Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Rigor

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Jonas TofteredH20 (549)54:54+6:537:46
21Ingrid AnderssonD60 Motion (226)1:13:17+26:3720:35
21Nils-Eric TofteredH80 (150)1:00:37+29:4921:02
24Randveig BergD60 (303)46:20+12:4212:31
29Steffen HäggströmH75 (316)54:46+17:1714:48
31Thilda SeldénD15 (881)40:56+9:029:19
32Stefan GraadH40 Kort-2 (554)39:47+8:237:51
37Martin BobergH45 Kort-1 (782)35:03+7:307:45
41Fredrik HanssonH45 Motion (397)59:20+19:2513:23
41Maja GraadD14 (949)34:43+7:188:40
45Johanna ClarinD21-1 (456)1:24:45+28:5112:13
57Annette SeldénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:02:15+25:0314:51
59Fredrik AnderssonH21-1 (667)1:15:41+17:248:23
61Emil ErdeliusH45-1 (587)1:08:02+21:5610:01
65Alfred ErdeliusH15 (905)47:09+12:438:40
66Niklas FlorénH40 (616)1:10:54+24:449:59
66Emil SeldénH13 (879)41:00+16:089:48
73Kjell JeppsonH70 (565)1:02:26+26:2314:37
79Olle FlorénH13 (879)43:20+18:2810:22
79Åsa HanssonD40 Motion (515)1:11:22+32:4117:24
87Sven-Åke AnderssonH60 (560)1:02:49+27:4712:32
89Pia Andre´nEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:21:32+44:2019:27
89Bernt AnderssonH60 (560)1:05:47+30:4513:07
99Andy GranforsH11 (707)41:05+20:3514:01
100Per-Martin JohanssonH55 Kort (868)51:35+17:4912:06
105Ulrika GranforsD45 (800)56:04+24:0111:51
108Wilma JohanssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)2:04:21+1:27:0929:40
109Johan GranforsH45-1 (587)1:49:12+1:03:0616:04
115Eric TofteredH55 Kort (868)57:16+23:3013:26
119Unni GranforsD15 (881)57:59+26:0513:12
140Kirsten TofteredD50 Kort (780)1:06:07+36:1619:58
157Simon HanssonH12 (891)48:34+29:3915:43
159Melwin ArvidssonH13 (879)1:12:23+47:3117:18
163Julia ArvidssonD15 (881)2:05:26+1:33:3228:34
166Molly GraadD10 (904)50:22+33:2019:59
178Martin HanssonH14 (1006)1:26:28+59:4620:12
Bertil FritzellH65 (557)ej start
Ylva HäggströmD70 (186)ej start
Martin SvenssonH45-1 (587)ej start
Anna SvenssonD14 (949)ej start
Lena FritzellD65 Kort (322)ej start
Jens ArvidssonH45 Kort-1 (782)ej start
Andrea ErdeliusD50 Motion (443)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser