Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Ravinen

105 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Elin BergD18 (646)40:528:16
1Amanda GranqvistD15 (881)31:547:15
2Lasse ForsbergEtappstart-Svår 2,5 (301)18:07+1:177:46
3Dagny TirénD70 Kort (233)37:36+6:0415:28
5Alvin CraigH14 (1006)28:17+1:356:36
6Torbjörn Kölzow3-dagars-Svår 5,0 (123)41:54+12:168:22
6Hanna HänströmD20 Elit (516)1:06:29+4:078:34
6Jenny BergD45 (800)35:13+3:107:26
7Ruslan GlebovH21 Elit (378)1:20:30+1:576:15
7Love BerzellH21 Lång-1 (772)1:22:55+5:407:07
8Svante ForsbergSvår 2,5 (128)37:43+17:2616:11
9Annie ForsbergD21-1 (456)1:04:06+8:129:14
9Maria MogensenD45 (800)35:49+3:467:34
10Hannes MogensenH13 (879)32:36+7:447:47
11Martin JohanssonH50 Kort-1 (664)36:38+4:268:08
12Smilla MogensenD15 (881)37:54+6:008:37
15Emma AlmgrenD15 (881)38:21+6:278:44
15Emil GranqvistH21 Kort-2 (703)45:55+6:547:04
17Ellen AnelandD12 (801)27:06+4:208:42
18Olle KallurH15 (905)39:31+5:057:16
18Edvin ForsbergH14 (1006)32:39+5:577:37
18Gunilla BergD50 Motion (443)53:11+15:1215:11
18Frida ForsbergD21-1 (456)1:08:36+12:429:53
18Oskar LundquistH11 (707)23:52+3:228:08
18Eva NygrenD45 Kort-2 (623)37:12+9:2110:09
18Kristina AnelandD45 (800)38:20+6:178:06
22Michael GranqvistH50 Kort-1 (664)38:55+6:438:38
23Martin LindskogH40 (616)58:37+12:278:15
23Maria SjögrenD40 Kort (957)34:18+7:388:41
25Ann GranqvistD50 Kort (780)35:57+6:0610:51
25Assar HellströmH21 Kort-2 (703)48:09+9:087:25
26Johnny RahlenEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:01:24+24:3512:08
27Kerstin ForsbergD60 Motion (226)1:19:47+33:0722:24
27Malin LindskogD40 (369)50:51+15:2510:04
27Jacob LindstamH21 Kort-2 (703)49:16+10:157:35
29Alva KjellmanEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)47:33+19:1319:10
29Stefan BergH45 Kort-1 (782)33:47+6:147:28
30Niclas CarlssonH45 Motion (397)53:59+14:0412:11
30Carl-Johan ThorellH55 Kort (868)38:52+5:069:07
34Ture LindskogH10 (928)21:20+6:008:36
34Anders BogevigH45-2 (579)1:03:25+16:539:21
34Emma BergU2 (1059)27:11+7:4410:55
38Hugo LindskogH14 (1006)35:11+8:298:13
38Viktoria HelmerssonD21 Lång (218)1:35:53+29:2211:33
38Mikael NyströmH45 Kort-1 (782)35:04+7:317:45
39Rebecca CraigD11 (638)31:58+10:3310:50
42Christin ForsbergD21 Motion (309)1:17:00+32:3615:13
43Kalle BergmanH21 Elit (378)1:34:02+15:297:18
43Josefine KlintbergD21 Elit (369)1:37:28+20:219:12
44Kjell AlmgrenH50-1 (675)51:24+11:288:48
45Curt RahlénH60 Kort (605)47:18+12:4211:45
46Hanna RöstinD20 (430)1:00:22+15:4611:25
47Björn StegringMedelsvår 4,0 (450)59:17+25:2614:08
49Ebba PegestamD21-1 (456)1:27:05+31:1112:33
49Karin HallstenD45 Kort-2 (623)44:18+16:2712:06
50Moa WestbladD20 Elit (516)1:22:27+20:0510:37
51Evelina BergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)52:53+25:1716:16
51Axel GranqvistH20 Elit (583)1:21:03+19:538:00
52Lars ForsbergEtappstart-Svår 5,0 (791)50:11+18:2510:02
52Rebecca WaldenfjordD20 Elit (516)1:22:32+20:1010:38
56Anna Karin RahlenEtappstart-Svår 2,5 (301)1:08:01+51:1129:11
56Peter LübckeH45 Motion (397)1:12:50+32:5516:26
57Stefan KarlssonH50-1 (675)54:43+14:479:22
57Vendela RundströmD14 (949)36:07+8:429:01
60Anette ÖnerudD21 Kort-1 (712)48:34+15:1610:46
62Hedda RöstinD15 (881)45:17+13:2310:18
63Martin RinnbäckH16 (942)46:56+12:168:26
63Erik HerneH20 Elit (583)1:23:33+22:238:15
63Tuva HolmströmD12 (801)32:57+10:1110:35
64Oscar AnelandH15 (905)47:07+12:418:40
64Ove RinnbäckH50 Kort-1 (664)45:28+13:1610:06
72Johan HörnfeldtEtappstart-Svår 5,0 (791)54:04+22:1810:48
72Erik LundquistH13 (879)41:31+16:399:55
72Sara BergU1 (982)18:26+6:389:48
79Ulrika ForsbergD40 Kort (957)40:56+14:1610:21
83Anders ÖnerudH50 Kort-1 (664)49:14+17:0210:56
83Tomas WesterströmH45 Kort-1 (782)44:14+16:419:47
84Linus ForsbergH13 (879)44:16+19:2410:35
84Albin AnderssonH20 Elit (583)1:31:42+30:329:03
87Emilia EngelD18 Elit (582)1:12:44+20:1511:41
87Simon TörnqvistH20 (549)1:29:43+41:4212:42
95Börje PerssonH45 Kort-1 (782)46:04+18:3110:11
97Sandra WesterströmD40 Kort (957)43:07+16:2710:54
99Therese HolmströmD45 (800)54:34+22:3111:32
104Olivia EngelD13 (805)52:21+22:2413:27
105Anna LundquistD40 Kort (957)43:53+17:1311:06
106Gustav LübckeH12 (891)33:50+14:5510:56
109Hugo WesterstromU1 (982)21:00+9:1211:10
110Johanna AlmgrenD15 (881)55:27+23:3312:37
115Ella Carlsson SigstedtU2 (1059)38:07+18:4015:18
119Björn RundströmEtappstart-Svår 5,0 (791)1:02:58+31:1212:35
121Arvid RundströmH10 (928)28:50+13:3011:37
122Yngve RahlénH21 Kort-2 (703)1:55:19+1:16:1817:46
123Agnes LübckeU2 (1059)39:06+19:3915:42
126Calle JohanssonH14 (1006)53:44+27:0212:33
130Albin LindskogH16 (942)1:00:19+25:3910:50
132Gustav NyströmH11 (707)1:11:10+50:4024:17
137Per KretzH55 Kort (868)1:05:29+31:4315:22
148Elinor LangeEtappstart-Svår 5,0 (791)1:15:13+43:2715:02
154Viola HolmströmD10 (904)44:34+27:3217:41
161Sanna-Kaisa NyströmD40 Kort (957)56:32+29:5214:18
166Sanna RinnbäckD14 (949)57:25+30:0014:21
182Isabella SjögrenU2 (1059)55:47+36:2022:24
Hugo NyströmH10 (928)ej godkänd
Heidi BjerkhaugD60 Kort (384)ej godkänd
Mimmi Eriksson WestbladD55 Kort (497)ej start
Arne WallenH65 Kort (549)ej start
Tilda AnderssonD20 (430)ej start
Amanda KarlssonD20 Elit (516)ej start
Björn LundquistH40 Kort-1 (560)ej start
Martin HunhammarH21-2 (626)ej start
Jonas RinnbäckH21 Kort-2 (703)ej start
Camilla EngelD45 (800)ej start
Annica LübckeD45 Motion (572)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser