Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Strängnäs-Malmby OL

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Hanna LundströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)29:02+4:3810:47
9Magnus SternerH50 Kort-1 (664)35:29+3:177:53
10Stig Johan WiklundH55 Kort (868)36:09+2:238:29
13Daniel AlnebergH40 Kort-1 (560)39:10+5:167:34
16Kerstin Alneberg StenssonD60 Kort (384)43:27+8:5714:26
17Jonathan AlnebergU1 (982)13:50+2:027:21
19Pia HammarD45 Motion (572)51:06+10:5012:27
19Gullan AnderssonD65 (235)40:56+9:5812:47
25Bo AnderssonH65 Kort (549)39:52+8:3011:06
26Jeremiah Hammar BengtssonU2 (1059)25:57+6:3010:25
26Anton SundinH21-1 (667)1:07:36+9:197:30
27Linda SternerD45 Kort-1 (620)44:03+12:1711:56
31Gösta WallinU2 (1059)26:38+7:1110:41
32Kajsa WallinD12 (801)28:59+6:139:19
32Ann-Marie JohanssonD70 Kort (233)55:29+23:5722:49
42Noah AlnebergU1 (982)16:10+4:228:35
47Christina AlnebergD35 Kort (503)52:20+19:5412:15
48Susanne SöderholmD50 (891)43:25+13:079:56
62Robert LindelöfH40 Motion (333)1:54:23+1:11:4818:58
65Anna BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)49:52+20:4014:17
70Marie GreenD55 Kort (497)57:17+21:0817:40
70Dag SundinH60 Kort (605)53:25+18:4913:17
73Lotta StenströmD50 (891)45:31+15:1310:24
75Jan-Erik AnderssonH50 Kort-1 (664)46:53+14:4110:25
82Hillevie SvärdD16 (772)48:23+16:3910:58
83Ove JohanssonH70 Kort (587)56:08+26:1718:31
93Anette RamströmD55 Kort (497)1:26:11+50:0226:35
101Sixten WallinH10 (928)26:15+10:5510:35
111Sofie SöderholmD21 Kort-2 (706)1:03:58+31:4013:56
116Christofher RamströmH21 Kort-2 (703)1:37:30+58:2915:01
121Erik JonssonH16 (942)58:50+24:1010:34
122Nathalie AnderssonD21 Kort-2 (706)1:11:35+39:1715:35
127Johan WallinH45 Kort-2 (775)58:35+29:0112:54
128Matheus Hammar BengtssonH11 (707)56:15+35:4519:11
134Per-Arne RamströmH55 Kort (868)1:05:18+31:3215:19
136Anna FolkegårdD50 (891)57:10+26:5213:04
139Joel WiklundH18 (832)1:25:06+38:0713:00
Jakob SternerInskolning (742)22:0114:17
Kalle LindelöfH11 (707)ej start
Petter SundinH21-1 (667)ej start
Ingegerd LusenskyD65 Kort (322)ej start
Molly LindelöfU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser