Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Ärla IF

29 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Tommy ÖhlingH70 Motion (175)50:19+4:5214:08
5Simon HedlundH21 Kort-2 (703)41:10+2:096:20
8Mona BierfeldtD55 (518)35:28+4:598:57
10Malin Olofsson BierfeldtD16 (772)37:53+6:098:35
11Linn BrännebyD21 Lång (218)1:12:19+5:488:43
12Emma A KantarpD35 (231)52:37+5:388:36
20Åsa GindemoEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)43:17+14:5717:27
25Pontus Olofsson BierfeldtH18 (832)54:46+7:478:22
28Pia KlarEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)46:40+18:2018:49
31Karl WalheimH21 Elit (378)1:29:05+10:326:54
32Ivar NäsholmH60 (560)48:41+13:399:43
33Håkan OlofssonH50-1 (675)50:20+10:248:37
33Oscar VångellH21 Lång-1 (772)1:28:50+11:357:37
34Hilding GindemoEtappstart-Lätt 2,5 (652)38:16+13:5214:13
43Stina GunnarssonD60 Kort (384)51:31+17:0117:06
52Emil AnderssonH21 Elit (378)1:36:59+18:267:31
54Julia DavidssonD21 Elit (369)1:42:46+25:399:42
55Helmer GindemoEtappstart-U1 (397)26:08+13:1013:54
56Lisa AnderssonD21 Elit (369)1:48:49+31:4210:16
57Johan RydingEtappstart-Svår 5,0 (791)51:16+19:3010:15
62Henrik JonssonH21 Elit (378)1:54:31+35:588:53
75Christofer NäsholmH21 Kort-2 (703)1:01:26+22:259:27
77Alexandra LyktbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)49:25+25:0118:22
79Christer LiwellH70 Kort (587)54:14+24:2317:53
86Emils ZernisH18 Elit (589)1:13:24+26:089:49
97Magnus FranssonH21 Kort-2 (703)1:08:23+29:2210:32
109Alexandra ForssD21 Kort-2 (706)1:03:34+31:1613:50
155Annika OhlssonD50 (891)1:11:13+40:5516:17
Irene ÖhlingD70 Motion (153)ej godkänd
Robbin KantarpH21 Lång-1 (772)ej start
Viktor SilvemarkH21 Lång-1 (772)ej start
Rudolfs ZernisH21 Elit (378)ej start
Halvor Eid NieslenH21 Lång-1 (772)ej start
Eva-Maria AsplundD50 (891)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser