Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Tor

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sigge RinaldoU1 (982)11:486:16
3Alf LundkvistH85 (91)44:06+10:3016:46
4Nike RinaldoD12 Kort (128)25:12+3:1010:00
8Jörgen JohnssonH45 Kort-1 (782)30:50+3:176:49
9Katarina OlssonD45 Kort-1 (620)36:43+4:579:57
10Erika JedarD45 Kort-1 (620)36:53+5:079:59
11Ludvig HolmqvistH18 (832)50:49+3:507:46
13Emilia AnderssonD12 Kort (128)28:46+6:4411:24
15Eva HallD45 Kort-1 (620)39:14+7:2810:37
15Henrik OlssonH50 Kort-1 (664)38:05+5:538:27
17Lina HolmqvistD14 Kort (229)31:24+8:0710:43
18Magnus ÖhlingH45 Kort-1 (782)32:14+4:417:07
19Marie HedarD50 (891)38:26+8:088:47
28Casper KarlssonH13 (879)35:10+10:188:24
28Carlos Aristondo MelgarLätt 3,5 (495)45:10+16:3312:56
34Wilma LarssonD18 (646)49:09+8:179:56
35Klara JedarD14 Kort (229)41:19+18:0214:06
42Malin JacobsonD21 Kort-2 (706)46:24+14:0610:06
46Astrid JacobsonD10 (904)27:50+10:4811:02
49Josefine JohnssonD16 (772)44:14+12:3010:01
52Catharina AnderssonEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:15:35+35:3715:21
53Julia AnderssonD13 (805)43:23+13:2611:09
63Helen Aristondo MagnussonD45 Kort-1 (620)52:22+20:3614:11
66Mikael AnderssonH40 Kort-1 (560)52:26+18:3210:08
68Daniel BoströmH40 Kort-2 (554)47:27+16:039:22
69Linda RinaldoD40 Kort (957)39:08+12:289:54
69André ÖhlingU1 (982)17:56+6:089:32
78Åsa LinnersjöD40 Kort (957)40:53+14:1310:21
80Monika JohnssonD45 Motion (572)1:13:00+32:4417:48
81Ingrid OlssonD16 (772)48:19+16:3510:57
84Johan KarlssonH45 Kort-1 (782)44:23+16:509:49
86Arvid RinaldoH40 Kort-2 (554)51:31+20:0710:10
115Joel Aristondo MagnussonH16 (942)57:51+23:1110:24
117Olle JacobsonU1 (982)21:42+9:5411:32
171Pablo Aristondo MagnussonH14 (1006)1:15:12+48:3017:34
Ella JacobsonD12 (801)ej godkänd
Casper HedarH18 (832)ej godkänd
Rasmus HedarH13 (879)ej start
Arne KarlssonH75 Kort (235)ej start
Agnes OlssonD16 (772)ej start
Leif MalmquistH65 Kort (549)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser