Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Njudung

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Edwin SundlingH12 Kort (115)24:10+3:479:24
10Ulf SvenssonH65 (557)46:41+8:379:48
23Gustaf JohanssonH16 Kort (201)53:07+17:2112:47
25Jan-Ola KarlssonH60 (560)46:15+11:139:13
26Amanda KarmetunD16 (772)39:46+8:029:01
32Kjell RosgrenEtappstart-Lätt 2,5 (652)38:09+13:4514:10
32Per SundlingMedelsvår 4,0 (450)54:11+20:2012:55
33Matti JohanssonH12 (891)24:39+5:447:58
33Hans FranssonH45 Kort-1 (782)34:19+6:467:35
37Rickard RosgrenEtappstart-Svår 5,0 (791)47:19+15:339:27
37Alvin JohanssonH14 Kort (256)42:50+19:3113:54
42Tomas PetersénLätt 10,0 (224)2:36:54+1:36:3816:16
42Olga KarlssonLätt 3,5 (495)50:06+21:2914:21
44Adria FranssonD45 Motion (572)1:00:11+19:5514:40
48Cecilia ElofssonLätt 3,5 (495)51:48+23:1114:50
48Magnus JohanssonH40 Motion (333)1:18:35+36:0013:01
52Wilhelm KarmetunH12 (891)27:20+8:258:50
53Martina Axelsson SundlingLätt 5,0 (310)1:23:09+47:5816:54
55Anders PeterssonH45-1 (587)1:05:26+19:209:38
58Evanna JohanssonD12 (801)31:54+9:0810:15
60Jonny JohanssonH50 Kort-1 (664)45:00+12:4810:00
61Emma RosénD21 Kort-2 (706)48:58+16:4010:40
67Marina JohanssonD45 (800)47:10+15:079:58
70Ebba SundlingU2 (1059)31:33+12:0612:40
72Maria PetterssonMedelsvår 3,3 (500)1:12:33+38:2322:19
75Isak FranssonH15 (905)48:40+14:148:57
77Lia FranssonD11 (638)44:14+22:4914:59
80Joakim KarmetunH45-1 (587)1:16:46+30:4011:18
80Bengt HesslekransH55 (886)52:17+2:31:319:33
82Albin TollH18 Elit (589)1:12:31+25:159:42
82Bo HultgrenH50 Kort-1 (664)48:34+16:2210:47
83Ellen TollD14 (949)38:34+11:099:38
85Karl PetersénH16 (942)52:03+17:239:21
91Dennis TollH50-1 (675)1:04:47+24:5111:05
95Marianne RosgrenD55 (518)1:07:38+37:0917:04
99Thomas ElofssonH40 Kort-2 (554)1:05:57+34:3313:02
100Melker ElofssonH18 (832)1:07:31+20:3210:19
107Oscar HultgrenH15 (905)56:01+21:3510:18
119Maria SundbergD45 (800)59:09+27:0612:30
139Theo ElofssonU1 (982)25:04+13:1613:20
141Cecilia KarmetunD40 Kort (957)51:53+25:1313:08
148Daniel KarlssonH10 (928)33:15+17:5513:24
Olle PetersénH13 (879)ej godkänd
Filip JennerstrandH15 (905)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser