Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Rodhen

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Jonas EklundH45-1 (587)47:50+1:447:02
4Jenny WegmüllerD35 (231)49:43+2:448:08
6Elias GrehnEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)42:15+5:0310:05
8Britt-Marie ErikssonD60 Kort (384)38:16+3:4612:42
9Simon WegmüllerH40 Kort-2 (554)34:46+3:226:52
11Ulf BergströmH45-1 (587)50:53+4:477:29
11Annika ArdellD55 (518)37:02+6:339:21
16Maria SjölanderD21 Lång (218)1:13:31+7:008:52
17David MelinH16 (942)38:08+3:286:51
17Axel BergströmH18 (832)53:07+6:088:07
20Simon ClaessonH14 (1006)32:50+6:087:40
20Anders GrehnEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)48:01+10:4911:27
22Yvonne GrehnD45 Kort-2 (623)37:47+9:5610:19
22Per MelinH45 Kort-1 (782)33:04+5:317:18
30Jessica SöllvanderD40 Kort (957)35:18+8:388:56
37Karin JanssonD55 (518)42:50+12:2110:48
38Elis Söllvander-EklundU1 (982)16:00+4:128:30
39Emilia BergströmD16 (772)43:06+11:229:46
43Gabriella MelinD40 Kort (957)36:36+9:569:15
47Anders FlodbergH40 Motion (333)1:18:23+35:4812:59
50John McLellandH16 (942)44:46+10:068:03
51Emma JonssonD21-1 (456)1:27:34+31:4012:38
56Frida MelinD13 (805)44:39+14:4211:28
62Elsa Söllvander-EklundD13 (805)45:19+15:2211:38
63Lisa JohanssonD21-1 (456)1:36:07+40:1313:52
65Simon AnderssonH21 Lång-1 (772)1:36:12+18:578:15
95Emil GrehnH20 Elit (583)1:42:15+41:0510:06
102sune hedströmEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:15:33+47:5723:14
114Emil JanssonH21 Kort-1 (738)1:22:24+43:2412:35
116Fannie SjölanderD14 (949)42:35+15:1010:38
119Magnus BjörkH21 Lång-1 (772)2:06:46+49:3110:52
127Moa WegmüllerU1 (982)23:32+11:4412:31
146Agnes Söllvander-EklundD14 (949)47:31+20:0611:52
175Kevin SjölanderH16 (942)1:34:28+59:4816:59
Isak WegmüllerEtappstart-Inskolning (507)31:2820:25
Ida Westerberg Etappstart-Lätt 2,5 (652)ej godkänd
Torbjörn JakobssonH21 Lång-1 (772)ej godkänd
Lise-Lott AlmgrenD55 Kort (497)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser