Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IF Thor

116 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gunilla SvärdD45 (800)32:036:46
2Ebba LindellD16 (772)32:32+0:487:22
3Håkan BerglundH50-1 (675)41:46+1:507:09
5Oskar LindU1 (982)12:26+0:386:36
5Elis Bergendahl HanssonH14 Kort (256)27:44+4:259:00
5Ester BlomsterD14 Kort (229)24:27+1:108:20
6Erik HannrupH18 Elit (589)51:18+4:026:52
7Malte HellgrenH14 Kort (256)28:08+4:499:08
8Viktor JemthH14 (1006)30:00+3:187:00
9Karin LindellD45 Kort-2 (623)34:13+6:229:20
10Johannes MelinMedelsvår 3,3 (500)41:17+7:0712:42
10Dorothe SpillmannD55 (518)36:02+5:339:05
11Per-Olov WedinH50-1 (675)45:22+5:267:46
14Andreas EhnH21 Motion (248)1:03:10+16:0610:28
15Love BylundH13 (879)33:36+8:448:02
16Christina ÖhmanD65 Motion (190)1:10:02+15:2123:11
16Johanna Stropp GrybäckD35 Kort (503)41:31+9:059:43
16Petter RanefallH50 Kort-2 (653)37:20+8:268:18
16Fredrik LindellH45 Kort-1 (782)31:46+4:137:01
17Mirjam BucherD18 (646)47:16+6:249:34
17Fabian GrybäckEtappstart-U1 (397)18:10+5:129:39
17Karin HannrupD45 Motion (572)50:39+10:2312:21
17Mats-Olof WallinH65 Motion (161)1:00:54+18:0216:22
17Ing-Marie LarssonD55 Motion (257)1:06:16+26:5418:56
19Alva LindellD18 (646)47:19+6:279:34
20Hans GustafssonMedelsvår 4,0 (450)46:21+12:3011:03
20Caje JacobssonD75 (127)53:58+17:1419:24
20Robert PetterssonH21-2 (626)1:04:58+8:537:16
21Michael HolmgrenH50 Kort-2 (653)37:49+8:558:25
22Emil JonsellH18 (832)54:13+7:148:17
24Tora JonsellD11 (638)28:53+7:289:47
24Jesper NyströmH17-20 Kort (251)1:00:07+21:5211:06
24Thomas RoosH50 Kort-2 (653)38:10+9:168:30
24Linda WåhlströmD35 Kort (503)46:05+13:3910:47
25Johan BlomsterH45-1 (587)56:47+10:418:21
25Jörgen HellgrenH45 Kort-1 (782)33:18+5:457:22
26Emilia GrybäckEtappstart-U2 (376)34:41+14:2813:55
27Sofia WallinD21 Kort-2 (706)43:16+10:589:25
27Inge LarssonH65 Motion (161)1:20:04+37:1221:31
28Per JemthH45-1 (587)57:51+11:458:31
29Magnus HoppeEtappstart-Svår 3,5 (790)38:55+11:4910:50
31Markus BylundH45 Motion (397)54:07+14:1212:12
32Henrik ÅbergH21 Kort-1 (738)55:08+16:088:25
32Emelie SvärdD13 (805)39:09+9:1210:03
33Marianne GustafssonD40 Kort (957)35:48+9:089:03
34Sofie BergendahlD45 (800)41:09+9:068:41
35Victor BylundH18 (832)56:08+9:098:34
35Annika RidellD21 Lång (218)1:28:57+22:2610:43
35Bo SegermanH45-1 (587)59:35+13:298:46
36Andreas GrybäckSvår 3,5 (319)52:22+28:1014:35
37Lotta WeyhenmeyerD18 Elit (582)1:01:25+8:569:52
37Elin SkoghEtappstart-Svår 3,5 (790)40:44+13:3811:20
38Simon SegermanH12 (891)25:30+6:358:15
39Ingegerd ErikssonD55 Motion (257)1:28:29+49:0725:16
39Björn HannrupH50 Kort-2 (653)40:55+12:019:06
40Robert LarssonH21 Motion (248)1:20:38+33:3413:22
40Ammie BerglundD45 Kort-2 (623)42:08+14:1711:30
41Per-Erk JanssonH65 (557)56:24+18:2011:50
42Aron HellgrenH15 (905)43:14+8:487:57
44Hanna JonsellD15 (881)43:35+11:419:55
45Ola LindH45 Kort-1 (782)36:41+9:088:06
46Åsa BlomsterD45 Kort-2 (623)43:10+15:1911:47
52Sven JacobssonH75 (316)1:16:36+39:0720:42
54Torborg HoppeSvår 3,5 (319)1:02:41+38:2917:27
55Jakob WåhlströmU1 (982)16:53+5:058:58
55Mats J0nsellH50-1 (675)54:35+14:399:20
55Hugo BäsénH18 (832)59:21+12:229:04
57Ellinor KruysD10 (904)29:02+12:0011:31
58Viktor JemthEtappstart-Svår 5,0 (791)51:39+19:5310:19
58Andreas OlssonH40 Kort-2 (554)45:38+14:149:01
60Ann-Sofie JemthD45 Kort-2 (623)46:45+18:5412:46
63Henrik WåhlströmH35 Kort (762)51:08+14:128:41
64Elsa KarlssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)1:04:25+36:0525:58
68Emmy RoosD12 (801)33:38+10:5210:48
69Maria KarlssonD45 Motion (572)1:07:24+27:0816:26
71Hanna FalkD21 Kort-2 (706)50:42+18:2411:02
75Arvid BylundH16 (942)49:41+15:018:56
78Nic KruysH45 Kort-1 (782)43:21+15:489:35
80David BerglundH14 (1006)42:46+16:049:59
81Algot HellgrenH10 (928)23:53+8:339:37
81Pia BylundEtappstart-Lätt 3,5 (710)54:36+25:2415:38
82Ida OlssonU1 (982)19:06+7:1810:09
82Ebba WesterbergD21 Kort-2 (706)54:23+22:0511:50
82Ellen HannrupD15 (881)48:15+16:2110:59
84Lukas LindH11 (707)35:37+15:0712:09
85Sara LindD40 Kort (957)41:23+14:4310:28
88Jonas AnderssonH45 Kort-1 (782)45:12+17:3910:00
90Axel AnderssonH13 (879)45:11+20:1910:48
93Lina PåveEtappstart-Svår 5,0 (791)58:41+26:5511:44
93Rebecka HoppeD21 Kort-2 (706)56:05+23:4712:13
93Mikael BäsénH50-1 (675)1:05:59+26:0311:17
93Karolina VessbyD50 Kort (780)48:07+18:1614:32
97Rickard JemthH10 (928)25:35+10:1510:18
97Anna OlssonD50 Kort (780)48:51+19:0014:45
98Christian RohnerH45-1 (587)1:27:16+41:1012:51
107Elin PåveU1 (982)20:50+9:0211:04
108Johanna BlomströmD45 Kort-2 (623)1:17:48+49:5721:15
113Rickard BomanH35 Kort (762)1:02:39+25:4310:39
114Johan KarlssonH50 Kort-2 (653)1:10:36+41:4215:43
119Albin JemthH12 (891)36:01+17:0611:39
125Elin Falk SörqvistD21 Kort-2 (706)1:14:13+41:5516:10
127Anton SegermanH18 (832)1:15:06+28:0711:28
128Lisa ErikssonD21 Kort-2 (706)1:16:12+43:5416:36
129Frida RoosD21 Kort-2 (706)1:19:23+47:0517:17
130Åsa KruysD40 Kort (957)48:27+21:4712:15
134Mathilda GustafssonU2 (1059)40:39+21:1216:19
139Rickard MagnussonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:13:18+46:1220:25
142Emily KruysD12 (801)54:10+31:2417:25
149Cornelia GustafssonD12 (801)1:00:42+37:5619:31
179Hanna WåhlströmU1 (982)33:07+21:1917:36
179Björn BlomströmU2 (1059)53:52+34:2521:37
180Signe ÅbergU1 (982)33:09+21:2117:37
Tova OlssonInskolning (742)23:4915:27
Love BlomströmEtappstart-Inskolning (507)32:1220:54
Anna PåveU2 (1059)ej godkänd
Martin PåveEtappstart-Svår 5,0 (791)ej godkänd
Jessica SvärdD10 (904)ej start
Ingmar WestfeldtH10 (928)ej start
Alva NyströmD16 (772)ej start
Göran FalkH65 (557)ej start
Elsa KarlssonD16 (772)ej start
Frida WestfeldtD14 Kort (229)ej start
Vanna BylundInskolning (742)ej start
Kristina WestfeldtMedelsvår 4,0 (450)ej start
Thomas WestfeldtMedelsvår 4,0 (450)ej start
Ragnar HedlundSvår 5,0 (281)ej start
Ida BranteforsEtappstart-Lätt 2,5 (652)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser