Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Landehof

67 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tobias KarlssonH21 Motion (248)47:20+0:167:50
5Annette LundeD50 Motion (443)45:08+7:0912:53
6Karolin HenningssonD35 Motion (248)48:36+13:0611:51
8Desiré RexD35 Kort (503)38:52+6:269:06
9Samuel RingströmH12 Kort (115)24:18+3:559:27
9Lillemor HallinD75 Kort (76)1:06:00+20:4128:12
10Anna GranforsD40 Motion (515)46:00+7:1911:13
10Lotta SaetreD40 (369)43:38+8:128:38
17Teddy AnderssonH55 Kort (868)36:46+3:008:37
17Annie BjörkqvistD16 Kort (228)53:21+13:4012:42
18Fredrik KörleH45 Motion (397)49:59+10:0411:16
22Samuel PihlströmH18 Elit (589)55:02+7:467:22
23Anna KörleD40 Motion (515)49:54+11:1312:10
23Gunilla LindEtappstart-Svår 2,5 (301)37:29+20:3916:05
24Christina BjörkqvistD50 Motion (443)54:25+16:2615:32
24Tobias RingströmEtappstart-Svår 3,5 (790)38:08+11:0210:37
25Lukas WadstenH17-20 Kort (251)1:00:11+21:5611:07
26Stefan VorbergEtappstart-Svår 5,0 (791)43:10+11:248:38
28Lars HenningssonLätt 3,5 (495)45:10+16:3312:56
28Anders WadstenH50-2 (701)47:35+10:148:05
32Thomas KarlssonH45 Kort-2 (775)37:14+7:408:12
35Melker ÅkessonH14 (1006)34:41+7:598:06
35Ida KörleD13 (805)39:33+9:3610:10
35Ottilia AnderssonD17-20 Kort (291)1:20:02+36:2516:38
36Torbjörn SaetreLätt 10,0 (224)2:05:01+1:04:4512:58
37Sara LorénD45 Kort-2 (623)41:40+13:4911:23
37Pia JohanssonD45 (800)42:49+10:469:03
38Josefine VorbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:06:04+26:0613:25
39Fritjof AnderssonH17-20 Kort (251)1:23:44+45:2915:28
40Alice BjörkqvistEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)55:03+17:5113:08
42Elin KarlssonD10 (904)27:12+10:1010:47
42Pernilla KarlssonD45 Motion (572)59:16+19:0014:27
43Sofia KarlssonD45 Kort-2 (623)42:31+14:4011:36
44Sven GranforsH40 (616)1:05:26+19:169:12
46Otto StuhlhoferH20 Elit (583)1:18:45+17:357:46
48Magnus KarlssonH50-2 (701)51:49+14:288:48
49Emma RingströmMedelsvår 4,0 (450)59:50+25:5914:16
49Ulf NordgrenH70 Kort (587)45:14+15:2314:55
50Karin ÅkessonEtappstart-Lätt 3,5 (710)46:13+17:0113:14
52Charlotte DrejmoD45 Kort-2 (623)44:37+16:4612:11
55Lars MagnussonH55 (886)47:37+2:26:518:42
57Anna ErikssonD50 (891)44:19+14:0110:08
65Linnea RexD10 (904)29:34+12:3211:43
66Emelie LorenEtappstart-Svår 5,0 (791)52:49+21:0310:33
67Victor AxbomH21-2 (626)1:14:31+18:268:20
69Elias NyqvistH13 (879)41:17+16:259:52
71Gustav RexH10 (928)23:21+8:019:24
85Albin NyqvistH15 (905)50:13+15:479:14
87Felicia LorénD16 (772)49:46+18:0211:17
88Jakob RingströmH10 (928)24:44+9:249:58
89Kristofer DrejmoH45 Kort-2 (775)47:22+17:4810:25
90Ulf NyqvistH45 Kort-2 (775)48:27+18:5310:40
94Andreas PihlströmH45 Kort-2 (775)49:52+20:1810:59
98Joakim ÅkessonH45 Kort-2 (775)50:56+21:2211:13
99Lisa OttossonMedelsvår 3,3 (500)2:03:22+1:29:1237:57
102Johanna PihlströmD13 (805)52:16+22:1913:26
108Sven ErikssonH50 Kort-1 (664)57:32+25:2012:47
110Emma KarlssonD13 (805)53:12+23:1513:40
116Karl GranforsH14 (1006)51:01+24:1911:55
116Elsa KarlssonD15 (881)57:35+25:4113:07
121Lisa ErikssonD13 (805)56:22+26:2514:29
125Matilda ÅkessonD16 (772)57:15+25:3112:58
135Nils KörleH16 (942)1:01:41+27:0111:05
135Rebecka PihlströmD15 (881)1:03:49+31:5514:32
138Niklas LorénH45 Kort-2 (775)1:08:50+39:1615:09
Jonathan RexInskolning (742)16:0710:27
Valter DrejmoH14 Kort (256)ej godkänd
Felix DrejmoH16 (942)ej start
Joel RingströmH14 (1006)ej start
Anne MagnussonSvår 5,0 (281)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser