Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Sundsvalls OK

201 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan NordinH60 (560)35:026:59
1Hanna HugossonD20 Elit (516)1:02:228:02
2Axel LundgrenH16 (942)35:15+0:356:20
2Thomas RexH45-2 (579)46:34+0:026:52
2Åke JohanssonH80 Motion (12)2:30:51+36:531:00:49
2Elin VedinD21-2 (487)57:45+1:237:57
4Pessi LiukkonenH45-2 (579)50:11+3:397:24
5Marianne BogestedtD70 (186)36:56+6:1413:05
6David HolmbergEtappstart-Svår 7,5 (412)56:19+10:267:19
6Tomas EdströmH55 Kort (868)34:52+1:068:11
6Albin ÅlinH40 Motion (333)57:05+14:309:27
6Ellinor FranssonD35 Kort (503)36:33+4:078:33
7Cecilia EdströmD50 Kort (780)32:51+3:009:55
7Anders ErlandssonH40 Kort-1 (560)37:38+3:447:16
8Louise RohdénD21 Motion (309)52:33+8:0910:23
8Helena LindholmD45 Motion (572)46:45+6:2911:24
8Charlotte VikströmD45 Kort-2 (623)34:09+6:189:19
8Margareta NobornD70 Kort (233)40:50+9:1816:48
9Rickard AnderssonMedelsvår 5,0 (260)49:07+9:259:42
9Tomas UnanderEtappstart-Svår 5,0 (791)37:15+5:297:27
9Anna-Britt JohanssonD80 (50)1:07:13+30:1627:32
10Jesper UnanderH14 Kort (256)29:13+5:549:29
10Johanna ÖhmanD35 Motion (248)53:53+18:2313:08
11Åsa JadeliusD50 Motion (443)50:49+12:5014:31
11Jon JensenEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)39:20+11:4412:06
11Olov VikströmH50-2 (701)42:32+5:117:14
11Klockar Jenny NääsD35 Kort (503)39:24+6:589:13
12Klara EdströmD11 (638)25:57+4:328:47
12Markus FrödinH40 (616)52:42+6:327:25
13Tore PalmgrenH15 (905)38:39+4:137:07
13Anna KårénD45 Kort-2 (623)35:58+8:079:49
13Ellen KårénD14 Kort (229)30:21+7:0410:21
14Elsa LakeU2 (1059)24:37+5:109:53
14Amanda SchönfeldtEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)46:11+8:5911:01
15Wilma LindströmEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:02+9:3812:39
16Hugo NordlanderH13 (879)33:42+8:508:03
17Elis LiukkonenH13 (879)33:55+9:038:06
17Caroline YtterströmMedelsvår 3,3 (500)43:53+9:4313:30
17Albin TuvessonH10 (928)19:24+4:047:49
17Elsa GranholmD14 (949)32:40+5:158:10
18Frida VikströmD18 Elit (582)58:26+5:579:23
18Klara JonssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:22+9:5812:46
18Kerstin BrunnD70 Motion (153)1:40:14+44:4233:11
18Nils LundgrenH18 (832)53:25+6:268:10
18Pia LindholmD50 (891)38:03+7:458:42
19Svensson ElinD40 Kort (957)34:05+7:258:37
19Kjell AnderssonH70 Motion (175)1:14:18+28:5120:52
19Sandra SjöblomEtappstart-Lätt 2,5 (652)34:44+10:2012:54
19Lars HolmquistH55 (886)43:27+2:22:417:56
20Maja JakobssonMedelsvår 3,3 (500)45:21+11:1113:57
20Alva EliassonD12 (801)27:26+4:408:49
21Tobias EliassonH40 (616)57:11+11:018:03
21Gunnar BengtssonH75 Kort (235)39:23+8:4015:26
21Hugo LindströmEtappstart-U2 (376)33:11+12:5813:19
22Jenny ErlandssonD40 Kort (957)34:17+7:378:40
23Alice LarssonD14 (949)32:52+5:278:13
24Johanna SjölundD21 Lång (218)1:19:25+12:549:34
24Sara ForsbergD35 Motion (248)58:09+22:3914:10
24Gitte LethD21 Motion (309)1:03:09+18:4512:28
27Oskar VikströmH15 (905)41:33+7:077:39
27Jenny Eriksson PalmgrenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)50:07+12:5511:57
28Tommy FröjdH50 Kort-2 (653)38:51+9:578:39
28Sara LundstenD21-2 (487)1:10:16+13:549:40
28Ingrid Wiklander NylanderD65 Kort (322)50:10+14:5317:14
29Håkan StoltH45 Kort-2 (775)36:35+7:018:03
29Inger LorentzsonD70 (186)54:40+23:5819:23
30Gustav KarlssonU2 (1059)26:36+7:0910:40
30Anncatrin WalfridssonD55 Motion (257)1:18:31+39:0922:26
31Rolf JohanssonH50 Kort-2 (653)39:03+10:098:41
32Daniel YtterströmH40 Motion (333)1:08:39+26:0411:23
32Lars HenrikssonH45-2 (579)1:03:10+16:389:18
33Olov NorinH13 (879)35:49+10:578:34
33Peter LoréH35 Kort (762)46:08+9:127:50
34Kajsa HedinD40 Kort (957)36:01+9:219:07
34Sara TimnerD40 (369)54:22+18:5610:45
35Ida JohanssonD21 Kort-2 (706)45:15+12:579:51
35Herman EliassonH10 (928)21:21+6:018:36
37Mats JohanssonH50 Motion (338)1:04:31+26:1414:33
37Signe FeilD12 (801)29:32+6:469:29
37Anders VedinH21-2 (626)1:08:41+12:367:40
39Birgitta HammarbergD60 Motion (226)1:38:23+51:4327:38
39Josef AnderssonEtappstart-Svår 3,5 (790)41:07+14:0111:27
39Caroline HolmbergEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:04:42+27:5312:47
40Ruben JensenEtappstart-U1 (397)22:59+10:0112:13
40Hedwig HaasD21 Elit (369)1:36:28+19:219:06
41Hannes LindahlH16 (942)42:46+8:067:41
41Ola KårénEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)55:23+18:1113:13
41Annika CarlbergD21-2 (487)1:13:37+17:1510:08
41Jonas ÅkerdahlH21 Kort-2 (703)52:48+13:478:08
42Uno JohanssonH55 Kort (868)41:18+7:329:41
42Anna WidmanLätt 2,5 (253)1:04:23+41:5123:56
43Irene LarssonD40 Motion (515)55:01+16:2013:25
43Freja LoréD10 (904)27:16+10:1410:49
43Jenny WegebroD20 Elit (516)1:18:26+16:0410:06
44Annika PalmgrenEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)56:01+18:4913:22
44Michael LarssonH45 Kort-2 (775)39:50+10:168:46
44Mattias BerglundH40 Motion (333)1:16:57+34:2212:45
45Truls LindholmH20 (549)1:03:03+15:028:55
46Wilma LarssonD13 (805)41:18+11:2110:37
47Jenny DanielssonD21 Kort-2 (706)46:58+14:4010:13
49Mattias LarssonH13 (879)37:51+12:599:03
49Rickard KarlssonH45 Motion (397)1:04:27+24:3214:32
49Emma JakobssonD11 (638)34:38+13:1311:44
49Anna HammarbergD35 Kort (503)52:25+19:5912:16
51Astrid RexD15 (881)44:22+12:2810:06
51Catrin JohanssonD50 Kort (780)40:05+10:1412:06
52Agnes FeilD10 (904)28:14+11:1211:12
52Karin LindD40 Motion (515)59:27+20:4614:30
53Peter HanssonH55 Kort (868)42:59+9:1310:05
53Jill JohanssonD21 Kort-1 (712)47:38+14:2010:33
53Gustav FrænellH20 (549)1:05:41+17:409:18
54Magnus JonssonH45 Kort-2 (775)40:50+11:168:59
54Wilmer RexH13 (879)38:43+13:519:15
55Erik SjöblomH40 (616)1:07:41+21:319:31
55Magnus EdlundH45 Motion (397)1:12:08+32:1316:16
56Julia NordlanderD16 (772)45:45+14:0110:22
56Katharina SandströmD50 Motion (443)1:09:10+31:1119:45
56Ylva SandströmD14 (949)36:06+8:419:01
56Ola TuvessonH40 Kort-1 (560)50:24+16:309:44
57Kajsa LakeD40 (369)1:06:17+30:5113:07
58Jonas LindU2 (1059)30:05+10:3812:04
59Johan NordinH21 Kort-1 (738)1:02:42+23:429:35
59Martin ErikssonH40 Kort-1 (560)50:51+16:579:50
60Stina NordinD20 Elit (516)1:25:41+23:1911:02
61Malin UnanderEtappstart-Svår 3,5 (790)45:12+18:0612:35
61Martin StorkampH20 (549)1:08:21+20:209:40
62Fredrik NordlanderH40 Kort-1 (560)51:35+17:419:58
63Simon NordlanderH13 (879)40:28+15:369:40
63Arvid SjöblomEtappstart-U1 (397)27:49+14:5114:47
64Alexander DufvaH10 (928)23:08+7:489:19
64Tomas KristofferssonH40 (616)1:09:50+23:409:50
64Ivar GranholmH11 (707)32:12+11:4210:59
65Karin LarssonD40 Kort (957)38:43+12:039:48
66Klara HedinD10 (904)29:54+12:5211:51
68Henrik LundgrenH45 Kort-2 (775)42:52+13:189:26
69Alice PalmgrenD18 (646)53:41+12:4910:52
69Alex AnderssonH11 (707)32:42+12:1211:09
70Edvin LakeH14 (1006)40:51+14:099:32
70Ulrik FrödinH45 Kort-2 (775)42:57+13:239:27
71Torbjörn AnderssonH45 Kort-2 (775)43:03+13:299:28
71Oskar ErlandssonH13 (879)41:23+16:319:54
71Stefan IvarssonH35 Kort (762)53:38+16:429:07
71Fredrik GranholmH40 Kort-1 (560)56:28+22:3410:55
73Agnes VågbergD10 (904)30:54+13:5212:15
74Ann JohanssonD20 (430)1:24:21+39:4515:58
74Anders AxlingH21 Lång-1 (772)1:38:20+21:058:26
76Jerry LarssonH45 Kort-2 (775)43:34+14:009:35
76Björn AbelssonH65 (557)1:09:27+31:2314:35
77Irmelie EnströmD15 (881)47:33+15:3910:49
77Tomas JohnssonH21 Kort-2 (703)1:01:45+22:449:30
78Vidar SjöblomU2 (1059)32:54+13:2713:12
78Erik ToomingasH21-2 (626)1:18:56+22:518:49
79Björn JohanssonH18 (832)1:03:03+16:049:38
79Ana MatkovicD21-2 (487)1:34:25+38:0313:00
80Stina LindholmD14 (949)38:28+11:039:37
80Emma JohanssonD21-2 (487)1:35:32+39:1013:09
82Emil LundgrenH12 (891)30:33+11:389:53
82Jonna JungåkerD20 Elit (516)1:35:05+32:4312:15
82Peter LorentzsonH70 Kort (587)56:07+26:1618:31
83Malin TuvessonD40 Kort (957)41:11+14:3110:25
83Kadri KalvoD21-2 (487)1:44:32+48:1014:23
84Kajsa ErlandssonEtappstart-U1 (397)37:58+25:0020:11
86Anna DufvaD40 Motion (515)1:18:07+39:2619:03
89Albin KårénH18 (832)1:04:42+17:439:53
90Anna NordinD50 (891)47:28+17:1010:51
91Jenny UnanderD40 Kort (957)42:15+15:3510:41
93Helena KarlssonD45 Motion (572)1:20:17+40:0119:34
95Ella YtterströmD12 (801)38:10+15:2412:16
96Petter ErlandssonH15 (905)51:44+17:189:31
96Erik JakobssonH45 Kort-2 (775)50:18+20:4411:04
97Petronella EnströmD45 Motion (572)1:22:09+41:5320:02
99Lukas JohanssonH16 (942)54:12+19:329:44
101Johan AgåsH45 Kort-2 (775)51:22+21:4811:18
103Jonne LiukkonenH16 (942)54:48+20:089:51
104Alva LarssonD16 (772)52:15+20:3111:50
104Elin FrödinU1 (982)20:46+8:5811:02
112Clary RexD45 (800)56:52+24:4912:01
128Ebba AnderssonD14 (949)43:58+16:3310:59
134Moa KarlssonD12 (801)49:47+27:0116:00
138Lisa JakobssonD15 (881)1:06:09+34:1515:04
138Robin EdlundH18 (832)1:24:37+37:3812:56
139Lena AnderssonD45 (800)1:10:43+38:4014:57
141Ebba LindholmD14 (949)46:17+18:5211:34
143Roger HugossonH55 (886)1:07:04+2:46:1812:15
152Knut LindholmU1 (982)27:20+15:3214:32
155Emma JohanssonD14 (949)49:33+22:0812:23
156Selma YtterströmD10 (904)45:22+28:2018:00
156Tyra KarlssonD15 (881)1:18:51+46:5717:57
158Ida-Marie TuvessonU1 (982)28:42+16:5415:15
158Wilma UnanderU1 (982)28:42+16:5415:15
159Lisen MobergU2 (1059)47:37+28:1019:07
161Ivar LakeH12 (891)51:17+32:2216:35
173Ylvalie EnströmD10 (904)1:04:40+47:3825:39
178Josefin BarckD40 Kort (957)1:20:43+54:0320:26
184Jennifer FrödinU1 (982)34:55+23:0718:34
188Olle LoréU2 (1059)58:34+39:0723:31
Calle MobergInskolning (742)14:149:14
Fanny VikströmInskolning (742)26:4717:23
Sofie LindInskolning (742)26:3717:17
Tina JohanssonD45 Motion (572)ej godkänd
Sofie FröjdD17-20 Kort (291)ej godkänd
Kristina NordlanderD40 Kort (957)ej start
Jan HammarbergH65 Kort (549)ej start
Lovisa DufvaD13 (805)ej start
Elin UnanderD17-20 Kort (291)ej start
Elisabet LundgrenD70 Kort (233)ej start
Tore LundgrenH70 Kort (587)ej start
Ove JanssonH60 Kort (605)ej start
Eddie EdströmH21 Kort-2 (703)ej start
Soren JanssonH75 (316)ej start
Ingrid PeterssonD70 Kort (233)ej start
Erik NorinH50-2 (701)ej start
Thomas JohanssonH50-2 (701)ej start
Susanne PeterssonD45 (800)ej start
Anna LundgrenD45 (800)ej start
Sara HanssonD21 Motion (309)ej start
Sofie LindD40 Motion (515)ej start
Robert ÖrjestålH40 Motion (333)ej start
Vivian StorkampD55 Motion (257)ej start
Gunilla RohdénD60 Motion (226)ej start
Jonas LindInskolning (742)ej start
Linnea DufvaU1 (982)ej start
Karin LindU2 (1059)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser