Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Höga Kusten, etapp 5, lång, jaktstart

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Höga Kusten
Arrangörsorganisationer: O-Ringen / Ångermanlands Orienteringsförbund
Datum: söndag 22 juli 2018 - fredag 27 juli 2018

Etapp 1, långEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)Etapp 4, långEtapp 4, lång (totalt)Etapp 5, lång, jaktstartEtapp 5, lång, jaktstart (totalt)

OK Roxen

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Amanda ThellsénD21-2 (487)59:17+2:558:09
5Bengt SchmelingH55 Motion (216)46:00+10:1811:13
7Erik SandhH35 (400)55:02+3:516:51
8Björn EkmanEtappstart-Medelsvår 4,0 (684)42:48+5:3610:12
8Sofia GustafssonD50 Kort (780)32:58+3:079:57
9Sören Nilsson PåledalH45-1 (587)49:52+3:467:20
11Barbro ÖstlundD65 Kort (322)44:03+8:4615:08
12Inger EkmanD65 Motion (190)1:05:08+10:2721:34
13Anna-Stina PåledalD40 Kort (957)32:42+6:028:16
14Tove PetterssonD18 Elit (582)57:54+5:259:18
16Louise DalhammerD55 Motion (257)1:04:54+25:3218:32
18Emma HelmerssonD21-2 (487)1:06:07+9:459:06
19Pontus LindblomEtappstart-Svår 3,5 (790)36:13+9:0710:05
19Inger GustafssonD75 (127)52:00+15:1618:42
19Anders LillieströmH50-2 (701)44:52+7:317:37
20Linnea HanssonD18 (646)47:34+6:429:37
20Nils NedforsH21 Kort-1 (738)52:20+13:208:00
20Fanny AsketunD21-2 (487)1:06:22+10:009:08
21Pernilla HörwingD50 Kort (780)35:21+5:3010:40
22Annika AsketunD45 (800)39:21+7:188:19
23Kent StrömbergH17-20 Kort (251)1:00:02+21:4711:05
23Richard PaakkonenLätt 10,0 (224)1:41:01+40:4510:28
24Per-Ove EkmanH60 Motion (149)1:07:07+25:1818:02
24Jenny SandhD35 (231)58:36+11:379:35
25Mikael LangerH50 Kort-2 (653)38:19+9:258:32
26Roland AlsénH70 Kort (587)38:15+8:2412:37
26Susanne PetterssonD45 Kort-2 (623)38:58+11:0710:38
27Heli VibergMedelsvår 2,5 (191)1:05:16+37:5226:19
30Hugo LillieströmH20 Elit (583)1:11:40+10:307:04
36Erik HanssonH55 Motion (216)1:13:44+38:0217:59
37Mille LangerH11 (707)27:30+7:009:23
41Maria LillieströmD45 Kort-2 (623)42:24+14:3311:35
43Christer SandhH70 (565)54:13+18:1012:41
46Hugo DalhammerH20 (549)1:03:04+15:038:55
48Rasmus PåledalH14 (1006)36:35+9:538:32
50Tilda MarmelidD20 (430)1:01:42+17:0611:41
56Albin LillieströmH21 Elit (378)1:40:41+22:087:49
57Olivia FröbergD18 (646)51:29+10:3710:25
57Barbro FrelinD60 Kort (384)1:01:43+27:1320:30
57Sigrid FröbergLätt 3,5 (495)55:26+26:4915:53
59Jonas AnderssonH20 Elit (583)1:22:24+21:148:08
61Alice MarmelidD16 (772)46:46+15:0210:36
61Charlotte NedforsD21 Kort-1 (712)48:40+15:2210:47
62Emma PetterssonD20 Elit (516)1:25:44+23:2211:02
63Tobias KonradssonH21 Kort-1 (738)1:03:18+24:189:40
66Henrik MarmelidH45-1 (587)1:10:31+24:2510:23
68Mindra LangerD13 (805)46:55+16:5812:03
69Agnes WesterbergD21-2 (487)1:21:55+25:3311:16
72Jonas OlssonH50-2 (701)56:51+19:309:40
75Maria LangerD45 Kort-2 (623)49:28+21:3713:30
76Jacob PåledalH13 (879)42:47+17:5510:14
77Kerstin BobergEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:05:45+38:0920:13
81Helena HolmD50 Kort (780)45:55+16:0413:52
87Örjan SandellH45 Kort-2 (775)47:07+17:3310:22
89Bengt ÖstlundH65 Kort (549)1:01:16+29:5417:03
91Birgitta Angenfelt HanssonLätt 3,5 (495)1:26:15+57:3824:42
95Rasmus VibergH13 (879)45:45+20:5310:56
95Olle HanssonH21 Kort-1 (738)1:13:03+34:0311:10
96Anniken GustafssonD21 Kort-1 (712)56:17+22:5912:28
100Malin MarmelidD45 Kort-2 (623)1:03:25+35:3417:19
100Anders DalhammerH50-2 (701)1:06:48+29:2711:21
102Joakim WalterssonH40 Kort-1 (560)1:29:08+55:1417:14
103Göran SvenssonH60 (560)1:41:49+1:06:4720:19
104Anna-Karin EkmanEtappstart-Medelsvår 3,3 (727)1:16:02+48:2623:23
106Jörgen HjortH45 Kort-2 (775)51:42+22:0811:23
108Henrik PetterssonH50-2 (701)1:08:10+30:4911:35
113Brigitte AlsénEtappstart-Lätt 2,5 (652)58:38+34:1421:47
121Roger SandellH35 Kort (762)1:04:55+27:5911:02
126Marie WalterssonD40 Kort (957)47:58+21:1812:08
137Anna FröbergD50 Kort (780)1:01:03+31:1218:26
139Edvin WalterssonH15 (905)1:06:12+31:4612:11
142Fanny WalterssonD13 (805)1:16:41+46:4419:42
154Adrian SandellH12 (891)44:06+25:1114:16
157Ida HjortD14 (949)51:49+24:2412:57
Victoria AsketunD20 (430)ej godkänd
Jan AsketunH50 Kort-2 (653)ej start
Elvin SandellInskolning (742)ej start
Moa HjortSvår 2,5 (128)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser