Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Nyköpings OK

96 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Annika HallD50 Motion (443)44:13+6:1412:38
3Jonas LindstenH35 Motion (85)55:00+5:379:07
3Göran ForsbergH70 Kort (587)31:21+1:3010:20
4Rebecca KågemalmD35 Motion (248)45:29+9:5911:05
5Philip CarlssonH18 Elit (589)50:48+3:326:48
6Ida WesterlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)29:59+5:3511:08
6Per EkH50-1 (675)44:15+4:197:34
7Odin EkH13 (879)30:18+5:267:14
7Pär EricsonH50-1 (675)44:16+4:207:34
8Ian HamiltonH50 Kort-1 (664)35:08+2:567:48
8Magnus FredrikssonH55 Motion (216)47:05+11:2311:29
9Anna WesterlundEtappstart-Lätt 2,5 (652)30:50+6:2611:27
10Ida HylanderD21 Elit (369)1:26:10+9:038:08
11Arne WesterlundH55 Motion (216)48:54+13:1211:55
12Cajsa AleniusD12 (801)26:42+3:568:35
13Kristin HylanderD21 Elit (369)1:26:46+9:398:11
14Stefan JärvallEtappstart-Lätt 3,5 (710)35:24+6:1210:08
15Per CarlssonH55 Kort (868)36:36+2:508:35
16Miranda FredrikssonSvår 2,5 (128)44:39+24:2219:09
17Kasper LagerströmH15 (905)39:29+5:037:16
17Carina EricssonD60 Kort (384)43:36+9:0614:29
20Mikael AleniusH45 Motion (397)50:53+10:5811:29
21Elvira LindstenD10 (904)23:35+6:339:21
22Niclas ClashammarEtappstart-Svår 3,5 (790)38:02+10:5610:35
22Mats HallEtappstart-Svår 5,0 (791)42:13+10:278:26
22Vilgot HellstenH10 (928)20:13+4:538:09
23Renée MyrmanD35 Motion (248)57:47+22:1714:05
24Emma WesterlundD15 (881)40:12+8:189:09
24Marika Nylund EkD45 (800)39:32+7:298:21
25Alice EkD15 (881)40:19+8:259:11
26Alva RasmussenD17-20 Kort (291)1:08:40+25:0314:16
27Mona ForsbergD65 Kort (322)50:03+14:4617:11
27Karin PalmqvistD35 Kort (503)46:25+13:5910:52
28Dan NilssonH55 Kort (868)38:36+4:509:03
28Daniel NilssonH21 Lång-1 (772)1:27:28+10:137:30
31Lovis HellstenD13 (805)38:47+8:509:58
32Albin FalkH18 Elit (589)57:24+10:087:41
34Miriam GustafssonD11 (638)31:14+9:4910:35
35Camilla AleniusLätt 3,5 (495)47:13+18:3613:31
35Mats GustafssonH40 Kort-1 (560)46:27+12:338:59
36Elinor LindstenD35 Kort (503)50:01+17:3511:42
37Ludvig EkH20 Elit (583)1:15:14+14:047:26
37Ulf HylanderH55 (886)46:01+2:25:158:24
38Elin JärvallEtappstart-Lätt 2,5 (652)39:41+15:1714:45
38Johanna SundelöfD45 Kort-2 (623)41:47+13:5611:24
39Tomas RingdahlSvår 3,5 (319)53:44+29:3214:58
40Axel LindgrenH15 (905)42:50+8:247:53
41Anna GuttkeEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)54:13+25:5321:51
41Petra NorbergEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:16+15:0412:41
43Isak AnängenH16 (942)43:03+8:237:44
45Royne MyrmanH40 Kort-1 (560)48:32+14:389:23
46Alfons RingdahlU2 (1059)28:02+8:3511:15
46Mathias LindgrenH40 Kort-1 (560)48:36+14:429:24
47Tage LindstenU1 (982)16:35+4:478:49
49Meja AleniusD14 (949)35:38+8:138:54
50Valdemar HamiltonH11 (707)29:08+8:389:56
51Johan ScherlinH50 Kort-1 (664)42:58+10:469:32
52Theo AleniusU1 (982)16:42+4:548:52
53Caroline GuttkeD15 (881)44:26+12:3210:07
53Kristin KällströmerD35 Kort (503)53:18+20:5212:28
58Inge SundströmH70 Kort (587)47:36+17:4515:42
59Andréas KågemalmH40 Motion (333)1:34:50+52:1515:43
60Anna GustafssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)57:58+30:2217:50
61Peter RasmussenH65 (557)1:02:19+24:1513:05
67Anna ClashammarEtappstart-Lätt 3,5 (710)50:08+20:5614:21
68Frida JardingD15 (881)46:48+14:5410:39
68Melker ClashammarH10 (928)23:16+7:569:22
69Victor PalmqvistH10 (928)23:20+8:009:24
69Didrik HallH21-1 (667)1:16:57+18:408:32
75Johan PalmqvistEtappstart-Svår 5,0 (791)54:25+22:3910:53
78Oskar EngmanH21 Kort-2 (703)1:01:56+22:559:32
81Emil ClashammarH12 (891)30:26+11:319:50
86Signe NilssonD18 Elit (582)1:12:16+19:4711:37
97Sara BergEtappstart-Lätt 3,5 (710)58:34+29:2216:46
97Erik HellstenH35 Kort (762)58:23+21:279:55
100Elias RingdahlH11 (707)42:52+22:2214:37
102Sara HellstenD40 Kort (957)43:26+16:4610:59
107Mikael GuttkeH45-1 (587)1:44:54+58:4815:26
112Andreas HolmqvistH15 (905)58:22+23:5610:44
113Filippa GuttkeD12 (801)42:28+19:4213:39
117Monica CarlssonD50 Kort (780)51:33+21:4215:34
122Maria FredrikssonD50 Kort (780)53:08+23:1716:03
123Neo BergH11 (707)49:15+28:4516:48
137Emilia EricsonD10 (904)41:02+24:0016:16
137Adele PalmqvistD12 (801)50:30+27:4416:14
Iris KällströmerInskolning (742)19:0012:20
Astrid HamiltonInskolning (742)18:3312:02
Knut KällströmerInskolning (742)21:4314:06
Harald HamiltonInskolning (742)19:3512:42
Axel GustafssonEtappstart-Inskolning (507)15:4710:14
Edvin HellstenH15 (905)ej godkänd
Carl CarlssonH20 Elit (583)ej godkänd
Wiwi-Anne NilssonD75 Kort (76)ej godkänd
Sandra EdhagerD35 (231)ej godkänd
Katja GustafssonD14 (949)ej godkänd
Eva-Lena NilssonD50 (891)ej godkänd
Kurt NilsonH75 Kort (235)ej start
William NilssonH18 Elit (589)ej start
Maria RasmussenD50 Motion (443)ej start
Matilda JardingEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Kristina JärvallEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start
Mats HallEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Liana Lagervik3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser