Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Forsa OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan-Gunnar SwärdH75 Kort (235)30:4312:02
10Malin LindbergD21 Kort-1 (712)38:31+5:138:32
12Åsa ErikssonD45 Kort-1 (620)38:04+6:1810:18
13Christer Engman3-dagars-Svår 3,5 (68)54:46+26:0215:15
13Simon TeikeH21 Kort-2 (703)45:36+6:357:01
17Ronja HuggD18 Elit (582)58:25+5:569:23
22Erik ForslinLätt 2,5 (253)43:20+20:4816:06
23Marcus Dolk3-dagars-Svår 5,0 (123)52:45+23:0710:33
23Ylva ForslinLätt 2,5 (253)43:37+21:0516:12
26Karin TrolinD35 Kort (503)46:19+13:5310:50
30Johan FryxellH21 Motion (248)1:10:55+23:5111:45
31Eva EngmanD60 Kort (384)48:07+13:3715:59
31Hanna KjellinD20 Elit (516)1:15:20+12:589:42
35Per-Åke BladhH55 Kort (868)40:13+6:279:26
36Marita SandbergD60 Kort (384)49:55+15:2516:35
36Ellen ForsgrenD21-2 (487)1:12:23+16:019:58
37Alice Sandberg3-dagars-Svår 5,0 (123)1:31:34+1:01:5618:18
40Eva BodellD60 Motion (226)1:41:07+54:2728:24
40Kristina SandbergD21 Motion (309)1:16:12+31:4815:03
40Karin ForsgrenD60 Kort (384)50:44+16:1416:51
45Agneta ThorsellD65 Kort (322)59:42+24:2520:30
52Benjamin TerentH18 (832)58:40+11:418:58
52Johan NymanH21 Kort-2 (703)55:55+16:548:36
55Anders LindbergH21-1 (667)1:15:05+16:488:20
56Dan ThorsellH65 (557)1:00:51+22:4712:47
61Anki TeikeD60 Kort (384)1:05:07+30:3721:38
61Gunnar ForsgrenH55 (886)48:30+2:27:448:51
64Anders SvahnEtappstart-Medelsvår 5,0 (423)1:18:15+41:2615:27
74Magnus WilhelmssonH21 Kort-2 (703)1:01:17+22:169:26
108Kalle LarssonH21 Kort-2 (703)1:17:37+38:3611:57
110Jon ÅkessonH21-1 (667)1:32:42+34:2510:17
128Sofia HuggD13 (805)1:01:22+31:2515:46
148Siri ForslinU2 (1059)43:54+24:2717:37
182Mia ForslinD40 Kort (957)3:55:10+3:28:3059:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser