Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Umeå OK

116 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Olle ÅdahlEtappstart-Mycket lätt 4,0 (123)42:53+4:4510:54
3Linda SandbladD40 Motion (515)41:36+2:5510:08
3Maja LundholmD12 (801)23:40+0:547:36
3Åsa OtterbjörkD40 (369)39:16+3:507:46
6Klara YngvessonD21 Lång (218)1:09:39+3:088:24
6Clas FriesH60 (560)40:37+5:358:06
6Elisabeth FriesD55 (518)33:48+3:198:32
7Tuva SirviöD12 (801)25:27+2:418:10
7Yngve ÖstbergEtappstart-Lätt 5,0 (384)48:22+8:249:49
10Annika VikdahlMedelsvår 5,0 (260)50:11+10:299:55
12Otto TimbyH13 (879)33:12+8:207:56
13Markus ÅdahlSvår 7,5 (159)1:22:39+36:1210:44
14Hugo RydbergEtappstart-U2 (376)29:34+9:2111:52
16Tomas VikdahlMedelsvår 5,0 (260)56:05+16:2311:05
17Anita LjungbergD65 Kort (322)47:01+11:4416:09
17Henrik PerssonH21-2 (626)1:03:26+7:217:05
18Johanna ThelausLätt 10,0 (224)1:36:58+36:4210:03
18Cecilia RydbergD40 (369)46:26+11:009:11
19Kennet BergqvistEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:14:26+57:1213:56
19Petra BerggrundEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)44:10+16:3413:35
24Anders E JohanssonH55 Kort (868)38:04+4:188:56
24Mats SandewallH65 (557)52:50+14:4611:05
24Johan RydbergEtappstart-Svår 7,5 (412)1:06:26+20:338:38
24Cecilia HenfridssonD55 (518)40:05+9:3610:07
25Jonas NilssonEtappstart-Svår 3,5 (790)38:17+11:1110:39
25Sanna RönnlundSvår 3,5 (319)46:42+22:3013:00
25Tobias ErikssonH40 Motion (333)1:06:44+24:0911:04
27Gunnar TigerH65 Kort (549)40:33+9:1111:17
28Björn JohanssonEtappstart-Svår 3,5 (790)38:52+11:4610:49
28Rasmus ErikssonH15 (905)41:49+7:237:42
29Åsa BäckstrandD45 Kort-1 (620)44:11+12:2511:58
30Stina NilssonD21-1 (456)1:14:57+19:0310:48
30Märta ÖstbergD10 (904)25:41+8:3910:11
31Ingrid ÖstbergEtappstart-U2 (376)35:56+15:4314:25
31Sara Ahlman ÅdahlD40 Motion (515)51:36+12:5512:35Ladda ner rutt i gpx-format
32Lena SjöströmD60 (303)50:44+17:0613:42
32Dag StridhH21-2 (626)1:07:50+11:457:35
33Lisa NoppaEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:14:09+31:5712:17
35Louise RamebäckD18 (646)49:11+8:199:57
36Tjelvar OtterbjörkH60 Kort (605)45:43+11:0711:22
36Torunn OtterbjörkU2 (1059)27:14+7:4710:56
38Jakob NilssonH16 (942)42:24+7:447:37
38Lea EdvardssonD15 (881)41:54+10:009:32
38Sandra LindbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:19:23+37:1113:09
38Mats KlingvallH70 Kort (587)41:19+11:2813:38
45Saga RydbergD12 (801)30:02+7:169:39
45Arvid NilssonEtappstart-U2 (376)39:50+19:3715:59
46Simon NilssonH40 (616)1:06:16+20:069:20
47Janis BrokersH40 Kort-2 (554)44:15+12:518:44
53Annika VikströmD45 Motion (572)1:02:15+21:5915:10
54Monika LövsundD21 Kort-1 (712)47:40+14:2210:34
55Anna HallménD21 Kort-1 (712)47:47+14:2910:35
57Lukas ErikssonH11 (707)30:23+9:5310:22
58Oskar ÅdahlH15 (905)45:41+11:158:24
60Henrik LundbergH50 Motion (338)1:27:45+49:2819:48
61Lars NilssonEtappstart-Svår 7,5 (412)1:38:37+52:4412:49
61Anna Karin NilssonD50 (891)44:31+14:1310:11
62Freja VredinEtappstart-Svår 7,5 (412)1:41:18+55:2513:10
63Dan EdvardssonH45 Motion (397)1:19:35+39:4017:57
64Vesa SärkiojaMedelsvår 3,3 (500)1:09:05+34:5521:15
69Linda BrynolfssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:22:04+45:1516:13
72Charlotte KungD21-1 (456)1:45:25+49:3115:12
79Henrik RamebäckEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:15:06+37:5417:55
79Anna-Lena AxelssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:30:12+53:2317:49
79Martin SundqvistH40 Kort-2 (554)49:03+17:399:41
80Andreas LundholmH40 (616)1:18:25+32:1511:02
80Björn SandströmH65 Kort (549)53:57+22:3515:01
80Börje LjungbergH65 (557)1:12:50+34:4615:18
80Emil NilssonH21-2 (626)1:20:43+24:389:01
82Nora KäckD12 (801)35:31+12:4511:25
82Lovisa TobiesonD35 Kort (503)1:09:28+37:0216:16
83Sofia NilssonEtappstart-Svår 5,0 (791)55:37+23:5111:07
83Cecilia OlssonD55 (518)58:19+27:5014:43
85Mattias BerggrundH40 Kort-2 (554)51:13+19:4910:07
87Ann-Sofie JohanssonD50 (891)47:10+16:5210:47
88Håkan ErikssonH65 Kort (549)1:00:11+28:4916:45
89Elsa VikströmEtappstart-U1 (397)55:53+42:5529:43
92Viktor HolmgrenH16 (942)53:25+18:459:36
93Isak LundholmH15 (905)51:15+16:499:26
93Andreas LjungbergH35 Kort (762)57:30+20:349:46
95Sofia LevinEtappstart-Svår 5,0 (791)58:52+27:0611:46
95Niklas FriesH21-2 (626)1:27:37+31:329:48
99Bert ErikssonH50 Kort-1 (664)53:35+21:2311:54
104Hardy PaulssonH70 Kort (587)1:14:58+45:0724:44
105Elise RognsvågD21 Kort-1 (712)59:14+25:5613:08
107Mattias KarlssonEtappstart-Svår 5,0 (791)1:00:53+29:0712:10
107Erik JohanssonH50 Kort-1 (664)57:06+24:5412:41
109Lars ÅbergEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)2:21:47+1:44:3533:50
111Louise HaneD21 Kort-1 (712)1:02:25+29:0713:50
112Camilla WidmarkD45 Kort-1 (620)1:37:19+1:05:3326:22
113Niklas TimbyH45 Kort-1 (782)49:57+22:2411:03
114Katrin StenD45 Kort-1 (620)1:50:33+1:18:4729:57
115Robert WidmarkH40 (616)2:00:36+1:14:2616:59
115Hilma VikströmD12 (801)42:51+20:0513:46
118Roland VikströmH45 Kort-2 (775)55:34+26:0012:14
120Jonas SundellH21 Kort-1 (738)1:31:52+52:5214:02
120Isak JohanssonH11 (707)46:46+26:1615:57
122Ove PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:01:27+34:2117:07
123Elina Lingbro DömstedtD12 (801)44:59+22:1314:27
126Hilja BerggrundD14 (949)43:18+15:5310:49
127Elin ÅdahlD13 (805)58:33+28:3615:03
131Dan ÖhmanH55 (886)1:03:52+2:43:0611:40
134Emma LundholmD40 Kort (957)49:26+22:4612:30
137Nora StaafjordD15 (881)1:04:59+33:0514:48
139Erik Lingbro DömstedtH10 (928)30:56+15:3612:28
146Staffan StenH45 Kort-2 (775)1:33:06+1:03:3220:30
147Adrian WidmarkH13 (879)1:03:59+39:0715:18
147Lars-Johan DömstedtH45 Kort-2 (775)1:33:29+1:03:5520:35
149Elsa SundqvistU1 (982)26:28+14:4014:04
150Astrid SundqvistU1 (982)26:34+14:4614:07
151Petra KäckD40 Kort (957)53:19+26:3913:29
153Vigon BerggrundH12 (891)43:52+24:5714:11
170Valter VikströmH10 (928)42:52+27:3217:17
Elena KäckInskolning (742)23:1315:04
Lisa ÅströmD35 Motion (248)ej godkänd
Karin KorsmanD21 Kort-1 (712)ej godkänd
Britt KarlssonD60 Kort (384)ej start
Jesper RamebäckH15 (905)ej start
Patrik LjungbergH35 Kort (762)ej start
Anders FriesH60 (560)ej start
Lennart KarlssonH65 Kort (549)ej start
Inge NilssonH55 Kort (868)ej start
Thea HolmgrenD17-20 Kort (291)ej start
Henrik JohanssonH21-2 (626)ej start
Gunnar TimnerH80 (150)ej start
Siri EdvardssonU1 (982)ej start
Märta ThelausU2 (1059)ej start
Kajsa SandewallLätt 2,5 (253)ej start
Johan TinnertEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Hanna Molin3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser