Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skarpnäcks OL

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Fanny DecknerD21 Kort-1 (712)37:50+4:328:23
12Ruben ArenanderH11 (707)23:02+2:327:51
14Anders MansénH55 Kort (868)36:32+2:468:34
14Noel Persson FerreraH14 Kort (256)30:30+7:119:54
14Stefan MyrefeltH60 Kort (605)40:04+5:289:58
15Per ArnessonH60 Motion (149)57:47+15:5815:31
34Magnus StenbackEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:03:53+27:0412:37
34Henry DecknerU1 (982)15:42+3:548:21
38Åsa JonssonLätt 10,0 (224)2:11:35+1:11:1913:38
40Linnea CarlssonD60 (303)55:07+21:2914:53
47Malte HinasEtappstart-Lätt 3,5 (710)45:57+16:4513:09
48Lars SegermanH45 Kort-1 (782)37:02+9:298:11
49Anita LindbohmD65 Kort (322)1:03:00+27:4321:38
54Gustav StenbackEtappstart-U2 (376)46:03+25:5018:29
55Anethe MansénD45 Kort-2 (623)45:22+17:3112:23
57Ake LewanderH70 (565)57:57+21:5413:34
60Leif CarlssonH70 (565)59:58+23:5514:02
61Fredrik ArenanderMedelsvår 4,0 (450)1:06:21+32:3015:50
68Axel StenbackEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:06:13+37:5326:42
68Roland PerssonH45 Kort-1 (782)40:35+13:028:58
70Eva StenbackEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:06:35+38:1526:50
73Karolina Bergh PapasikasD15 (881)47:10+15:1610:44
74Björn LönneH45 Kort-1 (782)42:16+14:439:21
82Tilde MansénD13 (805)48:35+18:3812:29
83Truls MansénU2 (1059)33:36+14:0913:29
86Justus ArenanderH14 (1006)43:28+16:4610:09
87Nikiforos PapasikasEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:19:59+42:4719:05
99Tindra JonssonD14 (949)40:35+13:1010:08
99Erika SöderstenEtappstart-Lätt 2,5 (652)55:16+30:5220:32
101Frida ArnessonD18 (646)1:04:25+23:3313:02
101Lars Olov CarlheimH65 (557)1:54:34+1:16:3024:04
106Ingela ArenanderD45 Kort-1 (620)1:20:53+49:0721:55
109Nicklas DoyleH45 Kort-1 (782)49:07+21:3410:51
111Klara StenbackEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:09:52+40:4020:01
115Gunnar JohanssonH45 Kort-1 (782)50:05+22:3211:04
116Teodor JonssonH11 (707)45:08+24:3815:24
138Margareta BerghD50 Kort (780)1:02:59+33:0819:01
143Lova JonssonD10 (904)42:07+25:0516:42
145Priscilla FerreraD40 Kort (957)52:23+25:4313:15
151Linus HalvorsenH16 (942)1:06:04+31:2411:52
Julia DoyleInskolning (742)27:5018:04
Vera RolfssonD18 Elit (582)ej godkänd
Ida-Lina SegermanU2 (1059)ej godkänd
Klas LangelsH70 (565)ej start
Joel AhlqvistH45 Kort-1 (782)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser