Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Söders-Tyresö

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Markus MartinelleH35 Kort (762)38:25+1:296:32
9Carl CarlinH70 Motion (175)1:05:08+19:4118:17
11Elisabeth CarlinD65 Motion (190)1:03:34+8:5321:02
12Ingemar GardH65 (557)47:18+9:149:56
12Emma MartinelleD35 Kort (503)39:34+7:089:15
13Elmin HovmöllerH12 (891)22:23+3:287:14
15Emma SvidénD16 Kort (228)52:17+12:3612:26
21Marianne JernbergD55 Motion (257)1:08:41+29:1919:37
21Ulf HedbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:01:19+19:0710:10
22Tommy AnderssonMedelsvår 5,0 (260)1:01:53+22:1112:13
24Mattias HovmöllerH45-2 (579)57:59+11:278:33
28Johanna SahlstedtEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:09:10+26:5811:28
33Linnea SvidénEtappstart-Lätt 2,5 (652)38:14+13:5014:12
35Lars ForsstedtH60 (560)49:25+14:239:51
36Björn RegerH55 Kort (868)40:43+6:579:33
38John HartleyH35 (400)1:08:43+17:328:33
44Erik NorinH12 (891)26:18+7:238:30
45Malin CarlssonD21 Kort-1 (712)47:04+13:4610:26
47Mårten KällmanH45 Motion (397)1:03:46+23:5114:23
48Elias RöstinH18 (832)58:13+11:148:54
51Roland NorellH60 (560)52:17+17:1510:26
52Stefan NorinH45-2 (579)1:08:48+22:1610:08
54Camilla GöstasD45 (800)45:15+13:129:33
58Anke XylanderD45 (800)46:03+14:009:44
66Matts BjörkeH65 (557)1:03:48+25:4413:24
66Mikael WilhelmssonH21 Kort-2 (703)58:46+19:459:03
74Jenny Göstas KällmanD13 (805)47:06+17:0912:06
79Pille Pensa HedströmD45 Kort-2 (623)50:33+22:4213:48
84Marius HovmöllerU2 (1059)33:43+14:1613:32
86Johanna RöstinMedelsvår 3,3 (500)1:29:26+55:1627:31
86Anna LarssonD50 (891)47:08+16:5010:47
92Jacob SvenssonH21-2 (626)1:27:09+31:049:44
93Oliver Lindblad PetersenH21-2 (626)1:27:10+31:059:45
110Kristina NorinD45 Kort-2 (623)1:26:36+58:4523:39
111Anders RöstinH50 Kort-1 (664)1:00:11+27:5913:22
124Alicia BjörnbergD14 (949)42:57+15:3210:44
130Ebba SahlstedtD10 (904)39:09+22:0715:32
133Lovisa Göstas KällmanD15 (881)1:03:40+31:4614:30
140Emma NorinD14 (949)46:11+18:4611:32
147Anton HedströmH12 (891)42:52+23:5713:52
162Irma SahlstedtU1 (982)29:23+17:3515:37
Stina MartinelleInskolning (742)17:3611:25
Signe MartinelleInskolning (742)16:0210:24
Johan ForsstedtH35 (400)ej start
Fredrik GlänneforsH16 (942)ej start
Anders ForsstedtH65 (557)ej start
Elisabeth HovmöllerD40 (369)ej start
Felix Davidsson3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start
Viktor Davidsson3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser