Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Avesta OK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ola JernströmSvår 5,0 (281)34:456:57
3Lennart VessbergH70 Motion (175)50:14+4:4714:06
6Elisabeth AssarssonD50 Motion (443)45:17+7:1812:56
6Stefan NybergH55 (886)38:33+2:17:477:02
9Fredrik BorgströmH40 Motion (333)59:51+17:169:55
27Johan WannerEtappstart-Lätt 5,0 (384)59:57+19:5912:11
27Ragnar MellbinLätt 10,0 (224)1:46:23+46:0711:02
30Solweig PalmD65 Kort (322)51:25+16:0817:40
33Ritva KärkkäinenD60 Kort (384)48:51+14:2116:13
36Klara SöderlundD16 Kort (228)1:14:42+35:0117:47
46Charlotta BorgströmLätt 5,0 (310)1:16:03+40:5215:27
49Lennart LundgrenH65 (557)58:08+20:0412:12
63Tindra JernströmD18 Elit (582)1:05:55+13:2610:35
67Niklas SöderlundH45 Kort-2 (775)42:40+13:069:23
68Ellinor HellrupMedelsvår 4,0 (450)1:13:23+39:3217:30
73Aino LeijonD21 Kort-2 (706)51:28+19:1011:12
87Liv NorbergD14 (949)38:52+11:279:43
102Anna-Karin LövgrenD45 Kort-1 (620)1:07:00+35:1418:09
111Malte BorgströmU1 (982)21:11+9:2311:16
120Bo-Göran KarlssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:00:57+33:5116:58
134Svea BorgströmD10 (904)40:11+23:0915:56
135Hedda BorgströmD13 (805)1:04:02+34:0516:27
147Lucas WannerH14 (1006)59:56+33:1414:00
148Tilda BorgströmD15 (881)1:12:12+40:1816:26
Inger ThörnqvistD70 Motion (153)ej godkänd
Titti RudhD55 Kort (497)ej start
Sara RudhD21 Kort-2 (706)ej start
Linus JernströmMedelsvår 3,3 (500)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser