Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

SOK Viljan

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan EvebornH45 Motion (397)39:559:00
12Allan HåkanssonH85 (91)1:16:22+42:4629:02
14Göran SvensonH65 (557)48:56+10:5210:16
15Våge RindstigEtappstart-Svår 5,0 (791)39:28+7:427:53
17Emil WahlströmH16 Kort (201)46:19+10:3311:09
19Madelene Oscarsson ErlandssonSvår 2,5 (128)55:22+35:0523:45
21Mia WahlströmLätt 2,5 (253)40:45+18:1315:08
21Alexander Shalan OttossonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)57:58+21:0911:27
22Lars KreutnerMedelsvår 3,3 (500)45:31+11:2114:00
23Kent PeterssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)59:34+22:4511:46
23Ulla NilssonD75 (127)1:17:36+40:5227:54
25Agneta KarlssonD60 Motion (226)1:15:45+29:0521:16
26Arne ErlandssonH40 Motion (333)1:06:45+24:1011:04
30Tony LövdahlH45-1 (587)58:36+12:308:37
30Martina SturekEtappstart-Svår 2,5 (301)42:26+25:3618:12
38Elin RindstigD16 (772)42:54+11:109:43
39Ann BrenanderD55 Kort (497)46:48+10:3914:26
45Patrik WahlströmLätt 3,5 (495)51:08+22:3114:39
57Linnéa JonssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:16:20+39:3115:05
58Roland NilssonH70 (565)58:00+21:5713:34
63Göran JonssonMedelsvår 4,0 (450)1:07:52+34:0116:11
68Axel EvebornH15 (905)47:22+12:568:43
87Emrik EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)55:45+26:3315:58
88Tina EvebornEtappstart-Lätt 3,5 (710)55:56+26:4416:01
92Wille WahlströmU1 (982)19:44+7:5610:29
95Amalia ErlandssonD11 (638)51:50+30:2517:34
98Anna SvenssonD45 (800)54:23+22:2011:29
99Stina LindD15 (881)52:30+20:3611:57
101Theo LövdahlH14 (1006)46:53+20:1110:57
102Emma RindstigD14 (949)40:45+13:2010:11
105Gustav EvebornH14 (1006)47:31+20:4911:06
120Emil KreutnerH13 (879)51:35+26:4312:20
127Tuva LövdahlD16 (772)58:24+26:4013:14
128Olle ErlandssonH15 (905)1:02:12+27:4611:27
136Vendela SturekD14 (949)45:53+18:2811:28
Emma BrenanderD21 Motion (309)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser