Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Östersunds OK

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filippa BernstenD14 Kort (229)23:23+0:067:58
5Elias HalvarssonH12 Kort (115)23:14+2:519:02
7Kurt HalvarssonH75 (316)42:54+5:2511:35
8Lars-åke LarssonEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)51:25+9:138:31
9Linda ErikssonD45 Motion (572)46:55+6:3911:26
9Tom BrantheimH70 Kort (587)33:33+3:4211:04
13Åsa LindqvistD50 Motion (443)52:23+14:2414:58
14Erik WillénSvår 3,5 (319)40:05+15:5311:09
14Peter ZwahlenH60 Motion (149)55:46+13:5714:59
15Lina BoströmLätt 5,0 (310)54:56+19:4511:09
15Maja WillénD17-20 Kort (291)1:01:47+18:1012:50
15Erica JohanssonD45 (800)37:42+5:397:58
16Karin WalltinD65 Kort (322)46:04+10:4715:49
16Jakob WickenbergH16 Kort (201)45:51+10:0511:02
18Claes SöderhjelmH65 Motion (161)1:01:02+18:1016:24
18Christina RavaldEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:04:55+47:4112:57
18Olle NäslundH40 Kort-2 (554)36:47+5:237:16
19Ola RavaldEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:01:02+18:5010:07
24Hanna LindqvistD13 (805)36:58+7:019:30
26Heléne ErikdsdotterD65 Kort (322)49:23+14:0616:58
31Stella BoströmEtappstart-U1 (397)20:22+7:2410:50
34Astrid HedströmEtappstart-Lätt 3,5 (710)42:20+13:0812:07
35Anders DanielssonH35 Kort (762)46:21+9:257:52
37Ulf LindqvistH50-1 (675)50:42+10:468:40
39Peter WallskogEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)54:43+17:3113:03
40Daniel BerggrenH35 Kort (762)46:57+10:017:59
42Simon LindqvistEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:26+15:1412:43
43Malin OlssonLätt 5,0 (310)1:12:00+36:4914:38
43Casper AnderssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)44:28+15:1612:44
45Anders DahlgrenH50 Kort-1 (664)42:02+9:509:20
50Johan HalvarssonH35 Kort (762)48:58+12:028:19
50Camilla HambergD40 (369)1:01:45+26:1912:13
51Ingeborg DanielssonD65 Kort (322)1:03:13+27:5621:43
53Adrian JonesH40 Kort-2 (554)44:48+13:248:51
55Måns RavaldH12 (891)27:31+8:368:54
56Toste WallskogEtappstart-Lätt 2,5 (652)43:21+18:5716:06
60Magnus ErikssonH40 Kort-2 (554)45:58+14:349:05
61Elsa ArnessonD13 (805)45:18+15:2111:38
62Greta HedmanD12 (801)32:47+10:0110:32
65Camilla GillströmD55 (518)48:47+18:1812:19
67Axel HedströmH16 (942)48:44+14:048:45
67Tua DahlgrenD20 (430)1:16:02+31:2614:24
69Mattias van Den Dool EnebjörkH35 Kort (762)53:12+16:169:02
69Malin SjöblomD45 (800)47:56+15:5310:08
70Kajsa BernstenD11 (638)41:31+20:0614:04
72Johan NäslundH45 Kort-2 (775)43:05+13:319:29
72Gry DahlgrenD14 (949)37:29+10:049:22
73Ulrika WillénD50 Kort (780)44:26+14:3513:25
75Oskar BoströmH12 (891)29:35+10:409:34
76Erik HedströmU2 (1059)32:13+12:4612:56
76Britta BrännströmD45 (800)48:55+16:5210:20
78Tore HambergH13 (879)43:15+18:2310:20
80Kristina HammarfalkD55 (518)51:25+20:5612:59
83Lennart HambergH40 (616)1:19:39+33:2911:13
83Lars StrinnholmH65 (557)1:18:22+40:1816:27
88Anna Hedström RingvallD45 (800)51:45+19:4210:56
91Erik HedmanH35 Kort (762)56:56+20:009:40
93Lars-Eric GahlinH65 (557)1:27:25+49:2118:21
96Måns ErikssonH18 (832)1:05:44+18:4510:03
107Olle HambergH12 (891)34:14+15:1911:04
108Axel ArnessonH14 (1006)48:33+21:5111:20
109Christina FribergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:23:26+55:5025:40
111Inger DahlgrenEtappstart-Svår 3,5 (790)58:43+31:3716:21
114Alva ErikssonD14 (949)42:21+14:5610:35
125Flisa RavaldD15 (881)1:00:07+28:1313:41
130Arvid BerggrenH10 (928)29:36+14:1611:56
134Olle SjöblomH12 (891)39:10+20:1512:40
134Lars-Gunnar FickH35 Kort (762)1:13:22+36:2612:28
149Rasmus WillénEtappstart-Svår 5,0 (791)1:15:50+44:0415:10
157Arvid HedmanH10 (928)36:20+21:0014:39
167Per HedmanEtappstart-Svår 5,0 (791)1:53:51+1:22:0522:46
194Emilie ErikssonU2 (1059)1:05:21+45:5426:14
Elsa HägglundEtappstart-Inskolning (507)18:5512:17
Gustav BoströmEtappstart-Inskolning (507)19:1112:27
Maria HalvarssonD35 Kort (503)ej godkänd
Felix Sjölund MyhrH12 (891)ej start
Fredrik BernstenH45 Kort-2 (775)ej start
Hannes Sjölund MyhrH15 (905)ej start
Frida BerggrenD14 (949)ej start
Inger DahlgrenD50 Kort (780)ej start
Helen HanstockD21-2 (487)ej start
Sara BrantheimD35 Kort (503)ej start
Anna MyhrD40 Motion (515)ej start
Gunilla HalvarssonD65 Motion (190)ej start
Elin HedmanLätt 5,0 (310)ej start
Emelie HalvarssonEtappstart-Inskolning (507)ej start
Monika HedmanEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser