lång-1 (772)1:35:25+18:108:11
61Sofia Kjellberg LindgrenD40 Motion (515)1:02:51+24:1015:19
62Åsa SjöblomEtappstart-Lätt 2,5 (652)45:28+21:0416:54
63Katarina Hoffsten SundqvistD55 Kort (497)54:29+18:2016:48
66Johan LundbergH45 Kort-2 (775)42:33+12:599:22
66Birgitta MattssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:00:44+33:0818:41
71Elvin LundbergU2 (1059)31:41+12:1412:43
76Leo AlvolinH14 (1006)41:55+15:139:47
77Oskar KaipeH10 (928)23:34+8:149:30
77André AnderssonH21-1 (667)1:20:30+22:138:56
78Melvin LöfgrenH12 (891)30:10+11:159:45
78Sanna GahnshagD45 Motion (572)1:11:13+30:5717:22
79Karl GranathH16 (942)50:24+15:449:03
79Anna DanielssonD45 Kort-1 (620)58:12+26:2615:46
79Hanna BarkegrenD21-1 (456)1:57:31+1:01:3716:57
80Hugo AtterbrandH13 (879)43:32+18:4010:24
81Elina von KrusenstiernaEtappstart-Svår 5,0 (791)55:24+23:3811:04
81Mikael RingiH50 Kort-1 (664)48:32+16:2010:47
82Sigge LöfgrenU2 (1059)33:24+13:5713:24
84Ida AtterbrandD10 (904)32:05+15:0312:43
85Niclas JohanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)55:11+25:5915:48
93Marit SöderqvistD40 Kort (957)42:20+15:4010:43
96Gudrun Liss SundinEtappstart-Lätt 2,5 (652)54:27+30:0320:14
99Julia Hagelberg NordahlD13 (805)51:35+21:3813:15
109Mikael DanielssonH50 Kort-1 (664)58:27+26:1512:59
113Noah TyskH10 (928)27:54+12:3411:15
114Anna von KrusenstiernaD50 (891)50:21+20:0311:31
115Viktor WallinH18 (832)1:11:09+24:1010:52
116Nils StåbiH10 (928)28:11+12:5111:21
119Hanna GustafssonD21 Kort-2 (706)1:09:27+37:0915:07
126Martin DanielssonH18 (832)1:14:53+27:5411:27
131Vilma Hagelberg NordahlD10 (904)39:28+22:2615:39
136Enni LundbergD13 (805)1:06:16+36:1917:02
137Petter NordlundH10 (928)30:53+15:3312:27
141Albin SjöblomH14 (1006)57:19+30:3713:23
142Lars GustafssonH55 Kort (868)1:06:49+33:0315:41
143Julia PéclardU2 (1059)42:01+22:3416:52
145Olle GahnshagH13 (879)1:02:35+37:4314:58
146Rasmus WidelundH13 (879)1:03:06+38:1415:05
160Frida SjöblomD10 (904)48:29+31:2719:14
162Halle GahnshagD10 (904)49:29+32:2719:38
162Olof OlssonH13 (879)1:26:46+1:01:5420:45
167Elliot TyskH10 (928)41:32+26:1216:44
Erik KolmskogInskolning (742)26:4317:20
Elin Karin JohanssonInskolning (742)19:4212:47
Vendela SöderqvistD15 (881)ej godkänd
Mikael BerglundEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Ingrid OlssonD10 (904)ej godkänd
Gustav ÖhgrenH20 Elit (583)ej godkänd
Anders HåkanssonH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Albin BergkvistH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Ronja JungåkerD20 Elit (516)ej start
Marie-Louise KaipeD40 Kort (957)ej start
Anders AtterbrandH45 Kort-2 (775)ej start
Emilia JohnssonD15 (881)ej start
Ralf PéclardInskolning (742)ej start
Martin MörsellH20 Elit (583)ej start
Walter SöderqvistH11 (707)ej start
Tord HalvarsonH70 Kort (587)ej start
Daniel KaipeH40 Kort-2 (554)ej start
Ida LindgrenInskolning (742)ej start
Åsa SjöblomLätt 3,5 (495)ej start
Dan Westerberg3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser