Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skellefteå OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Siri IsakssonD70 Motion (153)59:39+4:0719:45
5Tobias SöderlundH40 Motion (333)56:13+13:389:19
6Frida NorströmEtappstart-Lätt 5,0 (384)47:07+7:099:34
7Martin WindlingEtappstart-Svår 5,0 (791)37:01+5:157:24
9Jonathan Eriksson JonssonH10 (928)18:06+2:467:17
9Greta SöderlundU1 (982)12:59+1:116:54
10Tomas LundströmH60 Motion (149)48:56+7:0713:09
10Pär LundgrenSvår 7,5 (159)1:15:51+29:249:51
15Rolf RitzénH75 (316)48:54+11:2513:12
17Frans PerssonU2 (1059)25:02+5:3510:03
17Vidar JohannsonEtappstart-Lätt 5,0 (384)51:58+12:0010:33
18Mikael LindmarkH45-2 (579)56:16+9:448:17
23Martin ÅkerlundH35 (400)1:02:37+11:267:47
28Göran EnqvistH75 (316)54:30+17:0114:43
29Eva FeilD65 (235)43:43+12:4513:39
31Johanna ÅkerlundEtappstart-Lätt 3,5 (710)41:11+11:5911:48
35Jakob ForsseliusH21 Kort-2 (703)50:38+11:377:48
36Ellen WindlingEtappstart-U1 (397)21:28+8:3011:25
37Maria WennbergD40 Motion (515)52:27+13:4612:47
37Ida JonssonD35 (231)1:15:40+28:4112:23
39Thomas NorströmH55 Kort (868)41:05+7:199:38
47Marcus MolanderH35 Kort (762)48:44+11:488:17
49Elin ForsseliusEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)58:25+21:1313:56
53Thea WennbergD16 (772)44:46+13:0210:09
63Patrik WennbergH45 Kort-2 (775)42:12+12:389:17
65Andreas RitzénH40 (616)1:10:25+24:159:55
65Linn WennbergD14 (949)36:42+9:179:10
70Lars-Peter IsakssonH70 Kort (587)49:28+19:3716:19
71Maria LindmarkEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:38:24+58:2620:00
72Ingemar SvärdEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:38:25+58:2720:00
82Emil SöderlundH11 (707)35:28+14:5812:06
91Vilja ÅkerlundD13 (805)50:55+20:5813:05
97Arvid Feil LindmarkH15 (905)52:03+17:379:35
102Claes LundströmH21 Kort-1 (738)1:15:35+36:3511:33
107Maria EricssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:04:41+35:2918:32
Vilgot ÅkerlundEtappstart-Inskolning (507)22:2914:35
Angela NilssonD60 (303)ej godkänd
Stefan ErikssonH55 Kort (868)ej godkänd
Per-Anders LindgrenH70 (565)ej godkänd
Svenolof VikströmH70 Kort (587)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser