Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Långhundra IF

56 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edvin NilssonH14 (1006)26:426:14
1Pontus LindqvistEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)19:407:42
4Lukas HambäckEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)30:04+1:4412:07
4Love UmegårdEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)34:36+7:0010:38
5Amanda TibellMedelsvår 3,3 (500)38:35+4:2511:52
6Johan WikanderMedelsvår 4,0 (450)40:03+6:129:33
6Johan JakobssonH50 Kort-2 (653)34:36+5:427:42
7Amanda LindqvistEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)35:18+15:3813:50
7Daniel UnnerudH50 Kort-2 (653)35:21+6:277:52
9Lovisa WigertzSvår 2,5 (128)37:52+17:3516:15
9Edit JonssonLätt 3,5 (495)36:06+7:2910:20
17Nina LindqvistEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)42:52+23:1216:48
19Mats LundinH55 Kort (868)37:04+3:188:42
19Pernilla SvedinD45 Kort-2 (623)37:20+9:2910:12
22Conny ForsbergH50-1 (675)47:01+7:058:03
25Kia Bergquist3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)53:05+27:3116:20
25Edvin NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)42:47+11:018:33
26Peter HambäckH50 Kort-2 (653)38:27+9:338:33
30Anton SundgrenH21-1 (667)1:08:50+10:337:38
34Waldemar AnderssonH20 (549)1:00:36+12:358:35
46Jesper Kullin AlfredssonH21-1 (667)1:13:08+14:518:07
47Jens LindquistH45 Kort-1 (782)36:50+9:178:08
47Katarina BengtssonD55 (518)45:14+14:4511:25
57Johan LindahlH21-1 (667)1:15:35+17:188:23
58Kerstin UmegårdEtappstart-Lätt 3,5 (710)48:00+18:4813:45
59Fredrik NilssonH45 Kort-1 (782)38:44+11:118:34
59Ewa Edström ForsbergD50 (891)44:28+14:1010:10
60Maria BengtssonD21-1 (456)1:34:14+38:2013:35
60Ingela AlnessSvår 3,5 (319)1:14:53+50:4120:51
63Sven WigertzH55 (886)48:45+2:27:598:54
69Magnus JohanssonH50-1 (675)57:45+17:499:53
71Olivia UnnerudD12 (801)34:09+11:2310:58
77Alexander AlnessH20 (549)1:18:29+30:2811:06
79Arvid UmegårdH18 Elit (589)1:11:15+23:599:32
80Elsa BrahmEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:17:11+39:5918:25
80Ylva PeterssonD50 (891)46:38+16:2010:40
84Jesper TibellH21 Kort-1 (738)1:11:29+32:2910:55
86Robin PousetteH21-1 (667)1:22:10+23:539:07
89Fanny CedstedtD15 (881)50:42+18:4811:32
105Patrik ServinH40 (616)1:38:32+52:2213:52
105Elsa NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)56:36+32:1221:02
106Per BrahmH55 Kort (868)54:01+20:1512:40
106Isabel UnnerudD13 (805)52:38+22:4113:31
108Katarina NilssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)57:41+33:1721:26
113Annette WigertzD50 Kort (780)51:22+21:3115:31
131Karl BrahmH18 (832)1:16:48+29:4911:44
134Lovisa HambäckD16 (772)1:00:49+29:0513:47
143Ella ServinD14 (949)46:48+19:2311:42
152Albin ForsbergH16 (942)1:06:25+31:4511:56
153Kai UnnerudU1 (982)27:27+15:3914:36
156Andrea JonssonD40 Kort (957)54:22+27:4213:45
163Maria TibellEtappstart-Svår 5,0 (791)1:26:46+55:0017:21
Molly BoströmInskolning (742)19:3112:40
Emma BromarkLätt 10,0 (224)ej godkänd
Nora Svedin JakobssonD12 (801)ej godkänd
Samuel HedlundH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Oskar Svedin JakobssonLätt 3,5 (495)ej start
Kenneth AlnessSvår 5,0 (281)ej start
Karin ServinEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start
Matilda ServinEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser