Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Skogsluffarnas OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Magnus FalkenströmH40 Kort-1 (560)37:28+3:347:14
12Elias TidevallH18 Elit (589)52:15+4:596:59
14Håkan EnmarkMedelsvår 5,0 (260)55:07+15:2510:53
17Victoria FalkenströmD40 Motion (515)47:28+8:4711:34
20Sixten LindqvistH13 (879)34:06+9:148:09
20Henning FalkenströmH11 (707)24:17+3:478:17
37Karin EdströmD65 (235)50:45+19:4715:51
37Ulrika NylanderEtappstart-Lätt 2,5 (652)39:14+14:5014:35
39Marcus WestinH40 Motion (333)1:14:08+31:3312:17
39Alex PruthLätt 2,5 (253)1:02:06+39:3423:05
41Johan TirenH40 Kort-1 (560)48:10+14:169:18
42Fredrik Ottosson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:19:27+53:5324:26
42Britt-Marie SkogD70 Kort (233)2:09:01+1:37:2953:05
43Tomas BruceEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)51:11+23:3515:44
44Olov ÖbergH75 Kort (235)1:48:37+1:17:5442:35
47Majken LindqvistU2 (1059)28:11+8:4411:19
50John LundborgEtappstart-U2 (376)43:20+23:0717:24
60Josefina HårdLätt 3,5 (495)56:32+27:5516:11
61Anna HammarbäckEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:17:42+40:5315:21
61Linnéa SkogSvår 3,5 (319)1:15:07+50:5520:55
64Simon PalmgrenH12 (891)28:05+9:109:05
67Karl LindqvistH40 Kort-1 (560)53:02+19:0810:15
68Olle SynnermarkH13 (879)41:12+16:209:51
69Charlotte PruthMedelsvår 4,0 (450)1:15:48+41:5718:05
71Ruben HårdH12 (891)28:58+10:039:22
72Tova LundborgEtappstart-U2 (376)1:07:46+47:3327:12
73Tomas EklundEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:23:38+46:4916:31
73Lars MongårdH65 (557)1:07:44+29:4014:13
75Per WesterlundEtappstart-Svår 7,5 (412)3:03:44+2:17:5123:53
77Susanna ÖstD40 Kort (957)40:30+13:5010:15
78Hans-Christian HöieH40 Kort-1 (560)59:23+25:2911:29
79Karin Führ LindqvistD40 Kort (957)40:56+14:1610:21
86Tommy LjuseniusH70 Kort (587)58:30+28:3919:18
89Fredrik PalmgrenH40 Kort-1 (560)1:04:28+30:3412:28
91Magnus HolmströmEtappstart-Svår 3,5 (790)51:49+24:4314:26
97Åke FalkenströmH13 (879)45:59+21:0711:00
98Arvid HammarbäckH13 (879)46:28+21:3611:06
102Sandro PruthH12 (891)33:00+14:0510:40
102Hjalmar HolmströmH10 (928)26:25+11:0510:39
121Caio PruthH10 (928)28:50+13:3011:37
122Joel MongårdH35 Kort (762)1:05:04+28:0811:03
128Katarina HolmgrenD21 Kort-1 (712)1:10:31+37:1315:38
133Karin SkogD21 Kort-1 (712)1:19:47+46:2917:41
145Telma PruthU2 (1059)42:27+23:0017:02
146Tilde CarlingerD16 (772)1:28:16+56:3220:00
151Janne SynnermarkH10 (928)34:11+18:5113:47
154Mirja HårdU2 (1059)46:19+26:5218:36
158Erika CarlingerD50 (891)1:16:18+46:0017:27
160Melker CarlingerH14 (1006)1:06:19+39:3715:29
162Märta FalkenströmU2 (1059)48:37+29:1019:31
Saga HammarbäckEtappstart-Inskolning (507)41:3426:59
Love PalmgrenH13 (879)ej godkänd
Petter LindH21-2 (626)ej godkänd
Karin TidevallD50 (891)ej start
Katarina SynnermarkLätt 5,0 (310)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser