Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Ronneby OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonH80 (150)30:4810:41
2Susanne JohannessonD50 Motion (443)41:44+3:4511:55
8Martin JohanssonMedelsvår 4,0 (450)41:12+7:219:49
10Ulrik JohanssonMedelsvår 4,0 (450)41:48+7:579:58
12Torgny LindströmH45-2 (579)53:33+7:017:53
12Olle RingEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)40:19+11:5916:15
14Maria Espenkrona HåkanssonEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)41:39+21:5916:20
15Thomas JohannessonH50-2 (701)43:39+6:187:25
16Elias LindströmH10 (928)19:17+3:577:46
16Ingemar EricssonH40 Kort-1 (560)39:50+5:567:42
22Linus WernströmH14 (1006)32:54+6:127:41
23Fredrik HåkanssonH45 Motion (397)51:37+11:4211:39
29Gabriel HåkanssonH16 Kort (201)1:05:32+29:4615:47
31Jörgen SvenssonMedelsvår 5,0 (260)1:07:05+27:2313:15
32Sarah LindströmD40 (369)53:38+18:1210:37
35Lennart SmedenmarkH65 Kort (549)42:06+10:4411:43
43Emil Sunnegårdh-RingH12 (891)26:13+7:188:29
43Mattis LindströmEtappstart-U1 (397)23:33+10:3512:31
46Samuel HåkanssonSvår 3,5 (319)57:40+33:2816:03
48Carl Johansson GlivesonH12 (891)27:09+8:148:47
56Hanna JohannessonD18 Elit (582)1:04:37+12:0810:23
58Helena BlomsterLätt 3,5 (495)56:04+27:2716:03
59Ann-Marie MånssonLätt 3,5 (495)56:06+27:2916:04
64Magnus GraadH45 Kort-2 (775)42:27+12:539:21
68Ingemar MånssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:48:56+1:03:0314:09
70Mathias BlomsterH20 (549)1:14:50+26:4910:35
73Ingela SmedenmarkEtappstart-Svår 5,0 (791)54:15+22:2910:51
87Anna Lilja-RasmussonD35 Kort (503)1:20:47+48:2118:55
97Arvid BlomsterH16 (942)54:02+19:229:43
103Simon GiselssonH18 (832)1:07:59+21:0010:23
105Hanna Sunnegårdh-RingD16 (772)52:18+20:3411:51
126Arvid EricssonH11 (707)52:12+31:4217:48
127Julia SmedenmarkD21 Kort-1 (712)1:08:56+35:3815:17
144Sven GiselssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:13:41+41:5514:44
153Anna EricssonD40 Kort (957)53:35+26:5513:33
156Wille WernströmH12 (891)45:42+26:4714:47
169Olle HåkanssonH10 (928)42:33+27:1317:09
Oscar JohanssonInskolning (742)33:5522:01
Oskar EricssonH14 (1006)ej start
Matilda GraadD17-20 Kort (291)ej start
Gullevi SvenssonD70 (186)ej start
Alexander GraadH20 (549)ej start
Mari GraadEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser