Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IFK Göteborg

72 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tobias NobornH45-2 (579)46:326:51
1Martin LarssonH45 Kort-2 (775)29:346:30
1Camilla EngstrandD35 (231)46:597:41
2Josefine SvenssonD21 Kort-1 (712)33:34+0:167:26
3Jakob LjungkvistMedelsvår 5,0 (260)44:45+5:038:50
3Kirsi NurmiD21 Elit (369)1:21:38+4:317:42
4Erik EngstrandH35 (400)53:34+2:236:40
6Arvid VågH21-2 (626)59:50+3:456:41
6Johan HögstrandH21 Elit (378)1:20:29+1:566:14
8Kasper FosserH20 Elit (583)1:06:01+4:516:31
10Rikard AndreassonH45 Motion (397)45:37+5:4210:17
10David ErdalenEtappstart-U2 (376)28:07+7:5411:17
14Fredrik NobornH40 (616)53:11+7:017:29
14Karin NobornD45 (800)37:32+5:297:56
14Elin MånssonD21 Elit (369)1:26:48+9:418:11
15Andreas SølbergH21 Elit (378)1:25:57+7:246:40
16Daniel NetzH35 (400)58:39+7:287:18
16Sofia EklundEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)42:31+14:1117:08
16Thomas AspH50-2 (701)43:47+6:267:26
17Bo HåkanssonH65 (557)50:58+12:5410:42
17Erica PetterssonD21 Lång (218)1:14:49+8:189:01
17Filippa FagerströmD14 (949)32:40+5:158:10
18Elin HögstrandD21 Lång (218)1:15:04+8:339:03
18Anna NärhiD21 Elit (369)1:27:53+10:468:17
19Rikard PentonenH35 (400)1:01:03+9:527:36
21Peter AspH45 Kort-2 (775)35:25+5:517:48
21Joel NilssonH21 Kort-2 (703)47:31+8:307:19
24Deborah StadlerD21 Elit (369)1:30:42+13:358:33
25Søren Thrane ØdumH18 Elit (589)56:11+8:557:31
25Alice BohlinD10 (904)24:50+7:489:51
26Alva BohlinEtappstart-Svår 3,5 (790)38:35+11:2910:44
27Stefan KinellH45 Kort-2 (775)36:32+6:588:02
28Casper EngstrandEtappstart-U1 (397)20:10+7:1210:43
28Vetle Ruud BråtenH21 Elit (378)1:28:06+9:336:50
30Anna Ljungkvist3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:29:24+49:1017:40
30Gustav AspH11 (707)25:20+4:508:38
31Stefan RoosH35 Kort (762)45:55+8:597:48
31Frida GustafssonD21 Lång (218)1:27:04+20:3310:30
35Olivia AspD16 (772)42:37+10:539:39
36Thea FagerströmD16 (772)42:42+10:589:40
39Henrik SahlbergMedelsvår 5,0 (260)1:13:21+33:3914:29
41Nils AndreassonH11 (707)28:03+7:339:34
41Elin PetterssonD21 Elit (369)1:36:40+19:339:07
48Artur StjernlöfH10 (928)22:13+6:538:57
55Danica TasevaEtappstart-Lätt 2,5 (652)43:19+18:5516:06
56Elin NobornD11 (638)37:03+15:3812:33
56Meja EneljungD18 (646)51:11+10:1910:21
57Jens WängdahlH21 Elit (378)1:44:05+25:328:04
58Andreas JohanssonH21-2 (626)1:12:55+16:508:09
66Edvin StjernlöfU1 (982)17:50+6:029:29
68Tove EneljungD40 (369)2:07:54+1:32:2825:19
71Katja Stenström BohlinEtappstart-Svår 3,5 (790)46:45+19:3913:01
71Helen CarlbomD50 (891)45:19+15:0110:22
72Agnes BohlinD15 (881)47:09+15:1510:44
75Vide EneljungEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:05:09+37:3320:02
76Ingela RoosD40 Kort (957)40:27+13:4710:14
76Hedda RoosD11 (638)43:59+22:3414:54
81Sandra PerssonD40 Motion (515)1:11:49+33:0817:30
88Cecilia ErdalenD45 Motion (572)1:17:24+37:0818:52
94Robert EneljungH45-2 (579)1:29:37+43:0513:13
106Henrik ErdalenH50 Kort-1 (664)56:50+24:3812:37
117Alice FagerströmD10 (904)37:31+20:2914:53
129Anna-Lisa KinellD12 (801)47:39+24:5315:19
133Marie-Louise StjernlöfD40 Kort (957)49:21+22:4112:29
144Jakob AspH14 (1006)59:04+32:2213:48
146Olle RoosU2 (1059)42:28+23:0117:03
150Tage KinellH15 (905)1:14:09+39:4313:39
174Matilda AspD14 (949)1:06:19+38:5416:34
177Linn EneljungD14 (949)1:09:59+42:3417:29
Dan AbrahamssonEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej godkänd
Ingrid AndreassonU2 (1059)ej godkänd
Anna GustafssonD21 Lång (218)ej godkänd
David ErdalenH10 (928)ej start
Lukas ErdalenH13 (879)ej start
Carl ErixonH15 (905)ej start
Albin BoellH13 (879)ej start
Håvard EidsmoH20 Elit (583)ej start
Sara HagströmD21 Elit (369)ej start
Max Peter BejmerH21 Elit (378)ej start
Fredrik EdénH21-2 (626)ej start
Frida BakkmanD21-2 (487)ej start
Maria AspD45 Kort-2 (623)ej start
Fredrik BakkmanH21 Elit (378)ej start
Eskil KinnebergH21 Elit (378)ej start
Katarina FränkelD21 Motion (309)ej start
Magnus ErixonMedelsvår 4,0 (450)ej start
Roine PetterssonSvår 7,5 (159)ej start
Lars BohlinEtappstart-Svår 3,5 (790)ej start
Emelie Nordqvist3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser