Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Tisaren

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mathias DrageH21-1 (667)58:176:28
1Dan LarssonH45 Kort-1 (782)27:336:05
2Alfred SjödinH14 Kort (256)23:25+0:067:36
2Erik LindgrenSvår 5,0 (281)34:54+0:096:58
4Helena AnderssonD21-1 (456)59:39+3:458:36
5Robin HelmerssonH12 (891)20:37+1:426:40
5Tomas HallménH45-2 (579)50:34+4:027:27
5Gustav HindérH21 Kort-1 (738)45:01+6:016:52
5Magdalena SjödinD40 Motion (515)41:52+3:1110:12
6Rebecka NylinD21-1 (456)1:02:16+6:228:59
6Lilian ForsgrenD21 Elit (369)1:23:01+5:547:50
7Josefin AronssonD21 Kort-2 (706)37:03+4:458:04
7Josefin TjernlundD21 Elit (369)1:24:37+7:307:59
9Ivan ForsgrenH21 Kort-2 (703)43:37+4:366:43
10Malin LignellD21 Motion (309)52:59+8:3510:28
10Peter SjödinH40 Kort-1 (560)38:29+4:357:26
11Jan SjödinH45 Kort-1 (782)31:38+4:056:59
13Julia LauriD21 Kort-2 (706)38:25+6:078:22
13Britt-Marie ForsgrenD60 (303)40:49+7:1111:01
14Philip SjödinH11 (707)23:10+2:407:54
16Anna HallménD20 (430)52:12+7:369:53
17Jonathan KarlssonH21 Kort-1 (738)50:29+11:297:43
20Ellinor ErikssonSvår 3,5 (319)44:09+19:5712:17
20Jonatan AronssonH21 Kort-2 (703)47:06+8:057:15
25Valter PetterssonH16 (942)39:45+5:057:08
27Jonas PetterssonH50 Kort-2 (653)38:42+9:488:37
28Lars-Åke WallH65 (557)53:11+15:0711:10
31Jonathan AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)44:29+12:438:53
32Ellinor TjernlundD21 Elit (369)1:33:29+16:228:49
32Laila HallménD50 (891)40:33+10:159:16
34Sten SundinH75 Kort (235)44:19+13:3617:22
39Karin AnderssonD45 Kort-1 (620)46:59+15:1312:43
42Lovisa PerssonD21 Elit (369)1:37:10+20:039:10
44Oskar AndrénH21 Elit (378)1:34:06+15:337:18
51Daniel AttåsH21 Elit (378)1:36:48+18:157:30
54Olle JosarpH20 Elit (583)1:21:24+20:148:02
55Johanna SärnbrinkD18 (646)50:55+10:0310:18
55Reinert HallorH55 Kort (868)43:11+9:2510:08
59Isak LarssonH10 (928)22:48+7:289:11
61Nina HallorD21-1 (456)1:34:36+38:4213:39
64Line SølbergD20 Elit (516)1:27:11+24:4911:14
77Nils AronssonH55 (886)52:02+2:31:169:30
78Christer ForsgrenH60 Kort (605)56:18+21:4214:00
80Monica HallorEtappstart-Svår 3,5 (790)49:34+22:2813:48
83Maja SjödinD11 (638)46:25+25:0015:44
88Mikael PihelH21 Lång-1 (772)1:43:02+25:478:50
89Allis SjödinD10 (904)32:24+15:2212:51
114Joel ForsgrenH21 Kort-2 (703)1:25:50+46:4913:13
119Amanda SjödinD14 (949)42:42+15:1710:40
125Lisa HallménD18 (646)1:34:27+53:3519:07
Johanna HenrikssonD21-1 (456)ej godkänd
Filip JacobssonH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Noel HelmerssonH14 (1006)ej start
Magnus PerssonH40 (616)ej start
Emil LarssonH14 (1006)ej start
Emil NylinH21-1 (667)ej start
Jakob AttåsH21 Kort-2 (703)ej start
Andrea SvenssonD21 Elit (369)ej start
Johan AronssonH21 Lång-1 (772)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser