Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Orion

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jenny HåkanssonD45 Kort-2 (623)30:32+2:418:20
4Björn LinnersjöH75 Kort (235)32:13+1:3012:38
4Malva LarssonLätt 2,5 (253)27:31+4:5910:13
4Niklas BrattH50-2 (701)39:27+2:066:42
5Cecilia BrattD50 (891)31:47+1:297:16
7Gustav OlssonH18 Elit (589)51:24+4:086:52
8Klara AnderssonD16 (772)37:43+5:598:33
12Mats AnderssonH50 Kort-2 (653)36:22+7:288:05
17Henrik BerlinH45-2 (579)56:05+9:338:16
17Ingela AnderssonD45 Motion (572)50:39+10:2312:21
19Lena SwartzD55 Kort (497)41:34+5:2512:49
23Amanda JohanssonEtappstart-Svår 5,0 (791)42:21+10:358:28
32Ida ØbroD20 Elit (516)1:16:06+13:449:48
38Andreas JonssonH20 Elit (583)1:15:30+14:207:27
38Johan EngströmH21 Kort-2 (703)51:23+12:227:55
39Maja AnderssonD21 Kort-1 (712)46:09+12:5110:13
40Pontus PeterssonH21-1 (667)1:11:38+13:217:57
40Anton JohanssonH21 Elit (378)1:31:20+12:477:05
41Gunilla GustavssonD50 Kort (780)38:42+8:5111:41
46Filip BengtssonH18 Elit (589)1:00:05+12:498:02
48Lisa SwartzD14 (949)35:20+7:558:50
50Nils SwartzH13 (879)38:15+13:239:09
53Axel BrattH13 (879)38:34+13:429:13
57Myrra CarlssonD20 Elit (516)1:23:36+21:1410:46
61Ellen KallerbäckD18 (646)52:26+11:3410:36
70Malin SvenssonD40 Kort (957)39:19+12:399:57
72Filip HåkanssonH15 (905)47:59+13:338:50
82Viktor TovessonH21-1 (667)1:21:17+23:009:01
86Johan SwartzH45 Kort-2 (775)46:48+17:1410:18
133Melker LarssonH14 (1006)55:05+28:2312:52
151Ella BrattD15 (881)1:15:31+43:3717:12
153Oliver HåkanssonH13 (879)1:07:10+42:1816:04
Nils Hammaräng GripH20 Elit (583)ej godkänd
Tilda JohanssonD21 Elit (369)ej godkänd
Erik AnderssonH21 Elit (378)ej godkänd
Anders HåkanssonH45 Kort-2 (775)ej start
Lars-Ola LarssonH50 Kort-1 (664)ej start
Ola SvenssonH60 (560)ej start
Magnus GruvbergerH55 Kort (868)ej start
Emil ØbroH21 Lång-1 (772)ej start
Pia KarlssonMedelsvår 3,3 (500)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser