Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Täby OK

110 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Erik NederheimH12 (891)18:556:07
1Helena FalkD45 Motion (572)40:169:49
2Emma HagrotD20 Elit (516)1:04:06+1:448:15
4Emelie RökenD14 Kort (229)24:25+1:088:20
5Joakim HelgarsH40 Kort-1 (560)36:15+2:217:00
6Otto BalckH15 (905)36:38+2:126:44
7Ann-Charlotte SpangenbergD20 (430)48:22+3:469:09Ladda ner rutt i gpx-format
8Lars GrankvistH65 (557)45:41+7:379:35
8Fredrika NordquistD14 (949)29:09+1:447:17
9Oliver EricssonH16 Kort (201)42:14+6:2810:10
12Mats AjlingH50 Kort-1 (664)37:02+4:508:13
12Noah JaremalmU1 (982)13:36+1:487:14
14Kristina NordströmD55 (518)38:07+7:389:37
15Carl PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)34:46+7:409:41
16Anna Söderberg AmlertMedelsvår 6,0 (126)1:23:52+31:5513:54
18Mats JavehedH55 (886)43:17+2:22:317:54
20Per SchölinH50 Kort-1 (664)38:32+6:208:33
21Irma LidbergMedelsvår 2,5 (191)55:44+28:2022:28
21Mikael AmlertSvår 7,5 (159)1:51:49+1:05:2214:32
21Anders HänströmH50 Motion (338)54:46+16:2912:21
22Åsa SjölanderD40 Motion (515)49:39+10:5812:06
24Ida RökenD10 (904)24:15+7:139:37
25Lars RönnolsH60 Kort (605)42:10+7:3410:29
26Johan HofstedtH45-2 (579)58:20+11:488:36
27Alice RökenD12 (801)28:31+5:459:10
27Åsa FaxeusEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:07:04+24:5211:07
27Elias JavehedH14 Kort (256)37:00+13:4112:00
28Eva HagrotD55 Motion (257)1:16:37+37:1521:53
29Johan LindqvistH45-2 (579)1:00:35+14:038:56
29Göran AnderssonH75 Kort (235)42:19+11:3616:35
30Ulla WesterlundD60 Kort (384)48:00+13:3015:56
33Ida HofstedtD16 (772)42:08+10:249:33
33Martin TrossingEtappstart-Svår 5,0 (791)46:50+15:049:22
34My RönnolsD60 (303)51:10+17:3213:49
34Henrik SjölanderMedelsvår 3,3 (500)52:41+18:3116:12
34Mats EkmanH50-1 (675)50:29+10:338:38
35Gustav WallinH17-20 Kort (251)1:10:42+32:2713:04
37Ella LindqvistD11 (638)31:29+10:0410:40
39Anna TrossingMedelsvår 3,3 (500)56:23+22:1317:20
40Peter NordströmH55 (886)46:07+2:25:218:25
42Emelie HolmströmD11 (638)32:28+11:0311:00
42Ellen SkunckeEtappstart-Svår 2,5 (301)49:26+32:3621:12
42Anders EdquistH45 Kort-1 (782)35:52+8:197:56
43Niclas RökenSvår 5,0 (281)1:22:41+47:5616:32
43Mikael NordquistH50 Kort-1 (664)41:51+9:399:18
43Robin LjungdellMedelsvår 4,0 (450)57:49+23:5813:47
43Astrid EmbretsenD14 Kort (229)50:10+26:5317:07
44Hugo SjölanderH13 (879)37:20+12:288:55
45Arto AlnehällH50 Motion (338)1:10:03+31:4615:48
45Anna HerbertD20 (430)1:00:18+15:4211:25
46Willy LjungdellH70 (565)54:28+18:2512:45
47Matilda SkunckeD20 (430)1:00:41+16:0511:29
47Eric JaremalmH40 Kort-1 (560)48:52+14:589:27
51Linnéa GranlundSvår 3,5 (319)1:00:00+35:4816:42
51Teodor LidbergMedelsvår 4,0 (450)1:01:11+27:2014:36
51Åsa SkunckeLätt 5,0 (310)1:20:28+45:1716:21
52Linda LönnebergD40 (369)1:02:54+27:2812:27
53Petra LjungdellD40 Kort (957)37:51+11:119:34
53Ann-Beth JonssonSvår 3,5 (319)1:02:14+38:0217:20
53Anders NilssonH55 Kort (868)42:59+9:1310:05
54Ida HänströmD15 (881)44:28+12:3410:07
54Mårten LarssonH60 Kort (605)48:50+14:1412:08
55Mats WallinH50 Motion (338)1:14:28+36:1116:48
57Carolina JonsellD20 (430)1:05:53+21:1712:28
57Per GöthssonH40 Kort-1 (560)50:29+16:359:45
59Miki JaremalmD40 Motion (515)1:01:10+22:2914:55
61Noa HelgarsH13 (879)40:10+15:189:36
65Filip LindqvistH14 (1006)40:10+13:289:23
66Meja HelgarsEtappstart-U1 (397)28:20+15:2215:04
68Anna HolmströmEtappstart-Svår 3,5 (790)46:08+19:0212:51
70Irma HelgarsEtappstart-U1 (397)30:30+17:3216:13
72Josefine AnderssonD18 (646)53:50+12:5810:53
72Rebecka JavehedD12 (801)34:24+11:3811:03
76Oskar NederheimH50 Kort-1 (664)47:01+14:4910:26
76Nicklas BergströmH50-1 (675)59:10+19:1410:07
77Robert JohanssonH21 Lång-1 (772)1:38:34+21:198:27
80Elin JavehedU2 (1059)33:13+13:4613:20
82Anton HänströmH18 Elit (589)1:12:31+25:159:42
94Lars-Olof LarssonH60 Kort (605)1:07:00+32:2416:40
97Gustaf HofstedtH14 (1006)44:51+18:0910:28
98Elliott LjungdellH11 (707)40:17+19:4713:44
98Fredrik HanssonH18 (832)1:06:37+19:3810:11
101Elias LjungdellH13 (879)47:13+22:2111:17
103Filip SjölanderH10 (928)26:36+11:1610:43
103Malin SundströmD45 Motion (572)1:27:58+47:4221:27
104Katarina AlnehällD50 Kort (780)50:02+20:1115:06
106Karin HofstedtEtappstart-Svår 5,0 (791)1:00:51+29:0512:10
111Marcus EkmanH15 (905)57:17+22:5110:32
117Love LidbergH12 (891)35:46+16:5111:34
119Malin HanssonD16 (772)56:14+24:3012:45
119Erik SjölanderU2 (1059)38:32+19:0515:28
121Lovisa NederheimU2 (1059)38:52+19:2515:36
123Iréne PerssonEtappstart-Svår 3,5 (790)1:01:28+34:2217:07
123Tanja LindqvistEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:08:05+43:4125:18
123Carina NilssonD50 (891)52:53+22:3512:06
125Axel MålargårdH16 (942)59:12+24:3210:38
125Magnus EmbretsenH50 Kort-1 (664)1:13:24+41:1216:18
127Julia HolmströmD10 (904)38:44+21:4215:22
129Björn AnderssonH50-1 (675)2:12:40+1:32:4422:43
131Anna RökenEtappstart-Svår 5,0 (791)1:07:21+35:3513:28
140Max LindqvistH10 (928)30:57+15:3712:28
143Hugo JaremalmH12 (891)42:02+23:0713:36
154Göran HanssonH55 Kort (868)1:19:12+45:2618:35
170Rebecca SchölinU2 (1059)51:35+32:0820:42
200Ella LjungdellU2 (1059)1:16:10+56:4330:35
Elias TrossingH10 (928)ej godkänd
Simon TrossingH11 (707)ej godkänd
Berit EkmanD50 Kort (780)ej godkänd
David WesterlundH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Vidar PerssonH20 (549)ej godkänd
Axel SchölinH13 (879)ej start
Helena BachmanD60 Kort (384)ej start
Philip ForngrenH16 (942)ej start
Alma EmbretsenD16 Kort (228)ej start
Matilda EkmanD13 (805)ej start
Martin HerbertH21-1 (667)ej start
Annica HänströmD50 Kort (780)ej start
Arne LindqvistH70 (565)ej start
Martin TrossingH40 Kort-1 (560)ej start
Klara SkunckeD14 Kort (229)ej start
Karin HanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser