Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Kils OK

39 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars NordströmH60 (560)37:17+2:157:26
3Jan OlmH50-2 (701)38:27+1:066:32
6Ulf MellerdalH45 Motion (397)44:08+4:139:57
9Lukas OlmH18 Elit (589)51:39+4:236:54
13Sofia HolmgårdD35 (231)52:40+5:418:37
14Anton UllerH15 (905)38:52+4:267:09
14Ylva OlmD45 Kort-2 (623)36:03+8:129:50
18Nora HolmgårdMedelsvår 4,0 (450)45:27+11:3610:50
20Christer SkoogH55 (886)43:31+2:22:457:57
26Jonathan UllerH18 Elit (589)56:15+8:597:31
29Andreas UllerH20 Elit (583)1:11:36+10:267:04
30Lars HolmgårdH50 Kort-1 (664)39:58+7:468:52
31Magnus NordströmH45 Kort-1 (782)33:50+6:177:29
32Olof SkoglundH20 Elit (583)1:12:17+11:077:08
33Ella NordströmD18 (646)48:55+8:039:54
39David RisbergH20 (549)1:02:17+14:168:49
49Thea BadD17-20 Kort (291)1:45:40+1:02:0321:58
53Lina UllerD12 (801)30:44+7:589:52
53Anna UllerD45 (800)45:08+13:059:32
57Sanna SkoogD21 Elit (369)1:51:16+34:0910:30
64Viktor SkoogH20 Elit (583)1:23:47+22:378:16
65Helen SkoogD50 (891)44:52+14:3410:16
69Isak HolmgårdH13 (879)41:17+16:259:52
72Elsa HolmgårdD20 Elit (516)1:30:33+28:1111:40
78Henry NordströmH10 (928)23:36+8:169:30
79Ludvig ErikssonH21 Lång-1 (772)1:39:44+22:298:33
85Anna NordströmD45 (800)50:49+18:4610:44
86Anna LundkvistD21 Kort-1 (712)53:57+20:3911:57
90Linn LugneD18 (646)59:42+18:5012:05
98Stina SmederödEtappstart-Lätt 3,5 (710)59:13+30:0116:58
100Kerstin LugneEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:01:02+31:5017:29
108Elis NordströmH21 Kort-1 (738)1:18:42+39:4212:02
108Ulf SkoglundH55 Kort (868)55:00+21:1412:54
111Amanda MellerdalD18 (646)1:07:55+27:0313:44
143Maria NordströmD40 Kort (957)52:06+25:2613:11
146Klara NordströmD15 (881)1:11:10+39:1616:12
Ingrid NordströmInskolning (742)23:2015:09
Joel HolmgårdH10 (928)ej godkänd
Klara HolmgårdD21-2 (487)ej godkänd
Lisa OlmD15 (881)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser