Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Roslagen

35 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rebecka LindbergD21 Lång (218)1:06:318:01
2Tommy LindbergH45-1 (587)46:24+0:186:50
4Ellen FrostD20 (430)45:33+0:578:37
5Charlotte Sandberg3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)38:18+12:4411:47
10Johan StridkvistMedelsvår 6,0 (126)1:09:29+17:3211:31
20Ola HultinH50-1 (675)46:57+7:018:02
21Ellen BromanD20 (430)52:54+8:1810:01
23Otto LundmanH21 Kort-1 (738)53:06+14:068:07
29Robert SandbergH21 Kort-1 (738)54:45+15:458:22
33Ludvig EklöwLätt 10,0 (224)1:57:46+57:3012:12
43Elvira ForsströmD21 Motion (309)1:19:39+35:1515:44
43Patrik SmedmarkH50 Kort-2 (653)41:06+12:129:09
45Agnes BromanD18 Elit (582)1:03:08+10:3910:09
45Per SandbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)41:53+17:2915:34
49Mats FrostSvår 5,0 (281)1:33:55+59:1018:47
50Joel LännevallH21-1 (667)1:14:06+15:498:13
51Evelina ChristofferssonD21 Kort-2 (706)47:27+15:0910:20
51Viktor LindbergH21 Kort-1 (738)59:06+20:069:02
57Eva HedbergEtappstart-Lätt 2,5 (652)43:47+19:2316:16
58Malin TillmanD45 Motion (572)1:03:56+23:4015:35
58Mats LundmanH60 (560)53:08+18:0610:36
67Tomas Eklund-WahlqvistH45 Motion (397)1:28:01+48:0619:52
69Staffan BromanH50 Kort-2 (653)46:39+17:4510:23
72Gustav LindbergH10 (928)23:25+8:059:26
73Elizabeth LöchtingD45 Motion (572)1:07:39+27:2316:30
74Charlotte AlvordEtappstart-Lätt 3,5 (710)52:14+23:0214:57
80Oliver HagmanH21 Kort-1 (738)1:10:19+31:1910:45
90Caroline ThunbergD21 Kort-2 (706)55:35+23:1712:06
95Emma LundmanD21 Kort-2 (706)56:39+24:2112:20
116Robin ErikssonH21 Kort-1 (738)1:22:56+43:5612:40
130Louise PramlidD21 Kort-2 (706)1:19:59+47:4117:25
135David NäslundH15 (905)1:04:25+29:5911:51
176Aron LindbergH10 (928)1:18:05+1:02:4531:29
193Elin WahlqvistU1 (982)52:01+40:1327:40
Einar Lundman-StridkvistInskolning (742)15:3910:09
Maria LännevallD55 Kort (497)ej start
Torbjörn LännevallH55 (886)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser