Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

Tumba-Mälarhöjden OK

38 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sara KolmodinD12 Kort (128)22:028:44
6Johan GibergH20 (549)53:01+5:007:30
10Matilda HedbergD12 Kort (128)26:49+4:4710:38
12Helena AdebrantD50 Kort (780)33:59+4:0810:16
13Ludvig LangeH14 (1006)31:07+4:257:16
15David HedbergH45 Kort-1 (782)31:44+4:117:01
18Lena LjungbergSvår 3,5 (319)43:09+18:5712:01
19Teodor HedbergH16 Kort (201)48:54+13:0811:46
20Karin KolmodinLätt 5,0 (310)58:44+23:3311:56
24Helen TörnrosD65 (235)42:32+11:3413:17
26Andreas HerneLätt 10,0 (224)1:45:16+45:0010:55
29Ebba KolmodinD14 (949)33:07+5:428:16
31Daniel LindH35 (400)1:06:31+15:208:17
35Carina JohanssonD55 Kort (497)45:46+9:3714:07
36Elias AdebrantH15 (905)42:30+8:047:49
39Mattias BomanH45-2 (579)1:04:50+18:189:33
47Emma PerssonSvår 3,5 (319)58:00+33:4816:09
47Ebba AdebrantD18 Elit (582)1:03:21+10:5210:11
51Anders KällH45 Kort-1 (782)37:14+9:418:14
52Patrik AdebrantH45 Kort-1 (782)37:40+10:078:20
58Ludvig Svahn LindH13 (879)39:40+14:489:29
59Staffan TörnrosH65 (557)1:01:22+23:1812:53
60Anders WinellH75 (316)1:40:20+1:02:5127:07
69Ingrid AndréD14 (949)37:20+9:559:20
77Alice LjungbergD12 (801)35:04+12:1811:16
85Alexander KällH18 Elit (589)1:12:49+25:339:44
87Erik KällU1 (982)19:20+7:3210:17
88Per ÅnmarkH65 (557)1:21:26+43:2217:06
94Liv HerneD14 (949)40:00+12:3510:00
95Stefan LjungbergH45 Kort-1 (782)46:04+18:3110:11
98Katja HedbergD40 Motion (515)1:52:18+1:13:3727:23
104Simon AdebrantH12 (891)33:08+14:1310:43
129Elsa KällD14 (949)44:02+16:3711:00
136Jörgen PerssonH45 Kort-1 (782)1:01:54+34:2113:41
145Kajsa LjungbergD16 (772)1:18:08+46:2417:43
170Kerstin ÅbergD14 (949)1:01:00+33:3515:15
Amanda HedbergInskolning (742)24:0115:35
Magnus KjellstrandH45 Kort-1 (782)ej godkänd
Annica SundebyD40 Kort (957)ej start
Ulrik EnglundH50-1 (675)ej start
Charlotta ÖstervallD45 Kort-2 (623)ej start
Dan GibergH45 Kort-1 (782)ej start
Jerker ÅbergSvår 7,5 (159)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser