Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Vänersborgs SK

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Mattias BillsonH35 Motion (85)1:02:41+13:1810:23
8Andrea EnbomD11 (638)24:34+3:098:19
8Robert EnbomH40 Kort-1 (560)38:15+4:217:23
10Ingrid BorglidenD80 (50)1:21:34+44:3733:25
11Linn EnbomD11 (638)25:39+4:148:41
12Jenny NymanD45 (800)36:42+4:397:45
14Peter CederbergH55 (886)42:43+2:21:577:48
15Mattias ModénEtappstart-Lätt 10,0 (158)1:51:17+34:0311:32
19Emelie SvalinD35 (231)55:17+8:189:02
20Gabriel HogedalH10 (928)19:39+4:197:55
21Sara AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)38:48+9:3611:07
21Åsa SylvanD45 Motion (572)51:47+11:3112:37
23Ida AnderssonD11 (638)28:09+6:449:32
24Johan HellmanH21 Lång-1 (772)1:26:47+9:327:26
26Johannes AnderssonH10 (928)20:50+5:308:24
26Johan ÅhlundH40 Kort-1 (560)44:12+10:188:32
28Johan SalomonssonH21 Kort-1 (738)54:13+15:138:17
30Liam HogedalH12 (891)24:11+5:167:49
35Charlotte ÖstermanD50 Kort (780)37:30+7:3911:19
37Max SylvanEtappstart-U1 (397)22:08+9:1011:46
37Marita SalomonssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)52:50+24:3021:18
38Anders LarssonH50 Kort-1 (664)41:08+8:569:08
49Lars WassénH50 Motion (338)1:11:14+32:5716:04
51Maja NymanD12 (801)30:23+7:379:46
57Lisa WassénD21 Kort-1 (712)48:18+15:0010:42
61Peter IvarssonH40 Kort-1 (560)51:33+17:399:58
62Louise ModénEtappstart-Lätt 5,0 (384)1:27:05+47:0717:41
66Nore ModénH10 (928)23:15+7:559:22
74Vilgot ÅhlundH10 (928)23:26+8:069:26
86Kristina ÅhlundD40 Kort (957)41:28+14:4810:29
88Wilma JanssonD20 Elit (516)1:50:04+47:4214:11
94Katarina EnbomD40 Kort (957)42:21+15:4110:43
103Erik SkärbergH21 Lång-1 (772)1:48:36+31:219:19
106Ida SylvanD10 (904)36:09+19:0714:20
108Elvira ÅhlundD10 (904)36:22+19:2014:25
113Håkan JanssonH45 Kort-1 (782)49:57+22:2411:03
129Isis JernstigD21 Kort-1 (712)1:15:08+41:5016:39
143Erik IvarssonU1 (982)25:24+13:3613:30
150Jacob ÖstermanH16 (942)1:05:54+31:1411:51
Hannes ModénInskolning (742)23:1315:04
Ingegerd JanssonD70 Motion (153)ej godkänd
Gunvor JonssonD75 Kort (76)ej start
Tommy AnderssonH45-2 (579)ej start
Tova JanssonD15 (881)ej start
Matilda CederbergD14 (949)ej start
Camilla JanssonSvår 2,5 (128)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser