Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Väsby OK

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Frida JosefssonEtappstart-U1 (397)16:40+3:428:51
6Leif HagstedtH70 Motion (175)1:01:45+16:1817:20
7Edvin JohanssonH11 (707)22:04+1:347:31
7Catrine JohanssonD45 Motion (572)45:41+5:2511:08
8Ingrid JarlebringD70 Motion (153)1:11:30+15:5823:40
13Kerstin BjörnegrenD55 Motion (257)59:29+20:0716:59
15Torgny RundlöfH50-1 (675)46:01+6:057:52
23Emil AnterudH14 Kort (256)34:51+11:3211:18
23Ulla GummesonD65 (235)41:18+10:2012:54
54Maria ColeD50 (891)44:16+13:5810:07
60Mårten AnterudH45-2 (579)1:10:11+23:3910:21
61Vincent RylanderU2 (1059)30:21+10:5412:11
78Leif WallenbroH65 (557)1:11:16+33:1214:58
80Alice ErikssonD11 (638)45:53+24:2815:33
83Roger TinglöfH55 Kort (868)47:41+13:5511:11
87Lukas OlssonH21-2 (626)1:25:10+29:059:31
88Joakim OlssonH21-2 (626)1:25:25+29:209:33
91Jonas KarlssonH40 Kort-1 (560)1:05:18+31:2412:37
94Nils ErikssonH50-1 (675)1:06:07+26:1111:19
96Katrin JosefssonD45 Kort-2 (623)58:10+30:1915:53
96Ingrid OlssonD55 (518)1:08:08+37:3917:12
103Magnus JosefssonH40 Kort-1 (560)1:31:17+57:2317:39
110Wilma JosefssonD14 (949)41:26+14:0110:21
111Filip OlssonH21-2 (626)2:09:02+1:12:5714:25
121Martin ErikssonH14 (1006)52:14+25:3212:12
121Hans JonssonH50-1 (675)1:29:15+49:1915:16
125Annika BerntssonD50 Kort (780)55:30+25:3916:46
127Pekka AlakuljuH50 Kort-1 (664)1:21:50+49:3818:11
131Maja RundlöfD12 (801)49:13+26:2715:49
176Moa JohanssonD14 (949)1:09:34+42:0917:23
Juni RylanderEtappstart-Inskolning (507)25:4716:44
Emil KarlssonH16 (942)ej godkänd
Pia BoudrieD55 Kort (497)ej godkänd
Margareta HagstedtD70 (186)ej start
Robert ColeH18 (832)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser