Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Västerås SOK

125 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jonna ForsD20 (430)44:368:26
3August Mikaelsson3-dagars-Svår 5,0 (123)35:27+5:497:05
3Johan HerbstSvår 5,0 (281)39:12+4:277:50
4Lars JakobssonH65 (557)42:35+4:318:56
5Kalle Åkerman SjöströmH16 (942)35:47+1:076:26
5Carolina Mikaelsdotter3-dagars-Svår 3,5 (68)35:28+6:449:52
7Anders SahlénSvår 5,0 (281)43:40+8:558:44
7Liz PorteousD75 Kort (76)57:48+12:2924:42
8Johan SundénH45 Kort-2 (775)31:55+2:217:01
8Robert PalmH50-1 (675)44:31+4:357:37
9Karin AnderssonLätt 10,0 (224)1:22:48+22:328:35
9Jan-Olov BergmanSvår 7,5 (159)1:15:14+28:479:46
11Martin JuhlinSvår 5,0 (281)45:57+11:129:11
13Lisa LARSSONEtappstart-Mycket lätt 2,5 (125)41:02+21:2216:05
13Magnus LarssonH50 Kort-2 (653)36:24+7:308:06
14Elisabeth WestmanLätt 10,0 (224)1:32:49+32:339:37
14Daniel BjörnbergSvår 5,0 (281)48:16+13:319:39
15Tobias DahlmarkSvår 5,0 (281)50:06+15:2110:01
15Claes KlarinH35 Kort (762)44:08+7:127:30
15Cecilia EinarssonD35 (231)53:54+6:558:49
15Lars-Olof LundströmH70 Kort (587)35:33+5:4211:43
16Magnus LimbäckSvår 5,0 (281)50:19+15:3410:03
17Anna LindgrenD40 Kort (957)33:39+6:598:31
17Elsa LimbäckMedelsvår 5,0 (260)56:52+17:1011:14
19Hans WestmanLätt 10,0 (224)1:37:17+37:0110:05
19Lars-Erik SjöstrandSvår 5,0 (281)51:51+17:0610:22
20Sofia Löfgren3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)50:41+25:0715:35
20Gun MillingerD65 Kort (322)47:42+12:2516:23
21Alfred LönnSvår 5,0 (281)52:56+18:1110:35
22Margareta LöfqvistD70 (186)46:53+16:1116:37
23Per-Olof SjöströmH60 (560)46:10+11:089:12
23Elin PalmD10 (904)24:14+7:129:36
23Anna ZetterbergD45 (800)39:28+7:258:20
25Patrik FriskSvår 5,0 (281)55:13+20:2811:02
26Ulf HamreforsSvår 5,0 (281)56:25+21:4011:17
26Maximilian OlofssonH16 Kort (201)56:37+20:5113:38
29Henrik WickströmH35 (400)1:05:23+14:128:08
29Cecilia VälijeesiöD35 Motion (248)1:04:48+29:1815:48
32Stefan TörnqvistSvår 5,0 (281)1:02:31+27:4612:30
33Fredrik HamreforsH18 Elit (589)57:36+10:207:42
33Fredrik DahlmarkSvår 5,0 (281)1:04:17+29:3212:51
33Thomas WiklundH55 Motion (216)1:10:12+34:3017:07
35Lars OlofssonH45 Motion (397)55:23+15:2812:30
35Mats ThulinSvår 5,0 (281)1:06:40+31:5513:20
38Eva OdeD40 Kort (957)36:17+9:379:11
38Lars HallSvår 5,0 (281)1:15:27+40:4215:05
39Kristoffer KlarinH14 (1006)35:12+8:308:13
39Maja AhlströmD14 (949)34:16+6:518:34
40Klara Åkerman SjöströmD15 (881)42:42+10:489:43
42Annika DavidssonEtappstart-Svår 3,5 (790)41:43+14:3711:37
42David LindgrenSvår 5,0 (281)1:20:56+46:1116:11
42Eva WadmanD55 (518)43:35+13:0611:00
44Johan AhlströmH45-2 (579)1:07:04+20:329:53
44Elvira BjörnbergD13 (805)41:05+11:0810:33
45Emma HerbstMedelsvår 3,3 (500)59:11+25:0118:12
45Olle ZetterbergEtappstart-U1 (397)24:10+11:1212:51
45Anna HallD45 Kort-2 (623)42:50+14:5911:42
46Lena JakobssonD65 Kort (322)1:01:05+25:4820:59
47Eva PalmD40 Kort (957)37:25+10:459:28
47Emma KlarinEtappstart-U1 (397)24:33+11:3513:03
47Annika SundströmD45 Kort-2 (623)43:18+15:2711:49
48Malena AhlströmD45 Kort-2 (623)43:47+15:5611:57
49Lucas AhlströmH15 (905)44:06+9:408:07
50Andreas NäslundH18 (832)58:36+11:378:57
51Vega SigurdsonU1 (982)16:41+4:538:52
52Pernilla SahlénD40 Kort (957)37:48+11:089:34
56Catharina DahlmarkSvår 3,5 (319)1:05:34+41:2218:15
56Birgitta IsakssonD35 Kort (503)54:29+22:0312:45
57Ludvig JuhlinH10 (928)22:36+7:169:06
59Anders MillingerH70 Kort (587)48:20+18:2915:57
62Elin NallgårdD20 (430)1:07:37+23:0112:48
64Pontus LindgrenH18 (832)1:00:26+13:279:14
65Sixten TörnqvistH18 (832)1:00:29+13:309:14
67Erik PalmH12 (891)28:42+9:479:17
67Camilla ÄlvegranD50 Kort (780)43:32+13:4113:09
68Joakim AhlströmH50-1 (675)57:42+17:469:52
69Noa SjöstrandH18 (832)1:00:54+13:559:18
70Frida HerbstD10 (904)30:17+13:1512:01
70Kasper WestmanH21 Lång-1 (772)1:37:06+19:518:20
71Hanna SundströmD20 (430)1:21:36+37:0015:27
71Henrik HamreforsH20 (549)1:15:44+27:4310:43
75Niclas AhlströmH50 Kort-2 (653)47:51+18:5710:39
75Jonas Jensen-TornehedH40 Kort-2 (554)48:21+16:579:33
76Nova SahlénD12 (801)34:53+12:0711:12
78Anders ÖsterlundH21 Lång-1 (772)1:39:05+21:508:30
79Kari TalltjärnEtappstart-Svår 5,0 (791)55:09+23:2311:01
89Martin SandqvistH16 (942)52:44+18:049:29
90Catarina LarssonD45 Kort-2 (623)55:10+27:1915:04
92Lill NallgårdD45 Kort-2 (623)57:25+29:3415:41
93Per SundströmH55 (886)54:19+2:33:339:55
94Markus ÖsterlundH18 (832)1:05:25+18:2610:00
97Mikael DavidssonH50-1 (675)1:06:40+26:4411:24
102Tommy WåhlinH70 (565)1:47:32+1:11:2925:11
104Kristina LindgrenD15 (881)53:35+21:4112:12
107Lovisa BjörnbergD11 (638)58:58+37:3319:59
109Jan ViklundH50-1 (675)1:09:46+29:5011:56
110Felix HerbstU1 (982)21:09+9:2111:15
111Gustav JuhlinH10 (928)27:44+12:2411:10
116Mats-Åke IsakssonH35 Kort (762)1:03:31+26:3510:48
117Amanda HallD15 (881)57:50+25:5613:10
118Ida LarssonD16 (772)55:20+23:3612:32
118Hugo ZetterbergH11 (707)45:23+24:5315:29
120Emil AhlströmH16 (942)58:36+23:5610:32
120Hampus WestmanH21 Lång-1 (772)2:06:58+49:4310:53
122Elin DahlmarkD18 (646)1:19:33+38:4116:06
122Stella ÄlvegranD12 (801)44:50+22:0414:24
123Karin SandqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:37:07+1:09:3129:52
123Roger CarlssonH50-1 (675)1:33:08+53:1215:56
124Gunilla HamreforsEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:39:08+1:11:3230:30
129Hugo FriskH16 (942)1:00:12+25:3210:49
135Inger GunnarssonD50 (891)56:28+26:1012:55
150Marie KlarinD40 Kort (957)53:09+26:2913:27
153Vilma ThulinD12 (801)1:25:22+1:02:3627:26
155Per WadmanH55 (886)1:16:31+2:55:4513:59
160Leopold OlofssonH10 (928)36:44+21:2414:48
162Felicia SahlénD15 (881)1:39:49+1:07:5522:44
166Stina BjörnbergEtappstart-Svår 5,0 (791)1:39:55+1:08:0919:59
167Angelina ÄlvegranD14 (949)57:31+30:0614:22
173Alexander ThulinH10 (928)50:27+35:0720:20
Lukas IsakssonInskolning (742)17:1211:10
Klara JuhlinInskolning (742)34:2422:20
Anders ÄlvegranSvår 5,0 (281)ej godkänd
Kajsa HallD13 (805)ej godkänd
Kristina WåhlinD65 Kort (322)ej godkänd
Hanna ThulinD14 (949)ej godkänd
Carl SandqvistH14 Kort (256)ej start
Teodor ÄlvegranH16 (942)ej start
Gertrud AsplundD75 (127)ej start
Anna NygårdD45 Kort-2 (623)ej start
Ulf BolinderH80 (150)ej start
Lennart ÖbergH85 (91)ej start
Nina LimbäckMedelsvår 4,0 (450)ej start
Erik SandqvistEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser