Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Göteborg-Majorna OK

112 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Moa SjöbergSvår 2,5 (128)20:178:42
2Ing-Marie Brander StrandD65 (235)31:18+0:209:46
3Louise GöthforsD45 Kort-2 (623)31:02+3:118:28
3Mikael EliassonH21 Lång-1 (772)1:21:04+3:496:57
4Torbjörn AronssonH55 Kort (868)34:12+0:268:01
4Johan StrandH21 Kort-2 (703)40:33+1:326:14
4Åsa NordbergD45 (800)34:46+2:437:21
5Ola JodalH45 Kort-2 (775)31:13+1:396:52
6Viktoria ErnstssonD21 Kort-2 (706)34:48+2:307:34
6Marie-Louise AxenborgD40 Kort (957)31:28+4:487:57
6Oskar EkbergEtappstart-Medelsvår 6,0 (251)47:35+5:237:53
8Ludwig RosénH12 (891)20:44+1:496:42
8Martin IvarssonH35 (400)55:39+4:286:55
9Herman RosénH45 Kort-2 (775)32:39+3:057:11
9Anders AxenborgH40 (616)51:13+5:037:12
9Line CederbergD21-2 (487)1:01:46+5:248:30
10Petra WernerssonD35 (231)51:44+4:458:28
10Joakim EliassonH21 Lång-1 (772)1:23:54+6:397:12
11Wilma RosénD10 (904)22:27+5:258:54
11Elisabeth RosénD70 Kort (233)43:40+12:0817:58
12Thomas SellgrenH55 Kort (868)36:21+2:358:31
12Claes DavidssonEtappstart-Svår 3,5 (790)33:27+6:219:19
14Elias NordbergH14 (1006)31:31+4:497:21
16Filip ValentinH11 (707)23:20+2:507:57
17Hanna PerssonD35 (231)54:40+7:418:56
18Ola LeireH12 (891)22:47+3:527:22
18Daniel WernerssonH35 (400)1:00:31+9:207:32
18Anders HedbergH21 Kort-2 (703)46:30+7:297:09
20Åsa NybergD50 Kort (780)35:19+5:2810:40
20Daniel MartinssonH21 Lång-1 (772)1:25:46+8:317:21
21Gunilla Lundgren3-dagars-Lätt 2,5 (64)1:11:04+48:5726:25
22Moa PetterssonD21-2 (487)1:07:49+11:279:20
23Elin CarlssonD21 Kort-1 (712)42:04+8:469:19
24Anders Spaak3-dagars-Medelsvår 5,0 (95)1:13:31+33:1714:31
26Christina Halvarsson3-dagars-Svår 5,0 (123)57:29+27:5111:29
27Kalle LundgrenH17-20 Kort (251)1:02:01+23:4611:27
29Yves GänssingerH21 Motion (248)1:10:22+23:1811:40
31Daniel ValentinH45 Kort-2 (775)36:58+7:248:08
34Mattis HallbergH21 Lång-1 (772)1:28:56+11:417:38
35Ola WallinderH50-2 (701)49:03+11:428:20
39Ludvig AxenborgEtappstart-U1 (397)22:20+9:2211:52
40Axel PerssonH10 (928)21:40+6:208:44
40Palle ZetterstrandH45 Kort-1 (782)35:10+7:377:46
40Lorenna Gassiot LagosEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)53:59+25:3921:46
42Tage EkbergEtappstart-U1 (397)23:29+10:3112:29
42Felix FalkEtappstart-Svår 7,5 (412)1:17:15+31:2210:02
43Andreas PerssonH40 Kort-2 (554)43:31+12:078:36
44Elsa PerssonU1 (982)16:23+4:358:42
46Sven BörjesonH55 Kort (868)42:12+8:269:54
46Jonna Jodal-GöthforsU1 (982)16:27+4:398:45
47Charlotta RosénD40 Kort (957)37:25+10:459:28
51Ulf AnderssonH55 Kort (868)42:55+9:0910:04
51Kenneth RosénH70 (565)55:17+19:1412:56
52Arvid AronssonH16 (942)45:12+10:328:07
55Viktor Jellvert BörjesonH16 (942)45:17+10:378:08
55Andreas EklundH45 Kort-2 (775)40:51+11:178:59
55Johan RosénH35 Kort (762)50:05+13:098:31
56Jennie AnderssonD21-2 (487)1:17:23+21:0110:39
57Annica Clevnert LeireD40 Kort (957)38:02+11:229:37
61Alma DavidssonEtappstart-U2 (376)49:44+29:3119:58
61Wilmer AxenborgU1 (982)17:39+5:519:23
61Rasmus ArfwedsonH21-2 (626)1:13:21+17:168:12
61Maximilian SjöbergEtappstart-U1 (397)27:40+14:4214:42
63David AndréH35 (400)1:26:37+35:2610:47
66Lotta FalkEtappstart-Svår 7,5 (412)1:47:08+1:01:1513:55
66Hanna MårtenssonD20 Elit (516)1:27:41+25:1911:17
66Martin Jellvert BörjesonH20 Elit (583)1:24:30+23:208:20
67Frida AnderssonD18 (646)53:14+12:2210:46
68Helena SellgrenD50 (891)45:04+14:4610:18
69Mikael KuhlinH50 Kort-1 (664)46:01+13:4910:13
69Björn BorgH60 (560)56:43+21:4111:19
71Egil EdvardsenH21 Lång-1 (772)1:37:13+19:588:20
73Gudrun WadmanD55 Kort (497)58:05+21:5617:55
74Simon NordbergH16 (942)49:29+14:498:53
74Klara WallinderD18 (646)54:47+13:5511:05
76Linda PerssonEtappstart-Lätt 2,5 (652)48:58+24:3418:12
76Agneta SanderD55 (518)50:42+20:1312:48
81Alva SellgrenD18 Elit (582)1:10:15+17:4611:17
85Patrik FalkEtappstart-Svår 5,0 (791)55:55+24:0911:11
85Annika KuhlinD50 (891)47:04+16:4610:46
87Annika SvenssonEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:56:14+1:19:2522:58
88Agnes RamleD21 Kort-1 (712)54:28+21:1012:04
91Måns ÖstmanH21 Lång-1 (772)1:44:03+26:488:55
92Margareta HofflanderD35 Kort (503)1:34:35+1:02:0922:09
96Per SanderH55 (886)54:55+2:34:0910:02
98Hanna EkbergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:12:51+45:1522:24
102Johanna WallinderD50 Kort (780)49:23+19:3214:55
105Joakim LundqvistEtappstart-Svår 3,5 (790)57:05+29:5915:54
107Thomas GustafssonH50-2 (701)1:08:06+30:4511:34
108Christer NordbergH45 Kort-2 (775)52:37+23:0311:35
108Jonas LeireH10 (928)27:29+12:0911:04
110Stig LarssonH55 (886)57:18+2:36:3210:28
120Elvira RamleD21 Kort-1 (712)1:05:20+32:0214:29
123Kevin LarssonH21 Kort-2 (703)1:55:54+1:16:5317:51
123Jonas SjöbergH50-2 (701)1:22:40+45:1914:03
124Lisa FalkEtappstart-Svår 5,0 (791)1:05:24+33:3813:04
124Lasse PedersenH55 (886)1:02:01+2:41:1511:20
125Arvid ZetterstrandU2 (1059)39:26+19:5915:50
139Josef PetterssonH35 Kort (762)1:16:33+39:3713:01
140Fredrik HofflanderH35 Kort (762)1:18:18+41:2213:18
146Sofia GustafssonD12 (801)59:57+37:1119:16
178Axel HofflanderU1 (982)33:04+21:1617:35
189Emil HofflanderU2 (1059)58:59+39:3223:41
Greta WernerssonInskolning (742)14:439:33
Ella RosénInskolning (742)19:1812:31
Alexander RosénInskolning (742)18:5712:18
Isak Jodal-GöthforsInskolning (742)16:0410:25
Joakim KaminskyH40 (616)ej godkänd
Anna WallinD21-2 (487)ej godkänd
Jolanta KolosinskaD21-2 (487)ej godkänd
August RamleH21 Kort-2 (703)ej godkänd
Moa EnmarkD21-2 (487)ej godkänd
Henrik PetterssonH40 (616)ej start
Hans GarmerH55 Kort (868)ej start
Kerstin WadmanD20 (430)ej start
Fanny AnderssonD17-20 Kort (291)ej start
Anders LeireH40 Kort-2 (554)ej start
Viktor StenssonH21 Kort-2 (703)ej start
Åsa JellvertD50 (891)ej start
Kristine Berglia3-dagars-Svår 5,0 (123)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser