Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Milan

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ingmari LindahlD55 Kort (497)36:28+0:1911:15
6Tom KorkeakoskiLätt 10,0 (224)1:17:48+17:328:04
9Jessica KorkeakoskiD21 Motion (309)52:54+8:3010:27
13Per EklöfH35 (400)57:29+6:187:09
14Carolina ErikssonD17-20 Kort (291)1:01:06+17:2912:42
16Hilda SanderEtappstart-Lätt 3,5 (710)36:33+7:2110:28
19Therese KorkeakoskiD21 Kort-2 (706)41:48+9:309:06
19Elisabeth ErikssonD70 Kort (233)47:37+16:0519:35
25Sandra ErikssonLätt 3,5 (495)43:18+14:4112:24
27Bo KällströmH75 (316)54:20+16:5114:41
28Marika LindahlD21 Kort-2 (706)43:31+11:139:28
29Susanne ErikssonD21 Kort-2 (706)43:56+11:389:34
31Cecilia ErikssonD11 (638)31:04+9:3910:31
33Agneta HasselkvistMedelsvår 5,0 (260)1:09:20+29:3813:42
34Emma LarssonD40 Motion (515)52:00+13:1912:40
35Anders ErikssonH50 Kort-2 (653)39:57+11:038:53
36Klas LarssonH35 Kort (762)46:31+9:357:54
36Mio ErikssonH10 (928)21:29+6:098:39
40Eva KorkeakoskiD55 Motion (257)1:30:37+51:1525:53
53Fabian LarssonH11 (707)29:49+9:1910:10
57Catharina ModhEtappstart-Lätt 3,5 (710)47:39+18:2713:39
58Jessica NilssonD21 Kort-2 (706)48:33+16:1510:34
60Ulrika SanderD45 Kort-1 (620)51:56+20:1014:04
61Anders LöwgrenH45 Kort-1 (782)38:55+11:228:36
66Sven JacobsonMedelsvår 3,3 (500)1:09:31+35:2121:23
70Saga SanderD20 Elit (516)1:28:42+26:2011:25
70Vilma LarssonD14 (949)37:23+9:589:20
72Lovis ErikssonEtappstart-U1 (397)30:52+17:5416:25
72Anders LarssonH45 Kort-1 (782)41:15+13:429:07
81Niklas SanderH45 Kort-1 (782)43:53+16:209:42
84Jakob FranssonH21-1 (667)1:21:51+23:349:05
86Ingela PetterssonD45 Kort-1 (620)59:13+27:2716:02
87Jan-Åke IsraelssonH55 (886)53:36+2:32:509:47
120Sanna SanderD15 (881)58:07+26:1313:14
134Oliver PetterssonH15 (905)1:03:47+29:2111:44
159Arvid LarssonH10 (928)36:29+21:0914:42
161Anton ErikssonH15 (905)1:42:20+1:07:5418:50
Josefin ErlandssonD21 Elit (369)ej godkänd
Christina HallinD45 Kort-1 (620)ej start
Lars-Erik LarssonH45 Kort-1 (782)ej start
Ida SanderMedelsvår 3,3 (500)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser