Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Västerbergslagens OL

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ulf PerssonH65 Kort (549)32:09+0:478:57
3Theodor Jirenius3-dagars-Lätt 2,5 (64)27:37+5:3010:15
3Svante NyströmH80 (150)31:21+0:3310:53
4Monica WikerD70 Motion (153)1:04:30+8:5821:21
6Harry EnbergH65 Kort (549)35:02+3:409:45
6Folke NyströmH80 (150)36:02+5:1412:30
9Stefan EnbergSvår 5,0 (281)44:32+9:478:54
10Gabriel Jirenius3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)41:10+15:3612:40
15Lena PerssonD65 Motion (190)1:07:14+12:3322:15
15Östen AnderssonH70 Motion (175)1:09:09+23:4219:25
20Helena WallmanD40 Kort (957)34:06+7:268:37
20Per ErikssonH55 Kort (868)37:13+3:278:44
21Linnea PetrisiMedelsvår 5,0 (260)1:01:24+21:4212:08
24Ejvin BrindbergsH70 Motion (175)1:26:54+41:2724:24
24Marie EricssonMedelsvår 5,0 (260)1:02:08+22:2612:16
25Fredrik PetrisiH50 Kort-1 (664)39:17+7:058:43
25Klara PetrisiMedelsvår 3,3 (500)47:47+13:3714:42
33Britta IvarssonMedelsvår 3,3 (500)51:33+17:2315:51
41Filippa Jirenius3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)1:15:56+50:2223:21
42Arne NilssonH60 Kort (605)46:51+12:1511:39
42Olga RindeskogD14 (949)34:47+7:228:41
43Alma WallmanD15 (881)43:06+11:129:49
43David RindeskogEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)1:24:57+42:4514:05
44Viktor DjerfEtappstart-Svår 2,5 (301)51:08+34:1821:56
47Karin WedmanD16 (772)43:56+12:129:57
47Kajsa IvarssonD15 (881)43:43+11:499:57
48Sara GustafssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)55:07+26:4722:13
49Olle WallmanH12 (891)27:14+8:198:48
50Johan GustafssonH40 Kort-2 (554)44:32+13:088:48
54Bernt ForsgrenH45 Motion (397)1:12:07+32:1216:16
54Wille EnbergEtappstart-U1 (397)26:07+13:0913:53
58Henrik PetrisiH16 (942)45:59+11:198:16
58Lena PetrisiD50 (891)44:20+14:0210:08
60Henry SvensH16 (942)46:13+11:338:18
65Agnes GustafssonD11 (638)40:14+18:4913:38
65Pär StålH50-1 (675)57:09+17:139:47
65Mats WallmanH60 Kort (605)51:29+16:5312:48
74Ella SandD10 (904)30:55+13:5312:16
75Nils ForsgrenU2 (1059)32:06+12:3912:53
78Bernt GustafssonH65 Kort (549)53:35+22:1314:55
80Malena DernfalkD40 Motion (515)1:11:27+32:4617:25
94Jakob WedmanH40 (616)1:28:00+41:5012:23
96Bengt-Erik GranathH60 Kort (605)1:09:03+34:2717:10
96Anna-Karin RyttherD50 Kort (780)48:49+18:5814:44
101Nils Arvid WedmanH13 (879)47:13+22:2111:17
108Karin Lindholm ErikssonD50 Kort (780)50:42+20:5115:19
122Elsa IvarssonD11 (638)1:23:53+1:02:2828:26
124Patrik GustafssonH50-1 (675)1:33:09+53:1315:57
127Lotta StålD50 (891)54:45+24:2712:31
136Elsa ForsgrenD16 (772)1:01:35+29:5113:57
137Karl ForsgrenH13 (879)56:27+31:3513:30
141Lovisa DjerfD13 (805)1:16:37+46:4019:41
144Ellen ForsgrenD10 (904)42:08+25:0616:43
144Tyra DernfalkD16 (772)1:12:26+40:4216:25
145Nelly RindeskogD12 (801)59:31+36:4519:08
151Stina DernfalkD13 (805)1:29:39+59:4223:02
168Alicia BergkvistD14 (949)58:56+31:3114:44
176Isaak GustafssonH14 (1006)1:23:53+57:1119:35
179Lotta WedmanD40 Kort (957)1:28:47+1:02:0722:28
Lina EnbergEtappstart-Inskolning (507)25:1916:26
Kerstin NilssonInskolning (742)24:0315:37
Axel SandEtappstart-Inskolning (507)19:4812:51
Andreas DernfalkH40 Motion (333)ej godkänd
Per Gustav WedmanH10 (928)ej godkänd
Alva RyttherD18 (646)ej start
Alma SandD16 (772)ej start
Tova StålD21-1 (456)ej start
Maria GustafssonD60 Motion (226)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser