Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Korsnäs IF OK

27 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Peter EdmanH50 Motion (338)41:47+3:309:25
9Ulf HenrikssonH60 Kort (605)39:16+4:409:46
10Irma FredrikssonD70 Motion (153)1:13:28+17:5624:19
11Carl-Åke FredrikssonH70 Motion (175)1:06:02+20:3518:32
12Eva FredrikssonD50 Motion (443)51:54+13:5514:49
15Moa BergqvistD13 (805)35:26+5:299:06
18Magnus FredrikssonH50 Kort-1 (664)38:10+5:588:28
20Daniel DruggeEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:01:13+19:0110:09
21Heléna KruskopfMedelsvår 4,0 (450)46:49+12:5811:10
22Elsa GolsäterD11 (638)28:07+6:429:31
22Kerstin ÅbergEtappstart-Lätt 10,0 (158)2:20:10+1:02:5614:32
25Bo WallinH55 Motion (216)1:03:10+27:2815:24
29Maja BergqvistD15 (881)40:44+8:509:16
31Joel GolsäterH14 (1006)34:04+7:227:57
31Lina FredrikssonD21 Kort-1 (712)44:11+10:539:47
42Tilda GolsäterD16 (772)43:15+11:319:48
47Jesper NordinH45 Kort-2 (775)40:00+10:268:48
58Erik ÅbergEtappstart-Svår 7,5 (412)1:36:49+50:5612:35
66Jenny DruggeD40 Motion (515)1:05:21+26:4015:56
74Lotta JungåkerEtappstart-Svår 7,5 (412)2:57:48+2:11:5523:07
90Thea NordinD15 (881)50:50+18:5611:34
93Krister GolsäterEtappstart-Svår 3,5 (790)52:21+25:1514:34
98Kristina GolsäterEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)1:30:05+52:5321:29
111Pia NordinEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:25:27+57:5126:17
113Johan KruskopfH45 Kort-2 (775)54:23+24:4911:58
113Agnes WallinD14 (949)41:51+14:2610:27
161Mats JönssonH55 Kort (868)2:05:00+1:31:1429:20
Sven OlssonH45 Kort-2 (775)ej start
Ulf FredrikssonH45 Kort-2 (775)ej start
Mira NordinD13 (805)ej start
Therese BergqvistD40 (369)ej start
Ewa EdmanD50 Kort (780)ej start
Malin HillEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)ej start
Charlotta WallinEtappstart-Svår 2,5 (301)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser