Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Järla Orientering

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Olle BoströmH21 Kort-2 (703)39:016:00
1Espen Hultgreen Weltzien3-dagars-Svår 5,0 (123)29:385:55
1Peter HemmyrH40 Kort-1 (560)33:546:33
3Elin Hemmyr SkantzeD21 Kort-1 (712)33:42+0:247:28
5Stina HaraldssonD21 Kort-1 (712)36:03+2:457:59
5Anton NilssonH21-2 (626)59:49+3:446:41
7Per RuthströmMedelsvår 6,0 (126)1:01:20+9:2310:10
7Erik BerzellH21-2 (626)1:00:22+4:176:45
8Carina LidforssD60 Motion (226)58:48+12:0816:31
10Anna BrandhorstD50 Motion (443)47:06+9:0713:27
12Simon FriskH18 Elit (589)52:15+4:596:59
12Mattias MillingerH21-2 (626)1:02:35+6:307:00
13Victor SadaranganiH18 (832)52:16+5:177:59
15Harri AndréeH35 (400)57:58+6:477:13
15Dan  Wester Etappstart-Svår 7,5 (412)1:02:45+16:528:09
15Claes AlmH55 Motion (216)53:50+18:0813:07
16Rolf KarlssonH60 Kort (605)40:14+5:3810:00
17Don StaudteEtappstart-Svår 5,0 (791)39:59+8:137:59
17Elin StaudteEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)47:13+10:0111:16
17Vincent Wipp3-dagars-Medelsvår 3,3 (157)48:11+22:3714:49
20Sara SjökvistEtappstart-Svår 7,5 (412)1:03:59+18:068:19
21Anna Dahlgren RosenD21 Elit (369)1:29:01+11:548:24
23Jens RönnolsH21 Elit (378)1:27:22+8:496:46
24Josefin Persson3-dagars-Svår 5,0 (123)52:52+23:1410:34
35Martin SahlinH21 Motion (248)1:16:15+29:1112:38
35Wilma AlmD16 Kort (228)1:13:23+33:4217:28
36Ludvig HagwallH12 (891)25:21+6:268:12
39Olof HagwallH10 (928)21:39+6:198:43
40Linda RuthströmD40 (369)58:07+22:4111:30
40Viktor SöderbergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)50:27+22:5115:31
54Erik MattssonH21 Kort-2 (703)56:10+17:098:39
58Gustaf EricsonH50 Kort-1 (664)44:46+12:349:56
58Teodor EricsonEtappstart-Lätt 2,5 (652)44:24+20:0016:30
62Fredrik BrandhorstH55 Kort (868)43:45+9:5910:16
66Jerker RuthströmU2 (1059)30:38+11:1112:18
72Christina LinderLätt 3,5 (495)1:02:42+34:0517:57
72Oscar BjörckH21 Lång-1 (772)1:38:08+20:538:25
72Kristin AndréeD35 Kort (503)1:01:11+28:4514:19
79My HeinrupEtappstart-Svår 3,5 (790)49:27+22:2113:46
79Anders PlattH21 Kort-2 (703)1:02:01+23:009:33
84Anna LöwenhielmEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:39:51+1:03:0219:43
93Emil WippH21 Kort-2 (703)1:07:08+28:0710:20
98Tyra AlmD18 (646)1:03:34+22:4212:52
99Melker HagwallU1 (982)20:22+8:3410:50
102Jenny SöderbergD45 Kort-2 (623)1:05:36+37:4517:55
116Jennifer EricsonEtappstart-Lätt 2,5 (652)1:00:41+36:1722:33
120Hannah JohanssonEtappstart-Lätt 3,5 (710)1:34:14+1:05:0227:00
124Henrik HagwallH55 Kort (868)1:00:19+26:3314:09
125Peter WippH55 Kort (868)1:01:18+27:3214:23
166Alice RuthströmU1 (982)30:04+18:1615:59
Tilda HemmyrInskolning (742)16:3710:47
Elliot HemmyrInskolning (742)16:2810:41
Love HeinrupInskolning (742)24:5516:10
Magnus EricsonH20 (549)ej godkänd
Eva HagwallD40 Kort (957)ej start
Elsa JanssonD21 Kort-1 (712)ej start
Anita HagelbeckD70 Motion (153)ej start
Tove KarlssonEtappstart-Medelsvår 2,5 (480)ej start
Birgitta HenrikssonEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Marika SkantzeEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)ej start
Bo AnderssonEtappstart-Svår 5,0 (791)ej start
Ola HenrikssonEtappstart-Svår 7,5 (412)ej start
Viktor Söderberg3-dagars-Lätt 2,5 (64)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser