Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

IK Uven

32 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Frida Andersson3-dagars-Svår 3,5 (68)34:07+5:239:30
7Victor BeischerH14 (1006)29:33+2:516:54
7Anneli KarlsmoSvår 2,5 (128)35:41+15:2415:18
17Hanna BoquistD20 (430)52:28+7:529:56
20Inga GustavssonD70 Kort (233)49:45+18:1320:28
27Jesper CarlssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:01:53+25:0412:13
30Ingela HåkanssonMedelsvår 3,3 (500)50:14+16:0415:27
30Gunnar HåkanssonH60 Kort (605)43:48+9:1210:53
31Sara ForsbergD20 (430)55:39+11:0310:32
31Lennart GustavssonH70 Kort (587)39:03+9:1212:53
33Annika AasaD55 (518)41:49+11:2010:33
40Karin AxelssonD65 (235)52:43+21:4516:28
42Henrik ÅslundH21 Motion (248)1:28:58+41:5414:45
47Christina VestergrenD50 Motion (443)1:04:39+26:4018:28
49Gustav BoquistH21-2 (626)1:11:32+15:278:00
52Johan OlsonH20 Elit (583)1:21:05+19:558:00
55Anton HemlinH21 Kort-2 (703)56:18+17:178:40
56Hans ForsbergH50 Motion (338)1:18:53+40:3617:48
62Linus KarlsmoH11 (707)32:04+11:3410:56
63Alice BarreforsD20 (430)1:12:00+27:2413:38
74Isabell HåkanssonD21 Kort-1 (712)51:02+17:4411:18
79Sara CahierLätt 3,5 (495)1:04:42+36:0518:32
87Simon GrahnH12 (891)30:54+11:5910:00
99Anna GrahnD45 Kort-2 (623)1:00:45+32:5416:35
101Torbjörn GrahnH50-2 (701)1:07:07+29:4611:24
108Jacob GrahnH15 (905)56:18+21:5210:22
109Anna BeischerD45 Kort-2 (623)1:26:32+58:4123:38
135Tomas CahierH45 Kort-2 (775)1:05:37+36:0314:27
151Dante CahierU2 (1059)44:47+25:2017:59
153Ingrid ToresäterD13 (805)1:42:45+1:12:4826:24
169Agnes CahierU2 (1059)51:04+31:3720:30
Albin KarlsmoH13 (879)ej godkänd
Tineke Van Den BroekD45 Kort-2 (623)ej start
Malin ToresäterSvår 2,5 (128)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser