Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Surahammars SOK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
18Magnus ThornellH35 Kort (762)44:26+7:307:33
20Agnes JohanssonLätt 3,5 (495)42:10+13:3312:04
21Ludvig HaslerMedelsvår 3,3 (500)45:24+11:1413:58
23Ingrid Munktelius ÖhlénD60 Motion (226)1:13:52+27:1220:44
26Stefan ErikssonH35 Kort (762)45:15+8:197:41
28Lars-Erik HaslerH35 Kort (762)45:40+8:447:45
32Tilde JohanssonD16 Kort (228)1:10:29+30:4816:46
39Torbjörn Bergstrand3-dagars-Svår 5,0 (123)1:41:39+1:12:0120:19
39Anna LundEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:19:48+37:3613:14
39Gunnar MunkteliusH65 (557)56:12+18:0811:48
50Arvid GunérusMedelsvår 3,3 (500)1:02:12+28:0219:08
51Sara SvenssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)46:15+17:0313:15
53Henrik GunérusMedelsvår 4,0 (450)1:01:43+27:5214:43
59Stefan BjurstedtH35 Kort (762)50:45+13:498:37
61Åse JohanssonLätt 3,5 (495)56:34+27:5716:12
65Ulf JohanssonH35 Kort (762)51:36+14:408:46
74Henrik NettelmarkH35 Kort (762)54:05+17:099:11
79Kristian BirathH35 Kort (762)54:46+17:509:18
82Sofia HaslerD40 Kort (957)41:07+14:2710:24
82Sofia LiljecrantzMedelsvår 3,3 (500)1:20:35+46:2524:47
97Carina GunérusMedelsvår 3,3 (500)1:47:50+1:13:4033:10
98Anders GunnarssonH65 (557)1:36:40+58:3620:18
98Elin PetterssonD21 Kort-1 (712)56:30+23:1212:31
110Vidar NettelmarkH13 (879)49:34+24:4211:51
112Ida StödemanD21 Kort-1 (712)1:02:43+29:2513:54
112Elisabeth StödemanD50 Kort (780)51:06+21:1515:26
114Ida HallinD16 (772)54:08+22:2412:16
114Albin SvenssonH11 (707)45:01+24:3115:21
115Rebecka HaslerD15 (881)57:29+25:3513:05
119Juha PetterssonH50 Kort-2 (653)1:27:50+58:5619:33
125Henrik HallinH35 Kort (762)1:05:48+28:5211:11
143Anders GalinH35 Kort (762)1:20:02+43:0613:36Ladda ner rutt i gpx-format
159Clara SvenssonD14 (949)53:25+26:0013:21Ladda ner rutt i gpx-format
197Noel GalinU2 (1059)1:13:18+53:5129:26
202Alice Liljecrantz AlsingU2 (1059)1:20:12+1:00:4532:12
Hilda GunérusInskolning (742)28:1318:19
Wilma ThornellD15 (881)ej godkänd
Linus HallinH14 (1006)ej godkänd
Melker ThornellH12 (891)ej start
Dennis BjurstedtH13 (879)ej start
Gabriella HaslerD10 (904)ej start
Eric PetterssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser