Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Linköpings OK

121 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mia EronnD45 Kort-2 (623)27:517:36
2Inger BergD55 (518)31:50+1:218:02
3Peter AronssonH35 (400)53:07+1:566:36
3Sofia BorgD17-20 Kort (291)49:17+5:4010:14
3Albin EronnH16 Kort (201)36:16+0:308:44
4Fredrika VångellD21 Kort-1 (712)34:54+1:367:44
4Peter ErikssonH21-2 (626)58:46+2:416:34
5Edvin ÅttingH11 (707)21:48+1:187:26
6Jonathan JylltorpH18 (832)49:05+2:067:30
8Amanda LindgrenLätt 2,5 (253)30:29+7:5711:19
11Inga-Lill PetterssonD70 (186)40:00+9:1814:11
11Inger GuståsD50 Kort (780)33:58+4:0710:15
13Anders BergH55 (886)42:42+2:21:567:48
14Ingela ÅrbrinkLätt 3,5 (495)40:35+11:5811:37
14Anna PaulsonD35 Motion (248)55:19+19:4913:29
15Åke LjunggrenH45-1 (587)54:09+8:037:58
15Erik MartinssonH21 Lång-1 (772)1:24:54+7:397:17
16Ebba SkullmanD11 (638)26:49+5:249:05
16Pelle SkullmanH65 Kort (549)37:33+6:1110:27
16Åsa WidarssonD21 Motion (309)57:05+12:4111:16
16Mattias Berglund3-dagars-Svår 3,5 (68)56:43+27:5915:47
17Sigrid LjunggrenD13 (805)35:44+5:479:11
18Lotta GranholmD75 (127)51:57+15:1318:41
19Malin BorgD16 Kort (228)54:56+15:1513:04
20Kajsa HammarströmD21 Lång (218)1:15:53+9:229:09
20Roger DanielssonH70 (565)46:21+10:1810:51
21Johan ÅrbrinkH14 (1006)32:51+6:097:40
21Sofia SalomonssonD21-2 (487)1:07:26+11:049:17
22Johan ÅttingH50 Kort-2 (653)38:08+9:148:29
22Erik SahlmanH16 Kort (201)52:00+16:1412:31
24Frida SahlmanD18 (646)48:00+7:089:42
25Ole PedersenMedelsvår 5,0 (260)1:02:13+22:3112:17
25Henrik TostebergH21 Kort-1 (738)53:34+14:348:11
25Sara GertssonD21 Motion (309)1:03:10+18:4612:29
25Alva OlssonD21 Elit (369)1:30:47+13:408:34
26Frida SöderqvistD10 (904)24:54+7:529:52
26Annika IvarssonD45 (800)39:58+7:558:26
29Per GuståsH50 Kort-2 (653)38:55+10:018:40
30Christian ErikssonH45 Kort-2 (775)36:55+7:218:07
30Elisabeth AhlgrenD21 Lång (218)1:26:28+19:5710:25
33Elin KjellmanD15 (881)41:03+9:099:21
33Anna JohanssonD21-2 (487)1:11:55+15:339:54
35Olof LjunggrenH18 Elit (589)58:13+10:577:47
35Eva LindgrenD70 Kort (233)1:02:22+30:5025:39
36Emanuel HerberthsonH18 Elit (589)58:17+11:017:48
36Pedro LundquistH55 (886)46:00+2:25:148:24
37Fredrik JohanssonH21 Kort-2 (703)51:06+12:057:52
38Jonas LundgrenH21-2 (626)1:09:13+13:087:44
38Jan LundgrenH60 Kort (605)46:07+11:3111:28
40Andreas MidestadEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:19:57+37:4513:15
40Arvid RothEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:10+14:5812:39
41Christer LindellEtappstart-Svår 3,5 (790)41:21+14:1511:31
41Thomas RimhagenH50 Kort-2 (653)41:01+12:079:08
43Martin JarelandH45-1 (587)1:03:18+17:129:19
44Sarah TibellD21-2 (487)1:14:54+18:3210:19
48Jonas RothH50 Kort-2 (653)42:46+13:529:31
50Theo ÅrbrinkH12 (891)27:18+8:238:50
51Per ErikssonH65 (557)59:23+21:1912:28
51Emma LindellEtappstart-Svår 3,5 (790)43:56+16:5012:14
51Frida KarlssonD21 Kort-1 (712)47:36+14:1810:33
54Therese KlintbergD21 Kort-2 (706)47:47+15:2910:24
54Klara LjunggrenD20 (430)1:05:04+20:2812:19
54Sixten ElehedH20 (549)1:05:51+17:509:19
55Hanna RothD16 (772)45:40+13:5610:21
55Maud Göthe-LundgrenD65 Kort (322)1:15:58+40:4126:06
56Stina GuståsD21 Kort-2 (706)48:09+15:5110:29
57Urban PeterssonH50 Kort-2 (653)44:34+15:409:55
58Kristin HerberthsonD15 (881)44:45+12:5110:11
58Gitte EngströmD50 Kort (780)42:00+12:0912:41
62Sara SöderqvistD35 Kort (503)57:12+24:4613:23
65Anders HaglundEtappstart-Svår 7,5 (412)1:45:09+59:1613:40
65Johan JylltorpH50 Kort-2 (653)46:13+17:1910:17
67Tove EkströmD18 Elit (582)1:06:46+14:1710:44
67Tina LindgrenD45 Kort-2 (623)47:41+19:5013:01
72Yngve PetterssonH65 (557)1:05:22+27:1813:43
73Maria JarelandEtappstart-Lätt 2,5 (652)48:20+23:5617:58
75Julia TjärnströmD21-2 (487)1:28:35+32:1312:12
76Hanna Modig TjärnströmD21-2 (487)1:29:05+32:4312:16
77Ida KjellmanU1 (982)18:47+6:599:59
77Ann LarssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:12:56+44:3629:24
83Johanna GuståsD20 Elit (516)1:35:42+33:2012:19
84Robert SöderbergH40 Kort-1 (560)1:01:49+27:5511:57
84Stina SternerD35 Kort (503)1:10:54+38:2816:36
85Hanna LundgrenD16 (772)48:58+17:1411:06
85Marcus HanssonH21-2 (626)1:22:31+26:269:13
86Gunnar EngströmH18 (832)1:04:15+17:169:49
86Erik SköldH21-2 (626)1:24:03+27:589:24
86Marie RubérD35 Kort (503)1:17:24+44:5818:07
87Niklas OlssonH21 Lång-1 (772)1:42:54+25:398:49
90Niclas HägglundH21 Kort-2 (703)1:05:52+26:5110:08
95Christer JohanssonH60 Kort (605)1:08:58+34:2217:09
96Victor BergstrandH21 Lång-1 (772)1:47:08+29:539:11
96Ulf JonareH40 Kort-1 (560)1:18:27+44:3315:10
97Rikard BorgH55 (886)54:56+2:34:1010:02
99Maxime BonneauH21 Lång-1 (772)1:47:32+30:179:13
100Ludvig EronnH13 (879)46:51+21:5911:12
101Sven EngströmH21 Lång-1 (772)1:47:54+30:399:15
108Henrik SöderqvistH40 (616)1:44:17+58:0714:41
110Karin OlofssonD50 Kort (780)50:51+21:0015:21
111Susanna LindellEtappstart-Lätt 2,5 (652)58:09+33:4521:37
112Leif LindgrenH45 Kort-2 (775)53:52+24:1811:51
113Linus SöderbergH11 (707)45:00+24:3015:21
113Stefan EngströmH50-2 (701)1:13:06+35:4512:25
118Magnus SahlmanH50-2 (701)1:15:49+38:2812:53
119Lotta BorgD50 Kort (780)52:11+22:2015:45
124Fredrik PaulsonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:01:59+34:5317:15
124Emmy LindgrenD16 (772)57:12+25:2812:58
125Karin MidestadD21 Kort-1 (712)1:07:52+34:3415:02
128Stina SöderqvistD12 (801)46:57+24:1115:05
135Maria KjellmanD50 Kort (780)1:00:21+30:3018:13
142Maria SarbergD40 Kort (957)52:00+25:2013:09
143Siri BerglundD16 (772)1:09:47+38:0315:49
144Oscar KjellmanH12 (891)42:24+23:2913:43
150Lena StrömbäckD50 (891)1:07:10+36:5215:22
151Olle MalmströmH13 (879)1:06:31+41:3915:54
153Tilde SöderbergD10 (904)44:24+27:2217:37
161Anna KullbergD50 (891)1:29:39+59:2120:30
178Greta BerglundD14 (949)1:14:12+46:4718:33
Simon ÅttingEtappstart-Inskolning (507)15:039:46
Hans JoelssonH65 Kort (549)ej godkänd
Sarah MagnussonD20 (430)ej godkänd
Julia ÅttingD13 (805)ej start
Carolina MagnussonEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser