Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Kolmården

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Yrsa RöjgårdD13 (805)29:577:41
1Mats RöjgårdH45-1 (587)46:066:47
1Henrik PilvingeLätt 10,0 (224)1:00:166:15
2Emma ErikssonD17-20 Kort (291)47:39+4:029:54
4Valle SehlerEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)33:35+13:5513:10
5Caroline CasselsjöD35 Motion (248)45:41+10:1111:08
6Malin Leijon LindD21-2 (487)1:00:19+3:578:18
6Oskar LeinonenH21 Lång-1 (772)1:22:26+5:117:04
7Annie LundD13 (805)33:04+3:078:30
7Maria NordwallD65 (235)35:44+4:4611:10
7Veronica LundD40 (369)43:01+7:358:31
9Kerstin LjungemyrD15 (881)37:34+5:408:33
10Linda AlmgrenD45 Motion (572)47:25+7:0911:33
12Marie Håkansson3-dagars-Svår 3,5 (68)54:45+26:0115:15
15Britt-Marie AldénD65 (235)39:01+8:0312:11
16Henrik VuorinenEtappstart-Svår 7,5 (412)1:02:48+16:558:09
17Moa HedegårdD21 Kort-1 (712)40:00+6:428:52
17Robert Håkansson3-dagars-Svår 3,5 (68)57:30+28:4616:01
17Jenny ÖstlundD45 Kort-2 (623)36:57+9:0610:05
17Mikael AnderssonH21 Lång-1 (772)1:25:16+8:017:19
19Christer ErikssonH50 Kort-2 (653)37:43+8:498:24
20Sverre RöjgårdH15 (905)40:01+5:357:22
20Sanna JosefssonU2 (1059)25:19+5:5210:10
20Annika JosefssonLätt 2,5 (253)38:22+15:5014:15
20Karin GundbergD35 Motion (248)56:55+21:2513:52
21Sofia WesterbergD45 Kort-2 (623)37:32+9:4110:15
22Catharina JohanssonD65 Motion (190)1:26:39+31:5828:41
22Julia ErikssonD21 Kort-1 (712)42:03+8:459:19
23Anna HåkanssonD21-2 (487)1:08:10+11:489:23
24Peter LundH45-1 (587)56:35+10:298:20
26Jonas JohnssonH40 Kort-2 (554)38:44+7:207:39
27Malva EngströmD11 (638)30:12+8:4710:14
27Leo JohanssonH18 Elit (589)56:17+9:017:32
27Runar AldénH70 (565)49:41+13:3811:38
28Linnea LundD15 (881)40:37+8:439:15
30Erik EngströmH40 Motion (333)1:08:37+26:0211:22
30Mikael WesterbergH50-2 (701)48:02+10:418:10
33Bengt SchwartzH60 (560)48:44+13:429:43
34Tora WesterbergD20 (430)56:58+12:2210:47
35Lisa BerggrenD20 Elit (516)1:16:30+14:089:51
35Jenny RöjgårdD45 (800)41:10+9:078:42
36Henrik LjungemyrH45-1 (587)59:48+13:428:48
39Agneta ErikssonD45 (800)43:03+11:009:06
44Magnus JohanssonH50 Kort-2 (653)41:33+12:399:15
48Måns BrännebyH21 Kort-2 (703)55:04+16:038:29
50Magnus HedegårdH50 Kort-2 (653)43:18+14:249:38
50Gustaf HedegårdH20 (549)1:03:56+15:559:03
54Claudia WaltiD18 (646)50:52+10:0010:17
56Malin SehlerD40 Motion (515)1:00:13+21:3214:41
61Fanny ÖstlundD15 (881)45:14+13:2010:18
63Stefan SehlerH45-1 (587)1:09:40+23:3410:15
67Märta BerggrenD21 Kort-1 (712)49:47+16:2911:02
68Kacper KucaH20 Elit (583)1:25:01+23:518:24
69Ove JohanssonH65 (557)1:05:03+26:5913:39
71Johan MalmH50-2 (701)56:10+18:499:33
72Arvid WesterbergH18 Elit (589)1:09:24+22:089:17
73Andreas GundbergEtappstart-Svår 7,5 (412)2:27:45+1:41:5219:12
75Cecilia EngströmD40 Motion (515)1:09:29+30:4816:56
75Anna LjungemyrD45 Motion (572)1:09:16+29:0016:53
75Hans PerssonH50-2 (701)58:41+21:209:58
81Linus JosefssonU1 (982)19:04+7:1610:08
81Peter BerggrenH50-2 (701)1:01:56+24:3510:31
86Julie CasselsjöD11 (638)47:15+25:5016:01
89Sara Nordvall ForsbergD21 Kort-1 (712)54:39+21:2112:07
96Kjell JosefssonH50 Kort-2 (653)53:49+24:5511:59
98Ebba HedegårdD50 (891)48:12+17:5411:01
99Carl HedegårdH15 (905)52:36+18:109:41
99Kennet LindqvistH50 Kort-2 (653)55:19+26:2512:19
100Erik JohnssonH16 (942)54:15+19:359:45
102Saga SehlerD11 (638)56:10+34:4519:02
105Andreas CarlssonH45-1 (587)1:36:18+50:1214:10Ladda ner rutt i gpx-format
109Annica BerggrenD45 (800)56:41+24:3811:59
112Esko LeinonenH55 Kort (868)56:24+22:3813:14
118Alva KarlssonD13 (805)56:07+26:1014:25
141Elin NetzD16 (772)1:06:34+34:5015:05
153Carl-Henrik WassH14 (1006)1:02:37+35:5514:37
Nils GundbergEtappstart-Inskolning (507)20:4313:27
Torbjörn AlmgrenH45 Motion (397)ej godkänd
Ville JohanssonH21 Elit (378)ej godkänd
Simon JohanssonH16 (942)ej start
Emma BrännebyD21 Kort-1 (712)ej start
Emil LjungemyrH20 Elit (583)ej start
Klas JohanssonH21-2 (626)ej start
Thomas JohanssonH50 Kort-2 (653)ej start
Josef JohanssonH20 (549)ej start
Charlotta PersD45 (800)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser